Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik za kilka dni opuści zakopiański szpital, gdzie trafił w środę po zasłabnięciu podczas rekolekcji biskupów - poinformował PAP rzecznik Episkopatu Episkopatu ks. Józef Kloch. Dodał, że abp Michalik w szpitalu przeszedł rutynowe badania. "71-letni abp Michalik powraca do sił i ma nadzieję na wypisanie go ze szpitala w najbliższych dniach. Lekarze określają stan jego zdrowia jako bardzo dobry" - zapewnił rzecznik.

Reklama

W Zakopanem zakończyły się w czwartek doroczne rekolekcje biskupów pod hasłem "Będziecie mi świadkami wiary". Poprzedziła je Rada Stała KEP i krótkie zebranie plenarne.

Jak poinformował ks. Kloch, w czasie rekolekcji biskupi modlili się m.in. w intencji poszanowania zasad Dekalogu w życiu codziennym. Dodał, że podczas krótkiego zebrania plenarnego, związanego głównie z decyzjami w sprawach liturgicznych zwracali uwagę na obowiązek przestrzegania Dekalogu, zwłaszcza wśród ludzi wierzących. Biskupi mówili też m.in. o konieczności wypracowania jasnego stanowiska Konferencji Episkopatu wobec wyzwań bioetycznych.