Ustawiono tam scenę, na której zaprezentowała się między innymi: Eleni ,Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach i aktorki Halina Łabonarska i Katarzyna Łaniewska.

Reklama

Organizatorzy, Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam oraz Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, chcieli by całe spotkanie miało charakter rodzinnej majówki.

Ciągle TV Trwam nie ma miejsca na dostępnej dla wszystkich platformie cyfrowej - powiedział IAR Maciej Wąsik, radny PiS Miasta Stołecznego Warszawy, jeden z zaangażowanych w organizację majówki. Jego zdaniem to niedopuszczalne, bo wiele osób nie może odbierać sygnału tej stacji. Tymczasem, według niego, TV Trwam to jedyna telewizja katolicka, która działa niezależnie.

Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam, była jednym z kilkunastu ubiegających się o cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła, dwa lata temu, jej wniosek argumentując, że sytuacja finansowa Fundacji nie jest stabilna. Fundacja z kolei odpowiada, że przedstawiła wyjaśnienia w tej sprawie i powinny one rozwiać wątpliwości. Teraz trwa kolejny konkurs na cztery miejsca na multipleksie cyfrowym. Bierze w nim udział także Fundacja. Wyniki konkursu znane będą w czerwcu.

W manifestacji bierze udział kilka tysięcy osób / Newspix / KRZYSZTOF BURSKI