W kamieńskiej Katedrze o godz. 12 rozpocznie się uroczystość pogrzebowa aspiranta Pawła Jankiewicza, jego żony i syna. Będzie miała charakter oficjalny, - Pogrzeb organizowany jest przez nas, oczywiście przy udziale rodziny. Uroczystość będzie zgodna z ceremoniałem policyjnym. Będzie kompania honorowa, asysta, orkiestra, a także ostatnia salwa honorowa - wyjaśnia Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Reklama

W uroczystościach udział weźmie Marek Działoszyński, komendant główny policji oraz Jarosław Sawicki, komendant wojewódzki. Obecny będzie również szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

Jutro, o godzinie 12 i 14, również w Katedrze w Kamieniu Pomorskim, odbędą się pogrzeby kolejnych trzech ofiar wypadku.

1 stycznia Mateusz S. pod wpływem alkoholu i środków odurzających wjechał w grupę spacerowiczów. Na miejscu zginęło sześć osób. Dwoje rannych dzieci wciąż przebywa w szczecińskim szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej. Sprawca wypadku usłyszał zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Przyznał się do winy. Grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. Czeka na proces w areszcie w Nowogardzie.

W niedzielę metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga odprawił w katedrze w Kamieniu Pomorskim uroczystą Mszę św. w intencji ofiar tragicznego wypadku. - Im więcej grzechów i bałaganu na świecie, tym więcej musi być cierpienia. Nawet, jeżeli go nie rozumiemy - zaufajmy Bogu - mówił hierarcha.

We mszy uczestniczyły rzesze mieszkańców Kamienia Pomorskiego i wielu policjantów, którzy oddali hołd swojemu koledze.