Dyrektor zakładu karnego wniósł wniosek o areszt dla Mariusza Trynkiewicza - poinformował minister sprawiedliwości Marek Biernacki. - W sobotę 8 stycznia służba więzienna znalazła materiały, które budziły zaniepokojenie. W poniedziałek dokonano ponownego przeszukania - powiedział minister Biernacki.

Reklama

Podczas przeszukania celi osadzonego znaleziono u niego rysunki i zdjęcia (fotomontaże), które mogą być zakwalifikowane jako materiały pornograficzne z udziałem nieletnich - powiadomił dyrektor Zakładu. Jest to przestępstwo z art. 202 par 4a kodeksu karnego za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat.

Jak poinformował na antenie RDC wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski, Trynkiewicz może jutro nie wyjść na wolność. Po przeszukaniu celi znaleziono klaser z rysunkami sporządzonymi przez Trynkiewicza. Część z nich przedstawia dzieci i wskazuje na to, że - jak powiedział wiceminister - "aktywność pedofilska nie jest wyciszona".

Więcej w Gazetaprawna.pl

Jutro Mariusz Trynkiewicz kończy odbywanie kary 25 lat więzienia za kilka zabójstw.

Minister sprawiedliwości złożył dziś wniosek do sądu o zmianę zabezpieczenia na czas trwania postępowania wobec Mariusza Trynkiewicza. Chodzi o odizolowanie mężczyzny - jeśli nie w ośrodku leczenia w Gostyninie, to w innym miejscu, którego nie mógłby opuszczać między 20:00 a 8:00 rano. W ciągu dnia musiałby być pod stałym nadzorem policji.