Decyzją Prokuratora Generalnego sprawę przejmie prokuratura z apelacji krakowskiej. Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty potwierdził, że materiały ze śledztwa już tam wpłynęły i teraz prokurator zapozna się z nimi. Następnie podejmie decyzję, która jednostkę ze swojego terenu wskazać do prowadzenia tego śledztwa.

Reklama

Motywem wyłączenia się prokuratury okręgu rzeszowskiego było uniknięcie w przyszłości ewentualnych podejrzeń co do stronniczości - wyjaśnił Piotr Kosmaty.

Chodzi o śledztwo dotyczące znalezienia w celi Mariusza Trynkiewicza rzekomych materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. W tej sprawie rzeszowska prokuratura nie wszczęła postępowania. Rozpoczęła natomiast śledztwo w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej.

Mariusz Trynkiewicz skazany za zabójstwo czterech chłopców wyszedł na wolność 11 lutego po 25 latach pobytu w więzieniu. Jeśli uprawomocni się decyzja rzeszowskiego sądu, zostanie umieszczony w ośrodku zamkniętym w Gostyninie.