Francuzi vs. Amerykanie. Kto zbuduje tarczę antyrakietową w Polsce?

| Aktualizacja:

Mała tarcza przeciwrakietowa może zacząć działać już w przyszłym roku. Jeśli na początku roku MON podpisze umowę z dostawcą systemu rakietowej obrony powietrznej, pierwsze dwie baterie mogą trafić do Polski do końca 2016 r.

wróć do artykułu
  • ~o, la la
    (2015-02-18 08:18)
    Ja zbudują Francuzi, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Putin w prezencie dostanie kody do tych rakiet wraz ze skrzynką najlepszego szampana.
  • ~tow. PiSodajew
    (2015-02-18 08:27)
    Oczywiście rakiety dostarcza Amerykanie bo Polska jest wasalem USA a nie Francji do której nawet probuje czasami nawet podskakiwac.
    Oczywiście Polska nie bedzie miała nic do powiedzenia w sprawie obsługi i ewentualnego uzycia tej broni.
  • ~pamiętliwy
    (2015-02-18 08:40)
    re:~o, la la2015-02-18 08:18
    Zadziwiające! Też przyszło mi to do głowy. Przypadek?
  • ~O'tak
    (2015-02-18 08:41)
    Kupcie system od Francji a na 100% kody dostępu wylądują na biurku na Kremlu.
  • ~Kajetan
    (2015-02-18 08:45)
    założę się że nowe pieniądze pójdą na oficerów i kapelanów i znów na tarczę nie starczy.
    obroni nas modlitwa !
  • ~tt
    (2015-02-18 08:49)
    "Francuzi vs. Amerykanie. Kto zbuduje tarczę antyrakietową w Polsce?"

    A co za różnica ?, skoro kody sterujące do tych rakiet zostaną i tak przekazane Moskwie. (patrz przypadek Gruzji...)
  • ~Robnad
    (2015-02-18 08:56)
    z Francuzami bym uważał. nigdy nie wiadomo, czy ruskie rakiety nie będą czasem widziane jako swoje.
    w końcu nie PO to budowali Putinowi Mistrale, by NATO je topiło, he, he, he.

    dlaczego nie kupią baterii Patriot.

    Korea Południowa zapłaciła 300 milionów za baterię, i kupiła 14.


    ow. PiSodajew2015-02-18 08:27

    ty dalej durniu masz sierp POd szyją, nad łbem młot, a w oczach czerwone gwiazdy.
  • ~masa
    (2015-02-18 09:06)
    Nie róbcie cyrku z małą tarczą antyrakietową tymi rakietami można postraszyć kilku islamistów Rosja może wystrzelić jednocześnie 5 tys.rakiet.
  • ~7i;er
    (2015-02-18 09:09)
    " w ciągu 36 miesięcy od momentu podpisania umowy" hehehe czyli nigdy, przez 8 lat lizanie ruskim jajec a teraz panika , nawet naczelny jąkała aaadaś boi się dzisiaj putina a kilka lat temu kazał świeczki stawiać kacapom


    a kiedy bredzisław zadzwoni do putina? jak przestanie pzrykładać słuchawkę do czoła
  • ~FRANCJA? zdradzila w 1939 i Gruzje dzisiaj
    (2015-02-18 09:11)
    ...Rosja jest ich partnerem - Francja sie rozpada wiec Rosja bedzie wazniejsza ze wzgledow gospodarczych - Islam rozwala Paryz - teraz wiedza ze zburzenie Bastylii to byl blad - Katolicy nie obronia Francji - lewacy pomoga islamistom - i sami zgina bo sa wtyczka moskwy a ona ma ich w D...
  • ~Polskie państwo w demolce
    (2015-02-18 09:13)
    Po wirtualnej szpicy będziemy mieli wirtualną tarczę, takiego nołlajfa jak Komorowski to świat nie widział, najwyższy czas tego krudupla odesłać do Ruskiej Budy, niech się zajmie kłusowaniem na dziiki, o ile ten nołlajf sam potrafi cos zrobic
  • ~obiektywny
    (2015-02-18 09:25)
    Tylko idiota kupi rakiety od lizusów Moskwy... żabojadów. Wtedy gwarantowany sabotaż na 100%.
  • ~KaZet
    (2015-02-18 09:27)
    Nie pi *** ć , tylko szybko budować . Bo ja , nie chcę tu widzieć Putina
    na defiladzie . Francuzom , przez " mistrale " to tak bardzo nie wierzę, bo Ruskim
    mogą przehandlować" kody" do tej tarczy . Coś ten Ich negocjator , mało sie odzywał w Mińsku . / Może płazy nie dają takiej mocy jak schabowy z kapustą /.
  • ~oto POlityka
    (2015-02-18 09:29)
    Co za gupie pytanie takie PISuarskie w swej wymowie.Logiczne jest ,że taką tarcze powinno się zamówic w Rosji.
    PO primo ocieplenie stosunków i zaciśnienie współpracy gospodarczej POmiędzy 2 bratnimi narodami
    PO drugie primo skoro przyjaciel Putin ma na nas puścić swoje rakiety logiczne jest,że ma on wiedze najlepszą jakiej techniki użyć do obrony
  • ~andrzejto
    (2015-02-18 09:37)
    Panowie "fahofcy". Francuskie rakiety są nieco lepsze niż amerykańskie a poza tym francuzi sprzedają je bez klauzul politycznych. No i liczy się zaangażowanie nasze zbrojeniówki w ten projekt. Ale jak się czyta tylko "Fakt" to się takich rzeczy nie wie...
  • ~Rub-Rum
    (2015-02-18 09:48)
    FRANCUZI - TO "TUMI-DAJKI",DAJĄ . W KOLEJNOŚCI TEMU, KTO ZAPŁACI. MAJĄ TAKICH "AMBASADORÓW" JAK AKTORZYNA-PIJACZYNA - PRZYJACIEL PUTINA (OBRAZIŁ SIĘ NA SWÓJ KRAJ DLATEGO, ŻE NIE CHCIAŁ PŁACIĆ PODATKU. "HONOROWY" WARCHOŁ. A CZYM SIĘ RÓŻNI OD SWOICH "WODZÓW"?
  • ~wstyd podpisać
    (2015-02-18 09:50)
    Ci , którzy w Rzeczypospolitej " dorobili " się pierwszego miliona,a potem
    dorobili się kolejnych , powinni dać biedniejszym przykład i rzucić coś od siebie
    na obronność w dowód wdzięczności i nie skrywanego patriotyzmu . No chyba,
    że czują się inaczej . Ja w miarę możliwości, do tej ściepki się przyłączę choć
    nie wypracowałem w ZPC -Ursus - nawet części pierwszego miliona.
  • ~jerry m
    (2015-02-18 10:08)
    Najpierw wyrzutnie a za kilka lat pociski. To taki schemat jak z f-16. Ale to i tak bez sensu. Polsak w stosunku do Rosji to jest taka mała pchełka. Może ugryżć, podrażnic, ale całego człowieka nie zje, a jak człowiek ręką machnie to te pchełke str aci albo zabije. Tyle mądrego z tego wymachiwania szabelką. Gdyby co, żaden żołnierz z zachodu kropli krwi nie uroni w obronie Polski, bo Polska jest biedna i gospodarczo i intelektualnie i zero zasobów energetycznych. Komu potrzebne tajkie terytorium?
  • ~TAK
    (2015-02-18 10:09)
    EUROPA tylko EUROPA wspierać się nawzajem... Bez wpływów polityki USraela
  • ~DADA