Zarzuty wobec 20 osób dotyczą działania w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonywania napadów, porwań, wymuszeń haraczy, nielegalnego posiadania broni i handlowania nią oraz przestępstw narkotykowych.

Reklama

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu niższej instancji dotyczące 44 zarzutów. 89 zarzutów będzie ponownie rozpatrzonych. Uchylono 4 - z powodu przedawnienia, z jednego zarzutu oczyszczono oskarżonego.

Proces w sprawie szefów "Pruszkowa" zaczął się w 2006 roku i trwał sześć lat. We wrześniu 2012 roku sąd wymierzył kary od roku w zawieszeniu do 8 lat więzienia. Kilkunastu oskarżonych, między innymi dawni bossowie grupy Andrzej Z. "Słowik", i Zygmunt R. "Bolo", zostało uniewinnionych. Po wyroku nastąpiła apelacja. CZYTAJ WIĘCEJ O WYROKU >>>

Akt oskarżenia w sumie dotyczył 40 osób. Spośród kilkudziesięciu skazanych część nie trafiła do więzienia, innym do odbycia kary pozostało kilka miesięcy, bo na poczet ich kar zaliczono areszt. Wobec jednego oskarżonego postępowanie umorzono, jeden otrzymał wyrok w zawieszeniu.

ZOBACZ WIĘCEJ: "Pruszków" był, a jakby go nie było... Jak to możliwe, że oskarżenie się posypało? >>>