O wniosku o wydanie ENA napisał na Twitterze rzecznik warszawskiej okręgówki, Przemysław Nowak. Wyjaśnił, że jest podejrzenie, iż mężczyzna przebywa na terenie Unii Europejskiej.

Reklama

Wcześniej RMF FM podawało, że policja sprawdza sygnały mówiące o tym, iż mężczyzna podobny do Kajetana Poznańskiego był widziany w Polsce. Informacje takie pochodzą z różnych miejsc. Pojawiały się również informowano, że mógł zostać dostrzeżony na lotnisku w Modlinie.

Do tej pory policja szuka Poznańskiego na podstawie listu gończego, wydanego w sobotę. 30-latek jest podejrzewany o brutalne zamordowanie Katarzyny J. W środę w mieszkaniu przy ul. Potockiej na warszawskim Żoliborzu podczas akcji ratunkowej po pożarze strażacy znaleźli pozbawione głowy ciało kobiety. Zwłoki znajdowały się w worku, głowa zaś w plecaku, w tym samym mieszkaniu.

Reklama

Kobieta prawdopodobnie zginęła w swoim mieszkaniu na Woli, skąd potem - prawdopodobnie taksówką - jej ciało zostało przewiezione na Żoliborz. Zaginięcie Katarzyny J. zgłosił 3 lutego jej współlokator.

Podejrzewany o tę zbrodnię Kajetan Poznański miał przyjść do kobiety na lekcję języka włoskiego. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że nikt mu nie pomagał.

Jak wygląda Kajetan Poznański?

Rysopis:

- wiek z wyglądu około 30 lat

- 180 - 185 cm wzrostu,

- ciemna karnacja,

- sylwetka szczupła,

- może nosić okulary.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały widoczną na zdjęciach osobę od dnia 3 lutego 2016 r. do chwili obecnej o kontakt pod numerami telefonów 22 603-65-59, 22 603-63-52 oraz 997 i 112 lub z najbliższą jednostką Policji.
policja.pl