O wniosku o wydanie ENA napisał na Twitterze rzecznik warszawskiej okręgówki, Przemysław Nowak. Wyjaśnił, że jest podejrzenie, iż mężczyzna przebywa na terenie Unii Europejskiej.

Wcześniej RMF FM podawało, że policja sprawdza sygnały mówiące o tym, iż mężczyzna podobny do Kajetana Poznańskiego był widziany w Polsce. Informacje takie pochodzą z różnych miejsc. Pojawiały się również informowano, że mógł zostać dostrzeżony na lotnisku w Modlinie.

Do tej pory policja szuka Poznańskiego na podstawie listu gończego, wydanego w sobotę. 30-latek jest podejrzewany o brutalne zamordowanie Katarzyny J. W środę w mieszkaniu przy ul. Potockiej na warszawskim Żoliborzu podczas akcji ratunkowej po pożarze strażacy znaleźli pozbawione głowy ciało kobiety. Zwłoki znajdowały się w worku, głowa zaś w plecaku, w tym samym mieszkaniu.

Kobieta prawdopodobnie zginęła w swoim mieszkaniu na Woli, skąd potem - prawdopodobnie taksówką - jej ciało zostało przewiezione na Żoliborz. Zaginięcie Katarzyny J. zgłosił 3 lutego jej współlokator.

Podejrzewany o tę zbrodnię Kajetan Poznański miał przyjść do kobiety na lekcję języka włoskiego. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że nikt mu nie pomagał.

Jak wygląda Kajetan Poznański?

Rysopis:

- wiek z wyglądu około 30 lat

- 180 - 185 cm wzrostu,

- ciemna karnacja,

- sylwetka szczupła,

- może nosić okulary.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały widoczną na zdjęciach osobę od dnia 3 lutego 2016 r. do chwili obecnej o kontakt pod numerami telefonów 22 603-65-59, 22 603-63-52 oraz 997 i 112 lub z najbliższą jednostką Policji.