Jak pewnie wielu już z Państwa zauważyło, od jakiegoś czasu, raz po raz pojawiają się w mediach i nie tylko w mediach, ale także na scenie politycznej wypowiedzi, twierdzenia, wypowiadane szczególnie przez działaczy z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, że obecny rząd płaci na Radio Maryja. Powtarzam: mówią, że obecny rząd płaci na Radio Maryja. Ostatnio, lider tzw. partii Nowoczesna Ryszard Petru powiedział: „Trzeba robić wszystko, aby odciąć finansowanie państwowe na Radio Maryja”. Oczywiście jest to bezwstydne kłamanie - stwierdza w oświadczeniu opublikowanym na stronach "Radia Maryja" o. Tadeusz Rydzyk.

Reklama

Radio Maryja, jak wiemy od samego początku jest utrzymywane przez jego słuchaczy - podkreśla dyrektor Radia.

Według o. Rydzyka ludzie "mówiący, że utrzymuje nas rząd, bezwstydnie kłamią, a przez te kłamstwa chcą zniechęcić ludzi do wspierania, utrzymywania naszych mediów, chcą doprowadzić, by Radio Maryja i Telewizja Trwam upadły".

"Jeśli przedstawiciele Platformy i Nowoczesnej kłamstwem walczą z Radiem Maryja, to pytam się, czy w innych sprawach mówią prawdę? Czy są wiarygodni? Czy kłamcom można powierzać losy Ojczyzny?" - pyta o. Rydzyk.