Politycy PO skomentowali w ten sposób wywiad posłanki Joanny Muchy (PO) z początku sierpnia dla wyborczej.pl. Mucha pytana, czy przed wyborami powstanie nowa partia, powiedziała: Nie wiem, czy tak się stanie, jestem natomiast przekonana, że jest potrzeba, jest takie oczekiwanie ze strony ludzi, żeby sformułować nowe postulaty, nowe przesłanie i żeby jednak zwrócić się, czy pokazać młodych ludzi i nowych ludzi, tych którzy pojawili się na scenie debaty publicznej w ostatnim czasie.

Reklama

Szef klubu Platformy Sławomir Neumann pytany we wtorek w Radiu Zet o słowa posłanki PO powiedział, że nie wie, gdzie Mucha widziała takie "powszechne oczekiwania". - Ja w takie bajki i w taką naiwność polityczną nie wierzę - podkreślił. W jego ocenie, słowa posłanki "to nie są rozsądne słowa".

Na pytanie, czy niektórzy posłowie PO, utworzą własną partię, Neumann odparł, że to są "mrzonki". - Nie ma rozłamu w Platformie - zapewnił.

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna powiedział we wtorek w Radiowej Trójce, że jeżeli odczuwałby potrzebę utworzenia nowej partii, to by ją założył. - Jeżeli ludzie chcą tworzyć nowe byty polityczne, to powinni się tym zajmować - zaznaczył.

Dodał, że jeżeli ktoś uważa, że powinna powstać nowa partia, to powinien ją po prostu założyć. Stwierdził również, że nie sądzi, żeby posłanka Mucha miała taki zamiar.