- Podzielmy się radością. Po wielkich bólach, bo przecież Tusk wstrzymał nam dotację, udało się – mówi o. Tadeusz Rydzyk w TV Trwam.

Reklama

"Kilka dni temu ruszyła budowa ciepłowni, która gorącą wodą ze słynnego odwiertu geotermalnego zasili sieć ciepłowniczą PGE Toruń", doprecyzowuje WP.pl. I podaje, że Julita Karpińska, rzecznik PGE Toruń jeszcze nie potwierdziła szczegółów współpracy z dyrektorem Radia Maryja. "Wypowiedzi współpracowników Rydzyka wskazują jednak, że w styczniu 2020 roku rozpocznie się oficjalna współpraca i sprzedaż energii cieplnej", dodaje WP.pl.

Geotermia Toruńska jak do tej pory dostała 19,5 mln dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na rozbudowę sieci ciepłowniczej. "Odwierty też miały być sfinansowane z publicznej dotacji, wynoszącej 26 mln zł. W czasach rządu Donalda Tuska płatność została wstrzymana. Rydzyk dokończył inwestycję wspomagając się datkami sympatyków. W 2016 roku Fundacja Lux Veritatis wygrała jednak w sądzie proces, uzyskując zwrot środków w formie odszkodowania", przypomina WP.pl.