Papierowe plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczowymi aureolami pojawiły się w nocy z poniedziałku na wtorek na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Reklama

Jak podkreślił ks. Rytel-Andrianik, to już druga, po wydarzeniach w Płocku, profanacja w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

- W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację – zaapelował rzecznik KEP.

- Jest to klasztor, do którego wstąpiła św. siostra Faustyna Kowalska i właśnie stąd na cały świat wyszło orędzie Bożego Miłosierdzia – przypomniał ks. Rytel-Andrianik.

Jest to już kolejna akcja operująca "tęczowym" wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. W nocy z 26 na 27 kwietnia plakaty i nalepki, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy, pojawiły się wokół płockiego kościoła św. Dominika m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach.

Reklama

W poniedziałek policja zatrzymała 51-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut profanacji pod koniec kwietnia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku.