Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda przekazała, że po otrzymaniu opinii biegłych, śledczy skierowali do konińskiego sądu wniosek o umorzenie postępowania i skierowanie Macieja J. do zakładu psychiatrycznego.

Reklama

W chwili popełnienia czynu Maciej J. był niepoczytalny. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu zabronionego o znacznej szkodliwości społecznej, dlatego skierowano do sądu wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie leczenia psychiatrycznego – wyjaśniła.

31 grudnia ub. roku ok. godz. 12.45 policja w Turku dostała zgłoszenie o awanturze domowej w mieszkaniu przy ul. Osiedle Wyzwolenia. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze w jednym z pokoi odkryli ciało 10-letniego chłopca, którego pomimo reanimacji nie udało się uratować.

W trakcie sekcji zwłok na ciele ofiary ujawniono łącznie 17 ran kłutych i ciętych. Zdaniem biegłego, rany te mogły zostać zadane zabezpieczonym w mieszkaniu zakrwawionym kuchennym nożem.

Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, 19-letni Maciej J. zaatakował nożem młodszego brata w czasie kłótni o grę komputerową. Maciej J. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień; został tymczasowo aresztowany.

Maciej J. w chwili zabójstwa młodszego brata był trzeźwy, a wyniki badań jego krwi nie wykazały, by był pod wpływem środków psychotropowych. Podejrzany został poddany obserwacji psychiatrycznej.