"W naszych ludzkich wymiarach Bóg objawił swoją niezmierzoną miłość względem ludzi. I że... +wybrał nas przed założeniem świata... z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa+" - cytuje słowa Listu do Efezjan generał zakonu, ojciec Izydor Matuszewski. "W noc Bożego Narodzenia zostajemy zaproszeni wezwaniem - <Venite!>, czyli: przyjdźcie! (...) Przyjdźcie więc wszyscy, bo na miłość trzeba odpowiedzieć miłością. Bo do każdego z was przychodzi... sam Chrystus" - zachęca wiernych o. Matuszewski.

Z z kolei przeor Jasnej Góry o. Bogdan Waliczek przypomina rolę Jasnej Góry, jako "duchowego serca Polski", gdzie wierni gromadzą się, by dziękować Maryi "za to szczególne <niech mi się stanie według twego słowa>". Dodaje, że to opiekunka tego miejsca prowadzi wiernych do Boga, aby uwierzyli, że miłość jest większa niż nienawiść, grzech lub śmierć.

"Jakże ważne jest, by uwierzyć w miłość" - podkreślił o. Waliczek. "Dlatego też wszystkim Polakom w kraju i za granicą oraz wszystkim pielgrzymom przybywającym do jasnogórskiego sanktuarium życzymy, by w tym świętym domu doznawali duchowego odrodzenia w wierze, która otwiera nas i uczy jak przyjmować namaszczenie Bożej miłości" - napisał przeor.

Uroczystą przedpołudniową sumę w pierwszy dzień Świąt odprawi na Jasnej Górze metropolita częstochowski, arcybiskup Stanisław Nowak