"Wesołych, tak jak jest to możliwe, świąt, szczęśliwego Nowego Roku, jak najwięcej powodzenia dla Was wszystkich, a przede wszystkim szczęśliwego zakończenia misji" - powiedział Zwierzchnik Sił Zbrojnych.

Wcześniej, w krótkiej rozmowie z dziennikarzami, prezydent Kaczyński tłumaczył, że to co robią jest szczególnie istotne nie tylko dla społeczności międzynarodowej, NATO i Unii Europejskiej, ale także bardzo cenne dla kraju. "Dzisiaj tzw. siła ekspedycyjna kraju, w sposób istotny, choć oczywiście nie wyłącznie, określa jego polityczne znaczenie" - ocenił Lech Kaczyński.

"Zdaję sobie sprawę z tego, że misje polskich żołnierzy za granicą nigdy nie będą szczególnie popularne. Tego nie ma się co spodziewać. Społeczeństwo polskie jest społeczeństwem europejskim, a społeczeństwa europejskie lubią pokój. Nie ma się czemu zresztą - po doświadczeniach Europy ostatnich pokoleń - dziwić" - ocenił zwierzchnik sił zbrojnych.

Życzenia żołnierzom pełniącym służbę poza granicami kraju składał także biskup polowy Tadeusz Płoski, a dowódcy i księża kapelani z misji przekazali życzenia zgromadzonym w katedrze.