Według sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 na największe poparcie może obecnie liczyć Zjednoczona Prawica, na którą swój głos oddałoby 31 procent pytanych, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu.

Reklama

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 26 procent głosów, co oznacza spadek o trzy punkty procentowe i jednocześnie spadek z pierwszego miejsca na drugie.

Reklama

Konfederacja i Polska 2050 otrzymały po 9 procent głosów, co w przypadku Konfederacji oznacza wzrost o punkt procentowy, a dla formacji Szymona Hołowni - spadek o dwa punkty procentowe.

Do Sejmu weszłaby też Lewica, na którą zagłosowałoby 6 procent pytanych (wzrost o punkt procentowy).

Poniżej progu

Pod progiem wyborczym znalazłaby się Koalicja Polska-PSL i Kukiz'15 - obydwa ugrupowania dostały po 2 proc. głosów, a także Porozumienie wraz z AgroUnię, które chciałoby poprzeć 1 procent badanych.

13 proc. ankietowanych nie miało zdania.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 14-16 marca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziało 666 osób.