Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dodaje, że nadchodzący tydzień zapowiada się pochmurny, z opadami deszczu, początkowo w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu.

"Ze wschodu na północny wschód kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze, które stopniowo rozszerzy się na całą Polskę. Noce cieplejsze i już bez przymrozków" – przewiduje IMGW.

Reklama

Zgodnie z przekazaną przez IMGW w czwartek prognozą, w piątek Polska pozostanie w zasięgu niżu i frontów atmosferycznych, które przywędrują do nas znad Morza Czarnego. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

Lokalnie padać może marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 1 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 12 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr słaby, na Wybrzeżu umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Prognoza na Wielkanoc

W świąteczny weekend Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. C do 6 st. C, tylko w rejonach podgórskich Karpat początkowo około –3 st. C. Temperatura maksymalna od 5 st. C do 14 st. C, tylko w sobotę w rejonach podgórskich Karpat około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków północnych.

Od wtorku na wschodzie kraju ponownie pojawi się niż z rejonu Morza Czarnego, zachodnia część Polski pozostanie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 do 6 st. C, cieplej w czwartek do 8 st. C. Temperatura maksymalna od 4 do 14 st. C. Cieplej będzie dopiero w czwartek od 10 do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków południowych i zachodnich.