Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północna, częściowo Centralna i Wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu jest w zasięgu rozległego obszaru obniżonego ciśnienia. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Skandynawią, w powietrzu polarnym kontynentalnym.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie powoli spadać.

Piątek

W piątek w Polsce zachmurzenie będzie małe, a na południu kraju także umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 18 st. C na zachodzie i Mazowszu, tylko nad morzem od 9 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie na wschodzie porywisty, północno-wschodni i wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy w kraju zachmurzenie małe, a na wschodzie także umiarkowane. Temperatura minimalna od 1 st. C w rejonach podgórskich, na Pomorzu i Mazurach, około 5 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 8 st. C na krańcach wschodnich. W rejonach podgórskich Sudetów, na Pomorzu i lokalnie na Mazurach spadek temperatury minimalnej przy gruncie do -1 st. C. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków wschodnich i północnych.

Sobota

Reklama

W sobotę na wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane lub duże i tam miejscami słaby przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, gdzieniegdzie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na wybrzeżu, około 17 st. C w centrum, do 20 st. C na południowym zachodzie, tylko nad morzem lokalnie około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu na północnym zachodzie porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek w Warszawie będzie słonecznie. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy w stolicy ma być pogodnie. Temperatura minimalna 7 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Niedziela

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej, związanej z niżem znad Morza Północnego. Z zachodu w kierunku centrum kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Znajdziemy się w ciepłym powietrzu polarnym morskim.