W piątek na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrołęce zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 18-latka na 3 miesiące. "Podejrzany pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce" - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej sądu.

Reklama

W trakcie czwartkowego przesłuchania przez śledczych Albert G. częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył w tej sprawie wyjaśnienia. - Ich treści nie ujawniamy jednak z uwagi na dobro śledztwa – przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

Atak w szkole

W środę podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki Albert G. zaatakował dwóch kolegów i koleżankę. Jak podała prokuratura, jeden z chłopców doznał ran ciętych szyi, dziewczyna - ran brzucha, pokrzywdzony chłopak trafił do szpitala w Warszawie, dziewczyna do szpitala w Ostrołęce. Uczeń, który miał rany cięte przedramienia, po kilku godzinach od zdarzenia został przewieziony do szpitala w Szczytnie.

Reklama
Reklama

Sprawca zatrzymany

Po około godzinie od ataku sprawca został zatrzymany przez policję w odległości około 500 m od szkoły. Ze względu na niewielkie obrażenia ciała, także został przetransportowany do szpitala, gdzie był pilnowany przez policjantów.

W czasie przeszukania szkoły i boiska policja znalazła cztery noże. Prawdopodobnie jednego z nich użył sprawca do ataku na kolegów.