Kiedy składa się życzenia wielkanocne?

Krótkie, uroczyste życzenia na Wielkanoc składa się zazwyczaj przy świątecznym stole – podczas niedzielnego śniadania. Życzenia można złożyć przed rozpoczęciem posiłku lub w trakcie tradycyjnego dzielenia się jajkiem. Krótkie życzenia świąteczne przesyłamy już także w Wielką Sobotę. Jaką formę składania życzeń wybrać? Najlepiej osobiście. Wiele osób wciąż podtrzymuje zwyczaj wysyłania wielkanocnych kartek świątecznych. Tradycyjne kartki pocztowe powoli zastępuje jednak technologia. Obecnie większość życzeń składamy telefonicznie lub za pomocą sms-ów. Popularne stają się także e-kartki – wysyłane głównie w firmach i instytucjach.

Wzruszające życzenia wielkanocne dla rodziny

Reklama

Idealne życzenia świąteczne na kartkę wielkanocną lub do składania przed świątecznym śniadaniem? Krótkie, treściwe, szczere i skierowane do konkretnej osoby. Oto kilka propozycji, na bazie których można zredagować własne życzenia:

"W te Święta Wielkanocne życzę Wam, abyście doświadczyli wspaniałej radości, która płynie z miłości, jedności i nadziei. Niech świąteczna atmosfera napełni Wasze serca ciepłem i wzajemną życzliwością. Wesołego Alleluja!"

Reklama

***

"Niech Wielkanoc przyniesie Wam wiele powodów do uśmiechu i radości, niechaj pora odrodzenia wzbudzi w Waszych sercach nadzieję na lepsze jutro. Życzę Wam obfitości łaski, miłości i wzajemnego wsparcia. Wesołych Świąt!"

***

"Wielkanoc to czas odnowy i przebaczenia. Życzę Wam, abyście znaleźli w sobie siłę do wybaczania i budowania więzi opartych na miłości i szacunku. Niech te święta będą pełne zgody, spokoju i wzajemnego zrozumienia."

***

"Życzę Wam, abyście w Wielkanoc cieszyli się obecnością bliskich, doznali chwili spokoju i zatopili się w atmosferze radości. Wesołego Alleluja!"

Tradycyjne życzenia wielkanocne dla Babci i Dziadka

"Kochani Babciu i Dziadku, w tej świątecznej porze pragnę Wam przekazać serdeczne życzenia. Niech Wielkanoc napełni Wasze serca radością z obecności bliskich, ale także refleksją nad tym, co najważniejsze w życiu. Życzę Wam spokoju, zdrowia i mnóstwa ciepła w relacjach rodzinnych."

***

"Drodzy Babciu i Dziadku, w tym świątecznym czasie pragnę Wam życzyć przede wszystkim chwil, które będą miały głębszy sens. Niech ta pora wzmocni nasze więzi i przypomni, jak ważna jest miłość i rodzina. Wesołego Alleluja!"

***

"Babciu i Dziadku, z okazji Wielkanocy pragnę Wam życzyć, abyście doznali głębokiego spokoju w sercach, który wynika z zaufania, wiary i miłości. Życzę Wam, aby każdy dzień przynosił nowe powody do uśmiechu i wdzięczności za to, że jesteśmy razem. Wesołych Świąt!"

Krótkie, wzruszające życzenia wielkanocne dla przyjaciół

"Wesołych Świąt! Niech Wielkanoc przyniesie Ci wiele radości, nadziei i odnowy. Ciesz się obecnością bliskich i chwilami spokoju."

***

"Życzę Ci, aby Wielkanoc była pełna uśmiechu, miłości i wzajemnej życzliwości. Niech te święta pozostawią wiele pięknych wspomnień."

***

"Wielkanocne życzenia pełne serdeczności! Niech ta pora odrodzenia przyniesie Ci siłę do spełnienia marzeń i realizacji celów. Bądź szczęśliwy!"

***

"Niech święta będą dla Ciebie czasem refleksji nad wartościami życia i głębszym sensem. Życzę Ci spokoju i harmonii w sercu."

***

"Wesołego Alleluja! Życzę Ci, aby Wielkanoc była pełna uśmiechu, ciepła rodzinnego i niezapomnianych chwil z przyjaciółmi. Niech nadzieja na lepsze jutro towarzyszy Ci zawsze."