Zarzut dla napastnika z mieczem samurajskim
Sierżant sztabowy Aleksander Karkosz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poinformował PAP w poniedziałek, że napastnik, który ciężko ranił mieczem samurajskim mężczyznę w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Przekazał, że sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Dwaj pozostali mężczyźni zatrzymani w tej sprawie usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji – dodał.
Kiedy doszło do ataku
Do ataku doszło w piątek po godz. 18.00 na ulicy Reymonta w Boguszowie-Gorcach. W niedzielę Karkosz przekazał, że napastnik mieczem samurajskim zadał dwa ciosy w prawe udo i prawą dłoń. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Medykom udało się uratować życie i dłoń poszkodowanego. Poinformował także, że w związku z tym atakiem policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, z czego dwaj z nich zostali zatrzymani w piątek, a trzeci został zatrzymany w sobotę.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie, absolwentka Wojskowej Akademii Technicznej. Stopień doktora uzyskała na podstawie rozprawy pt. "Koncepcja systemu bezpieczeństwa socjalnego Polski z uwzględnieniem zjawiska prekariatu", poświęconej wyzwaniom współczesnej polityki społecznej i rynku pracy. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących polityki rodzinnej, rynku pracy oraz systemu zabezpieczenia społecznego.