Reklama
Warszawa
Reklama

Narodowcy próbowali przerwać wykład prof. Baumana

22 czerwca 2013, 18:40
Prof. Zygmunt Bauman przez 20 minut nie mógł rozpocząć wykładu. Wezwano policję
Prof. Zygmunt Bauman przez 20 minut nie mógł rozpocząć wykładu. Wezwano policję / Agencja Gazeta / Fot. Mieczysław Michalak Agencja Gazeta
Skandal na wykładzie prof. Zygmunta Baumana na Wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Grupa narodowców zakłóciła wykład. Trzeba było wezwać policję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
wykład kibole narodowcy policja Śląsk Wrocław Bauman kibice NOP

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(463)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ala
  2013-06-22 19:57:55
  narodowa hołota!!!
  0
 • Dziegiel
  2013-06-22 21:47:55
  Stalinowskie bydlę!!
  0
 • lleli
  2013-06-23 05:30:00
  o czm tu jeszcze gadać...
  0
 • tomek
  2013-06-23 14:18:33
  tofik kompres na glupi leb kmiocie
  0
 • Grzegorz
  2013-06-23 18:08:02
  Czarna hołota...
  0
 • victoriano
  2013-06-23 16:13:50
  Odnosząc się do kwestii protestów towarzyszących wykładowi prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim, bloger Euromir postawił dziś na swoim blogu
  http://euromir.salon24.pl/516117,porucznik-bauman-nop-i-demokracja

  następujące pytanie:

  <i> po której stronie w tym konflikcie należałoby się opowiedzieć? Wierzących w Boga nacjonalistów, czy też duszących dyskurs demokratów? </i>

  Tak sformułowane pytanie uważam za co najmniej dziwne, a odpowiedź na nie za niemożliwą.

  Kwestię wykładów prof. Baumana na polskich w 2013 r. widzę inaczej i postaram się krótko przedstawić moje stanowisko.
  Otóż prof. Bauman zanim został filozofem moralności i guru europejskiej lewicy, przez dwadzieścia kilka lat współpracował z sowieckimi komunistami przy wprowadzeniu, a następnie utrzymaniu w Polsce totalitarnego ustroju. Uprawiał politykę zgodnie ze stanowiskiem sekretarza KC PPR Władysława Gomułki zaprezentowanym podczas czerwcowych negocjacji w Moskwie w 1945 r.:
  „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. Zniszczymy wszystkich bandytów reakcyjnych bez skrupułów. Możecie jeszcze krzyczeć, że leje się krew narodu polskiego, że NKWD rządzi Polską, lecz to nie zawróci nas z drogi”.

  W latach 1945-1953 subtelny filozof był oficerem KBW, czyli formacji której postawiono zadanie wytępienia „ścierwa spod znaku AK”. To właśnie KBW wraz z dywizjami ludowego WP wyposażonymi w lotnictwo, artylerię i broń pancerną, a także z wyspecjalizowanymi w mordowaniu na zlecenie władz partyjnych (PPR) szwadronami śmierci i grupami pozorowanymi złożonymi z agentów wewnętrznych UB, zwalczał po wojnie oddziały polskiego podziemia niepodległościowego: V wileńskiej Brygady AK mjr Zygmunta Szendzielorza na Białostocczyźnie, mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory” na Lubelszczyźnie oraz Józefa Kurasia „Ognia” na Podhalu.
  W tej formacji Bauman był oficerem pionu polityczno-wychowawczego, który za pomocą indoktrynacji miał przekształcać poborowych w żołnierzy komunistycznego systemu. To oficer Bauman uczył zabijać „leśnych bandytów” i „wrogów klasowych”.
  Zaczynał w 1945 r. w stopniu podporucznika jako zastępca dowódcy ds. polityczno-wychowawczych 5. Samodzielnego Batalionu Obrony, a kończył w stopniu majora jako szef Oddziału II Zarządu Polityczno-Wychowawczego KBW. Z opinii personalnych Baumana wynika, ze zajmował się nie tylko praca polityczną, ale też z bronią w ręku walczył z polskim podziemiem. Przełożeni Baumana we wniosku o awans dla niego napisali, że > przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się chwytaniem wielkiej liczby bandytów. Za te zasługi otrzymał Krzyż Walecznych.
  Należy dodać, ze służbą w KBW nie była pierwszy epizodem służby komunizmowi w życiorysie Zygmunta Baumana. W jego aktach znalezionych w archiwach IPN są informacje, że przed 1944 r. służył w moskiewskiej milicji. Formacja ta wchodziła w skład NKWD.

  W rezultacie działań Baumana i jego towarzyszy w walce lasy (zwłaszcza Białostocczyzny, Lubelszczyzny, Podlasia, Podkarpacia, Mazowsza i Podhala) pokryły się tysiącami bezimiennych grobów „leśnych”, członków ich rodzin, współpracowników i Bogu ducha winnych ludzi, których jedyną „winą” czy raczej „pechem” było znalezienie się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.
  Te rezultaty działań aparatu terroru najlepiej podsumowuje zdanie zanotowane w swoim dzienniku przez kapitana Zdzisława Brońskiego „Uskoka”, dowódcę oddziałów WiN z Lubelszczyzny:
  „Na terenie gminy Ludwin i Spiczyn przez pięć lat okupacji nie zginęło tylu Polaków, ilu zginęło przez pięć miesięcy ’demokratycznej niepodległości’”.

  Do dzisiaj nie udało się rzetelnie policzyć ile było tych ofiar. Ofiar odhumanizowanych, określanych jako „ścierwa”, „szumowiny”, „zaplute karły”, „pomioty sanacyjnych panów”. Sam komunistyczny resort bezpieczeństwa szacował liczbę tych ofiar na ponad 8600. Z pewnością jest to jednak wielokrotność tej liczby. Jak wielka – do dzisiaj nie wiadomo.
  Czasami zwłoki ofiar tych akcji KBW przywożono do siedzib powiatowych i wojewódzkich Urzędów Bezpieczeństwa w celu identyfikacji przez rodziny, a następnie
  po obfotografowaniu topiono je w dołach kloacznych w pobliskich rzekach albo też zakopywano na podwórkach owych siedzib lub w doraźnie wybranych, ustronnych miejscach, oddalonych zaledwie o kilka kilometrów od miast powiatowych. To samo czyniono z zakatowanymi w trakcie śledztw ofiarami rzekomych samobójstw, ucieczek, doraźnych egzekucji. Leżeli oni bądź też leżą nadal w bezpośrednim otoczeniu znacznej części z 289 powiatowych i 19 wojewódzkich Urzędów Bezpieczeństwa w całej Polsce

  Od kilku miesięcy na Powązkowskiej Łączce, a wczesniej na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu, ekipy historyków, archeologów i medyków sadowych wydobywają z jam grobowych kości ofiar KBW/NKWD. Dzięki determinacji prof. Krzysztofa Szwagrzyka i jego zespołu, współpracy IPN z ROPWiM, powoli udaje się nam dotrzeć do pogrzebanej kiedyś przez komunistów pamięci o bohaterach. Stało się to możliwe, gdyż
  Nam przyszła dziś z pomocą nie tzw. wola polityczna, tylko nauka, georadar, badania genetyczne i garstka dobrych i sprawnych ludzi. I to jest jedyna pozytywna rzecz w tym całym 65-leciu, że jeżeli te wykopki z jakichś powodów mogłyby się wcześniej zacząć, to moglibyśmy wówczas nie dojść całej prawdy. Jeżeli więc mam mieć dzisiaj satysfakcję z wbicia na tym terenie łopaty, to tylko dlatego, że światli ludzie wymyślili identyfikację według kodu genetycznego. Nic za to nie zawdzięczam w tym kraju władzy politycznej.
  To są słowa dr. Witolda Mieszkowskiego, syna komandora Stanisława Mieszkowskiego, dowódcy floty, zamordowanego w więzieniu mokotowskim.

  Po latach, w 2007 r., pytany o ten etap swego życia politruk KBW, a obecnie wykładowca brytyjskiego uniwersytetu, profesor Zygmunt Bauman odpowiedział dziennikarzowi brytyjskiego dziennika „The Guardian” postkomunistycznym bełkotem:
  Przed wojną Polska była bardzo zacofanym krajem, a to zacofanie jeszcze pogłębiła okupacja. W zubożałym kraju należy się spodziewać, ze przyjdzie zmierzyć się z nędzą, upokorzeniem, deptaniem ludzkiej godności i wieloma złożonymi problemami społeczno-kulturowymi. Jeśli się spojrzało na obecne wówczas spektrum polityczne, partia komunistyczna obiecywała najlepsze rozwiązanie. Jej program polityczny najlepiej pasował do problemów przed jakimi stała Polska. Byłem całkowicie oddany. Idee komunistyczne były po prostu kontynuacją oświecenia.

  Filozof-politruk Zygmunt Bauman może tego rodzaju bełkotem częstować brytyjskiego dziennikarza. W 2013 r. w Polsce taka interpretacja jego zaangażowania w komunistyczny aparat terroru spotyka się z niezrozumieniem.
  Członkowie rodzin ofiar tego terroru, oczekujący na wyniki identyfikacji zwłok wydobytych na powązkowskiej Łączce nie usłyszeli słów skruchy i przeprosin od filozofa – politruka. Dopóki nie usłyszymy takich słów, profesor Zygmunt Bauman, guru europejskiej lewicy, nie powinien głosić swoich wykładów o moralności na polskich uniwersytetach.
  Dlatego mnie cieszą protesty młodzieży towarzyszące wykładom uniwersyteckim filozofa-politruka, gdyż świadczą o instynkcie moralnym tych młodych ludzi.
  0
 • trok
  2013-06-22 22:08:08
  ~Studentka SUCZO ETATOWA ŻDZIRO Z GW SPADAJ GONIĆ SIE
  0
 • Roma
  2013-06-22 19:30:21
  Prawidłowo, chłopaki! Przecież to bandyta.
  0
 • polon
  2013-06-23 08:43:50
  A ten dziadzia to może niech już nie ,,wykłada,, i nie prowokuje Polaków
  0
 • ABC
  2013-06-22 20:23:14
  Ani słowem o tym dlaczego krzyczeli?
  0
 • i tyle
  2013-06-22 19:37:00
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman
  0
 • Jurek
  2013-06-23 19:12:48
  Wstydu nie macie zeby tego bandyte zapraszac...MY CIAGLE PAMIETAMY
  0
 • juzia
  2013-06-23 00:01:46
  widac po gembach ze nawiedzeni przez rydzyka
  0
 • mam nadzieję,że bekną najwyższą
  2013-06-23 10:41:17
  karę finansową i po parę miesięcy prac społecznych.
  0
 • człowiek z Polski
  2013-06-23 10:41:53
  W tej sprawie mają poparcie społeczne.
  0
 • Ola
  2013-06-23 10:42:45
  Dutkiewicz się skompromitował.
  0
 • obserwator
  2013-06-23 07:55:33
  Największym skandalem był wykład i honorowanie tego stalinowskiego oprawcy.
  0
 • antykoszerny
  2013-06-22 19:15:49
  Byly tez oddzialy antyterrorystyczne z Mossadu?
  0
 • Goya
  2013-06-22 23:32:14
  bez powodu nie krzyczeli tylko nie macie odwagi napisac
  0
 • To należy powtarzać codziennie
  2013-06-23 08:34:00
  KIEDY ROZPRAWY OPRAWCÓW NA POLAKACH
  0
 • Biesiadny Bronek
  2013-06-23 08:40:09
  OGŁASZAM REFERENDUM ODWOŁANIA DUDKIEWICZA.
  Nie czekać do wyborów. To zdrajca Polski.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-23 23:04:32
  oki
  0
 • marek
  2013-06-23 23:05:10
  oki
  0
 • kamerdyner
  2013-06-22 22:09:37
  staliniątko wygwizdane i wybuczane - jaki to skandal
  0
 • mixer
  2013-06-23 14:04:07
  taki bauman powinien sie wstydzić jak mordowali Polaków
  0
 • lux
  2013-06-22 21:46:12
  skandal to ten wykład
  0
 • Smtny
  2013-06-22 21:53:45
  I tak ma wyglądać POLSKA dla Polaków?
  0
 • OBSERWATOR
  2013-06-22 18:53:25
  I TAKIM ĆWOKOM ZAKAZ DOŻYWOTNI MOŻLIWOŚCI STUDIOWANIA..

  HAMANY A NIE POLACY..

  WYBRYKI NATURY...
  0
 • pytam
  2013-06-22 19:14:10
  Przepraszam , a tytuł wykłady to zapewne " Wiodąca rola NKWD i marksizmu z podwalinach postmodernizmu " ?
  0
 • autor
  2013-06-22 18:53:25
  Zygmunt Bauman: członek NKWD, Informacji Wojskowej, KBW. Tyle,
  0
 • JN
  2013-06-22 23:44:33
  najpierw rozliczyć komunistycznych zbrodniarzy a potem możemy porozmawiać o demokracji
  0
 • gcezar
  2013-06-22 18:49:58
  Tak stalinowców trzeba szanować.

  Tyle im zawdzięczamy .

  Katyń, Kołymę, Syberię.
  0
 • letus
  2013-06-22 18:54:19
  Widać, że pilnie trzeba budować więcej więzień. Delegalizacja faszystowskich ugrupowań jest tylko kwestią czasu. Wystarczy trochę zdecydowanego działania, by wypełnić po brzegi nowe więzienia. Prawo trzeba jeszcze tak zmodyfikować, by osadzeni musieli zarobić na siebie i personel więzienia.
  0
 • joanka55
  2013-06-22 18:54:58
  Ale wstyd !!!
  0
 • vc
  2013-06-22 18:59:25
  dlaczego w Polsce wciaz jest promowany komuniz, przeciez Bauman to chodozace dziecie komunizu lat 40 i 50 , z takimzycirysem powinnien siedzic gdzies na wsi i nie pokazuwac sie swiatu
  0
 • prof.
  2013-06-22 19:01:57
  czy pro. Bojarski jest jeszcze dzisiaj rektorem U, Wr?
  0
 • Rotmistrz Pilecki - ofiara stalinowców
  2013-06-22 19:03:19
  "Oświęcim to była igraszka". Tak rotmistrz Pilecki powiedział Pańskiej matce po śledztwie.

  Bo oni się nad nim znęcali. Na przykład złamali mu oba obojczyki. I to już po wyroku, kiedy wiedzieli, że mają go jak na widelcu. Robili z nim co chcieli.
  0
 • Kazik
  2013-06-22 23:44:34
  tylko dzieki mediom ten prymityw egzystuje.
  0
 • fifi
  2013-06-22 19:11:44
  Profesorek w przeszłości był enkawudzista i oficerem politycznym w LWP... i za to mamy go szanować ?
  .
  0
 • bat na czerwone lby
  2013-06-22 19:13:37
  BAUMAN - AUTORYTET DLA TYCH SAMYCH LUDZI CO BARTOSZEWSKI , EDELMAN, GROSS , SZECHTER, LEWARTOW
  0
 • Hofman
  2013-06-22 23:45:54
  Prezes mnie dupcyl.
  0
 • SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
  2013-06-22 19:16:01
  TEN stary stalinowiec...druch UBckich bandytow co wyrywali polskim patriotom paznokcie...Powinien zniknąć w niesławie z polskiego zycia a nie prowadzic wykłady...Czego może nauczyć ta kreatura porzadnich ludzi ??..jak bic i strzelac w tyl czaszki...lansowanie tych UBkow często wiadomego POchodzenia wiele mowi nam w jakim kraju zyjemy...dużo się stało a niewiele zmienilo
  0
 • obserwator
  2013-06-22 19:17:10
  A może bardziej skandaliczne jest honorowanie osobnika o życiorysie i mentalności Baumana?
  0
 • janko
  2013-06-22 19:17:57
  NIe tolerować nietolerancji !
  0
 • Polak
  2013-06-22 19:18:01
  Bydlo, krowy doic.
  0
 • !!!
  2013-06-22 19:36:43
  Moja propozycja do " dziennika ".
  Proponuję usunąć ten artykuł :
  Ten ' BOHATER " SIĘ NIE OBRONI " !!!
  0
 • Himler=Bauman
  2013-06-22 23:45:54
  Co ta szmata Bałnowata wyciera na uczelni?.Zbrodiarz ma krew niewinnych ludzi na rękach.
  0
 • bond 007
  2013-06-22 19:19:13
  BRAWO MŁODZI LUDZIE. CIESZĘ SIĘ, ŻE TĘPICIE CZERWONE KANALIE. POWINNI WAS CAŁOWAĆ PO RĘKACH ZA TO, ŻE NIE OBILIŚCIE IM PYSKÓW.
  A NASZA KOCHANA POLICJA NICH SIĘ WYKAŻE ODWAGĄ W WALCE Z BANDZIORAMI.
  0
 • DEBILLAND
  2013-06-22 19:23:36
  I pomyśleć , że na Węgrzech ( tak lemingu tych faszystowskich ) można 92 letniemu bandycie z ss przedstawić zarzut i zamknąć w kiciu za zbrodnie p-ko ludzkości , a tutaj twórca i utrwalacz " cesarstwa wolności - tak chyba tow marx nazywał komunizm co marksisto ) prowadzi wykład !!!
  0
 • hajfa
  2013-06-22 19:23:51
  towarzysz Bauman z NKWD chyba nie był mile widziany ?
  0
 • KR
  2013-06-22 19:23:56
  Już nie wystarczają im stadiony. Za chwilę wejdą do naszych domów. Za chwile ludzie będą się bali wyrażać swoje zdanie. Prawda będzie jedyna i słuszna. Ci z odmiennym zdaniem będą napiętnowani , a w rezultacie skończą w obozach , lub w piachu.Pastwo musi być silne, państwo musi panować nad takimi zachowaniami.
  0
 • bochun
  2013-06-22 19:25:53
  ale nie takich gdzie więżniowe wykłócają się ile waży schabowy na obie
  ad proszę wziąść przykład z W Brytanii czyt. książkę Aczer
  0
 • jurkoz
  2013-06-22 19:26:12
  Tego nie da się komentować,to jest zwyczajna dzicz.
  0
 • europejczyk48
  2013-06-22 19:35:50
  Ja mam tylko nadziję, że Bóg miłosierny zatrzyma Jarosława Kaczyńskiego w piekle na wieki za to, co zrobił, by podzielić i skłócić Polaków. Albo znajdzie sie odważny, aby wskrzesić Berezę Kartuska dla Jaro i kolegów. Zamknijcie sie hieny pisowskie wreszcie!
  0
 • aaq
  2013-06-22 19:28:30
  Jeżeli nic się nie robi z tymi łysymi debilami to niedługo zaczną nas tłuc na ulicach. Donaldzie ,czas odpocząć.
  0
 • nie znam typa
  2013-06-22 20:30:49
  A kto to ten Bałmann ???!
  0
 • Polacy powstańcie z kolan!
  2013-06-22 19:31:07
  Berman czy Bauman a jaka to różnica?Dzisiaj Światło,Różański czyBrysztygierowa przyjmowana byłaby w Belwederze i honorowana Orłem Białym.
  0
 • ciekawy
  2013-06-22 19:32:53
  Dlaczego na forum nie można umieścić paru faktów z życiorysu,dokonań i mentalności pana Baumana.?
  0
 • stary
  2013-06-22 19:33:08
  Jacy to narodowcy - przecież to banda ********* nie bardzo wiedząca co zrobić z wolnym czasem. Przywalić pałą aby taki narodowiec zrozumiał to czego jeszcze nie zdążył zrozumieć. Przecież to dziecinada śmiechu warta i nie można takiej hołocie popuszczać cugle bo w którymś momencie uwierzą w swoje racje i będzie bardzo BE !
  0
 • jatowiem1
  2013-06-22 19:39:41
  Brawo za akcję!
  Jednak to co lewacy wyprawiają(np.napady na niewinnych ludzi w pociągach,na ulicach) jest stokroć gorsze i nikt im nic nie robi
  0
 • x
  2013-06-22 19:42:22
  kto zaprosil tego stalinowskiego zbrodniarza do Polski?
  0
 • iki
  2013-06-22 19:39:07
  Brawo, brawo, brawo.
  0
 • ola
  2013-06-22 19:41:01
  Raz sierpem, raz młotem, w PO bolszewicką hołotę.
  0
 • c a
  2013-06-22 19:42:18
  szydokomuna
  0
 • ZbyszekD
  2013-06-22 19:44:12
  ,,europejczyk48'' my hieny pisowskie dopiero zaczynamy, a jak to się skończy dla lemingów to niebawem się przekonasz. Jeżeli chodzi o w temacie to...na Uniwersytecie Warszawskim, pan profesor był wykładowcą marksizmu na wydziale filozofii, to chyba mówi samo za siebie - komentarz zbyteczny!!!
  0
 • bono
  2013-06-22 19:46:28
  europejczyk48
  ktoz to taki?
  To jest wlasnie zapluty karzel tuskowej bandy, zlodziej, kretacz i matacz.
  Wiec ty zamknij te swoja sparszywiona buzke. Twoj czas juz minal
  0
 • Józef Moneta
  2013-06-22 19:49:33
  Na tej stronie w górnym rogu po prawej stronie zdjęcie zamordowanego strzałem w potylice rtm Pileckiego przez towarzyszy pułkownika NKWD-UB Baumana .
  0
 • -
  2013-06-22 19:51:39
  Dzieła tego pisatiela zmieniały się w takt przemian historycznych ,gdyby w Polsce był obecnie komunizm, on byłby czołowym ideologiem .Niezwykle elastyczna jednostka ,niczym Urban .
  0
 • Specjalna Komisja Bałwanów
  2013-06-22 19:56:19
  A ten tytuł profesora to chyba ten Bałwan dostał od tej samej komisji co i profesor Bydłoszewski
  0
 • jan
  2013-06-22 20:00:05
  Takie ludzia jak te syjonisty z nopa i onera doprowadza sze prawdziwa narodowca nie bedzie w polska.
  0
 • pisowski pisowiec
  2013-06-22 20:00:39
  "europejczyk48' - jak widać po Twoim, analfabeto historyczny - szykujesz swym przeciwnikom obozy? Won z Polski.
  0
 • Rotmistrz Pilecki
  2013-06-22 20:02:37
  Zbrodniarz bolszewicki,UBecka szmata,poucza Polaków?!.Powinien na kopach z Wrocławia wyleciec - komunityczna NKWDowska kanalia!
  0
 • Keri
  2013-06-22 20:06:22
  Zwykła hołota
  0
 • Fargo
  2013-06-22 20:04:33
  W KBW były stopnie wojskowe w UB również więc jaki on profesor od terroru ?
  0
 • Celtic
  2013-06-22 20:13:37
  Narodowcy wiedzą co robią. Popieram.
  0
 • opium dla ludu
  2013-06-22 20:11:47
  Nie ciskajcie się bo prof. przepyta was z ekonomii marksistowskiej... i będzie beeee. Ci socjopaci to komuszy wynalazek do dłubania wam w mózgach.
  0
 • Gość1
  2013-06-22 20:13:23
  Dlaczego i dla kogo skandal? Wałęsa wzmacniał lewą nogę a teraz druga zaczyna jakoś ożywać. Histeria na lewicy jest ostatnio częsta. Sieroty po PRL... Pan Dutkiewicz też na skrajnej lewicy?
  0
 • Lysy
  2013-06-22 20:20:34
  Patriotyczna hołota. Tylko z jakiego kraju ???
  0
 • SZECHTEROWA GNIDA
  2013-06-22 20:24:19
  Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uszedł do Związku Radzieckiego. Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Niżnym Nowogrodzie (wówczas noszącym nazwę Gorki). Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji. Przez kilka miesięcy służył w Moskwie, regulując ruch na jej ulicach[5]. Służył w wojskach NKWD.[6] Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego. Brał udział w bitwie o Kołobrzeg (gdzie był ranny) i zdobywaniu Berlina. Członek PPR/PZPR do 1968 roku[7].

  W latach 1945–1953 był oficerem Wojska Polskiego[8] w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego[9], do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 Dywizją Piechoty, a z którego został usunięty w 1953 pod zarzutami politycznymi. Pełnił też m.in. funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW. W wieku dziewiętnastu lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon". Część zachowanych raportów określa "Semjona" jako bezwartościowe i niechętne do współpracy źródło informacji, z kolei według innych był dobrze wyszkolonym i cennym analitykiem[10].

  W wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika The Guardian z 28 kwietnia 2007 Bauman potwierdził podane wcześniej informacje o swojej służbie w 4 Dywizji Piechoty, oddziałach KBW oraz o trzyletniej współpracy z Informacją Wojskową[11]. Swoją pracę w KBW Bauman opisał jako niezwykle nudną
  0
 • Icek -abram
  2013-06-22 20:32:57
  Dosc !dlaczego nie wezwano F-16 z Izraela! Do czego to dochodzi w naszej ************ obrazaja naszego Obywatela...
  0
 • ks. Marian
  2013-06-22 20:26:36
  Jak jest różnica między NOP, a kiblolami ??? Żadna, to zwykłe śmiecie.
  0
 • zen
  2013-06-22 20:27:19
  Nazistowska hołota się kompromituje. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że z tym bydłem się nie rozmawia. To troglodyci
  0
 • antyfaszysta
  2013-06-22 20:27:28
  Faszystowsko-katolicka lumpenbanda. Kandydaci na kapo KL
  0
 • ygrek
  2013-06-22 20:27:46
  ta czerwona menda usłyszała od nich
  choć kilka słów prawdy !!!

  może się jeszcze przed śmiercią opamięta
  0
 • Tk
  2013-06-22 20:31:28
  może tak łaskawie Gazeta Koszerna przestanie promować komunistycznych aparatczyków, Czosnków robiących kariery w komunistycznej Polsce i na placach Polaków!
  0
 • erka
  2013-06-22 20:32:21
  BAUMAN jako przedstawiciel
  Narodu PRZEBRANEGO
  mógłby się opamiętać
  zanim Dobry BÓG będzie musiał
  IM użądzić kolejną WIELKĄ SELEKCJĘ
  0
 • 007
  2013-06-22 20:49:57
  Kamrad teściów Komorowskiego.
  0
 • PiS duś
  2013-06-22 20:33:54
  Dzięki Bogu że SSmana znaczy się,przepraszam, Baumana nie przekopali!!!
  0
 • derwisz
  2013-06-22 20:35:38
  ..mamy takich więcej..
  Prawdziwa historia Millera. Od popiersia Bieruta do flirtu ze Słońcem Peru

  Tagi: Sojusz Lewicy Demokratycznej, PZPR, polityka polska, Leszek Miller, Donald Tusk
  Dodano: 22.06.2013 [18:12]

  foto: Zbyszek Kaczmarek
  „Powinniśmy z całą mocą podkreślać nasze więzi z Rosją. Nawoływanie do wycofania Armii Radzieckiej z Polski niczemu dobremu nie służy”– mówił Leszek Miller w marcu 1990 r., za czasów rządu Tadeusza Mazowieckiego. Ministrant z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, budowniczy monumentalnego gmachu KW PZPR w Skierniewicach i odbiorca moskiewskiej pożyczki prze do władzy w Polsce grzęznącej w rosyjskiej strefie wpływów.

  Podczas Kongresu Lewicy Polskiej w ostatnią niedzielę Leszek Miller wypowiedział się na temat działalności ludzi, którzy uważają, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a polskie władze pomagają Moskwie w jego tuszowaniu: „Nawoływanie do występowania przeciwko własnemu państwu pod hasłami patriotyzmu jest próbą demoralizacji szczególnego rodzaju”. Słowa te przyjęto owacyjnie.
  Nie, Leszek Miller niczego takiego na konwencji nie powiedział. Dali się Państwo nabrać? Nic dziwnego, wypowiedź taka mogłaby przecież paść. Co więcej, są to prawdziwe słowa Millera. Tyle że pochodzą z wywiadu udzielonego „Trybunie Ludu” w 1986 r. Tak ówczesny sekretarz KW PZPR w Skierniewicach piętnował młodzieżowe elementy chuligańskie dające posłuch solidarnościowej ekstremie.
  0
 • JK
  2013-06-22 20:37:17
  Ten, kto nie wielbi socjalizmu i komunizmu, i mowi prawde o tych ideologiach od razu jest przez lewactwo okrzykniety faszysta-nacjonalista. Dobrze, ze sa jeszcze ludzie, ktorzy nieboja sie mowic czym naprawde jest komunizm i socjalizm i z czym sie nieodwolalnie wiaze (zniewolenie, tyrania, terror, morderstwa i ludobojstwo).
  0
 • Olek
  2013-06-22 20:37:41
  Bauman: Studia rozpoczął w 1943 jeszcze w Związku Radzieckim. Był wykładowcą marksizmu na wydziale filozofii. Wykładał na uniwersytetach w Tel Awiwie i Hajfie (1969–1971)
  0
 • wolny0001
  2013-06-22 20:40:06
  Służył w wojskach NKWD itd, więcej pisać nie trzeba kto ma rozum to wie co to za
  typ z tego Baumana - krótkie info,dla tych co go bronią !
  0
 • uszek
  2013-06-22 20:42:35
  Co takiego Zygmunt Baumann zrobił
  Narodowi, że mu narodowcy wygrażają???

  BAUMAN ganiał ów Naród na etacie KBW,
  a wcześniej sobie staż zrobił w NKWD.
  Nieciekawi pracodawcy,
  Koledzy przyznają...
  0
 • Gusiek460
  2013-06-22 23:32:49
  Lubie hel i trzepie wtedy lepiej patrze tylko na mojego Pana Prezesa .
  Zazdroscicie ?
  0
 • Robnad
  2013-06-22 20:51:02
  ciekawe o czym ten wykładowca marksizmu-leninizmu, kumpel PO kądzieli nadredaktora Adama M. i reszty kahału w Polsce miał mieć POgadankę?
  pewnie o patriotyzmie, he, he.
  0
 • Polonis
  2013-06-22 20:43:09
  Zygmunt Bauman , szanowany filozof , intelektualny patron nowej lewicy , etc.
  Oto mniej chlubna strona jego biografii :
  Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uciekł do Związku Radzieckiego.
  Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Gorki wstąpił do Komsomołu .
  Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji.
  Przez kilka miesięcy służył jako milicjant w Moskwie .
  Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcję oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego.
  W latach 1945–1953 był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 DP .
  W KBW był członkiem Zarządu Politycznego .
  W 1950 dowodził przez kilka tygodni grupą , która “schwytała wielką ilość bandytów” , czyli żołnierzy antykomunistycznego podziemia .
  Zwieńczeniem jego kariery w KBW było szefowanie Odziałowi Propagandy i Agitacji Zarządu Politycznego .
  Z KBW odszedł w marcu 1953 , po smierci Stalina , w stopniu majora
  Pełnił też m.in. funkcję instruktora ( czyli politruka ) w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW.
  W roku 1945 , mając 19 lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon".
  Był agentem Informacji przez 3 lata , donosił najprawdopodobniej głównie na kolegów z KBW .
  Z jego teczki odnaleziono tylko niewielkie fragmenty
  0
 • pytajnik
  2013-06-22 20:43:37
  Zawsze wykropkowują wyraz Dżudeopolonia pisany przez "Jot". Zmowa jaka,czy co ?
  0
 • sa
  2013-06-22 20:45:57
  Panie Dutkiewicz. Na następny wykład proszę zaprosić Stefan Michnika.
  0
 • des
  2013-06-22 20:47:22
  Należało się temu stalinowcu , ma polską krew na rękach. Hańba , że zaprasza się bandytę na uniwersytet. Dutkiewicz jak pajac , zaprzaniec.
  0
 • wróżka
  2013-06-22 20:49:05
  zamiast wąchać kwiatki od spodu jeszcze panoszy się w Polsce.Czas się pakować.
  0
 • Tofik
  2013-06-22 20:55:59
  Przecież w Polsce głoszenie idei komunistycznej jest prawnie zakazane i karalne. Baumana za kratki a nie narodowców.
  0
 • 123
  2013-06-22 21:02:55
  Może niech prasa napisze kto to jest prof. Zygmunta Baumana a pózniej będziemy oceniać
  0
 • dziadek
  2013-06-22 21:03:10
  Droga Redakcjo - nie nazywajcie idiotów narodowcami.
  Idiota to idiota
  0
 • tfu NKWD
  2013-06-22 21:04:26
  Widać, żeś neofaszystowski Jugend matoł i baran!...jakie wojsko NKWD?
  Nie było takiego wojska! NKWD to NKWD a nie żadne wojsko debilu.
  NKWD to Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych ZSRR czyli politruki podobnie jak SS Adolfa, a to przecie nie Wermacht.
  Pryszczaty obszczymurku jak na razie to twoje miejsce jest w piaskownicy i drewniana szabelka...to właściwy poziom twej wiedzy i rozumu.
  0
 • maryj
  2013-06-22 21:35:36
  potomki ak nsz i innych kanali radia ryło aby sie dobrze żyło
  0
 • elv
  2013-06-22 21:07:14
  Drutkiewicz był zażenowany. Szkoda, że nie czuł zażenowania zapraszając bolszewicką kanalię. Brawo chłopaki!. Ratujecie honor Polski.
  0
 • Jakubin
  2013-06-22 21:12:16
  Panowie i Panie wiecej szacunku dla siebie niech sobie zapraszaja komunistow i wszelakich innych Polska nie ma histori nacjonalistycznej a ludzie maja prawo na takie poglady jakie im sie podoba diwi mnie tylko ze nie jadzie ten pan poprawiac komuny na Kubie czy w Chinach. Tylko nam przyjezdza pomagac i to jeszcze byly czlonek parti i nkwd .Niech Pan jedzie uszczesliwiac innych naiwnych.
  0
 • ustalmy fakty
  2013-06-22 21:38:46
  re ~Robnad2013-06-22 20:51

  ciekawe o czym ten wykładowca marksizmu-leninizmu, kumpel PO kądzieli nadredaktora Adama M. i reszty kahału w Polsce miał mieć POgadankę?
  ---
  no właśnie ,ciekawe
  0
 • krytom
  2013-06-22 21:39:16
  proponuję na nowo ścieżki zdrowia
  0
 • Tofik
  2013-06-22 21:16:01
  re~dziadek2013-06-22 21:03
  Coś ty dziadku z tych samych stalinowskich służb?
  0
 • Robnad
  2013-06-22 21:17:22
  tfu NKWD2013-06-22 21:04

  kretynku, coś to zmienia?

  przy okazji barani łbie, słyszałeś o dywizjach pancernych SS?
  0
 • KRET
  2013-06-22 21:17:26
  BRAWO CHLOPAKI !!!
  0
 • uffek
  2013-06-22 21:19:45
  Co takiego Zygmunt Baumann zrobił
  Narodowi, że mu narodowcy wygrażają???

  BAUMAN ganiał i mordował ów Naród na etacie KBW,
  a wcześniej sobie staż zrobił w NKWD.
  Nieciekawi pracodawcy,
  Koledzy przyznają...

  Kto normalny będzie bronił tego czerwonego bandyty???
  0
 • JS
  2013-06-22 21:23:24
  Co za ryje. Najlepszy ten szczurek z napisem "Polska".
  0
 • solidarny 80
  2013-06-22 21:23:25
  idolem tych tchórzy jest tchórz stanu wojennego jarek!
  0
 • christ
  2013-06-22 21:25:16
  te scierwa norodowo-katolickoje to zniwo antypolskiej POlityki Radia M. i Antka Macierewicza-antypolaka !!!
  0
 • szyderca
  2013-06-22 21:25:20
  dobrze was Szkopy przedstawiły w serialu...
  niedomyci antysemici
  0
 • wie lebny
  2013-06-22 21:25:44
  narodowcy to hitle owcy gestap owcy po szkółce kościelno niedzielnej wy barany kość fioła kler to szmaty cuchnące
  0
 • baba z prowincji
  2013-06-22 21:26:02
  Musze stwierdzić, że Stanisław Lem miał rację pisząc:-"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów". Dodam od siebie: -i niestety w mojej Ojczyźnie tyle hołoty oraz bezrozumnych osiłków, których pewna partia opozycyjna nazywa "prawdziwymi patriotami".
  0
 • narot owiec
  2013-06-22 21:27:33
  poznacie ich po owocach to barany kośc fioła kleru chów
  0
 • WS
  2013-06-22 21:27:35
  SZacunek dla polskiej młodzieży oni ratowali honor Polski.Kto do Polski zaprasza takie ścierwo upaprane naszą krwią?
  0
 • jan m
  2013-06-22 21:27:45
  SKANDAL TO TO ZE CZERWONA GNIDA ROBI W POLSCE WYKŁADY
  0
 • Jakos uciekam
  2013-06-22 21:28:24
  Muse przyznac ze dalej was w POLSCE nie brak czerwone ruskie ludziki ucieklem od was daleko ale wy dalej tu jestescie millery i inna komunistyczna ludnosc.
  0
 • ramirez
  2013-06-22 21:28:29
  Bauman ma polską krew na rękach.
  0
 • olaff
  2013-06-22 21:30:39
  Myślałby kto, że rozwydrzone skiny napadły na biednego staruszka. To stalinowski bandyta, zatwardziały, czerwony zbir. Na pewno z Polską nie ma nic wspólnego. Socjolog z Łubianki. Polska młodzież na dosyć komunistycznego łajna. Zaczynają to głośno mówić i MAJĄ DO TEGO PRAWO! Trzeba go wyciąć razem z łbem. Aż do pięt. To rak ludzkości.
  0
 • Murzyn
  2013-06-22 21:32:44
  OOO, szczekają czerwone szujki ! Dla Was dobrzy są mordercy i bandyci, byle postępowi ? Jesteście kałem ludzkości.
  0
 • świnty
  2013-06-22 21:34:03
  kler ma polską krew na rękach. zapomnieliśćie barany jak kler was doił setki lat i teraz tez to robi kler to półgłowki
  0
 • Robnad
  2013-06-22 21:34:15
  tfu NKWD2013-06-22 21:04

  jeszcze jedno moronie POkemoński, czyli wściekła sieroto PO Leninie.

  słyszałeś o zmotoryzowanych dywizjach NKWD/
  wiesz, że mieli czołgi na stanie?

  64 zbiorcza dywizja NKWD do zwalczania patriotycznego podziemia w Polsce.
  0
 • thor
  2013-06-22 21:35:29
  Won sowieckego dziada do dołu z wapnem! Precz stąd czerwony parchu!
  0
 • ala luja
  2013-06-22 21:41:13
  katolicko bandyckie szuje jp2 nasladowcy narodowcy wywrotowcy szmaciarze ale luje
  0
 • jan
  2013-06-22 21:41:16
  Z idiotami, debilami nie ma sensu dyskutować. Natomiast jeśli są niebezpieczni dla otoczenia, to należy ich izolować.
  0
 • solo
  2013-06-22 21:47:46
  Na szczęście mięśniaki tylko krzyczały.
  Niestety gorsi są chyba czubki, którzy nożami mordują posłów opozycji.
  Wtedy jakoś tak się nie oburzaliście - obrońcy uciśnionych.
  0
 • mariola z PO
  2013-06-22 21:48:30
  A kto to jest ten bałman ?
  0
 • asd
  2013-06-22 21:49:16
  A kiedy zaprosicie Gestapo?
  0
 • WAW
  2013-06-22 21:53:38
  MOHEROWO-PISIE BYLO POTRAFI TYLKO DRZEC MORDE (VIDE PASZYSCI, BRUDZINSKI CZY PAWLOWICZ).

  ALE CZEGO TU SIE SPODZIEWAC OD NIEWYKSZTALCONEJ I PRYMITYWNEJ HOLOTY..?

  NIEMCY WLASNIE DAZYLI DO TEGO ZEBY WYRZNAC CYWILIZOWANYCH POLAKOW I ZOSTAWIC TYLKO TAKIE TATALAJSTWO JAKO TANIA SILE ROBOCZA...

  PATRZAC NA TA PSEUDO 'PATRIOTYCZNO-NARODOWA' DZICZ STWIERDZAM Z PRZYKROSCIA ZE SIE IM NIESTETY PO CZESCI UDALO...
  0
 • PL
  2013-06-22 21:55:45
  Wstyd dla uczelni zapraszać tak skompromitowanych ludzi. Nie nazywajmy szamba perfumerią.
  0
 • obserwator
  2013-06-22 22:00:20
  Bauman jest na tyle kontrowersyjną osobą, że protesty przeciw niemu nie są dziwne.
  0
 • gregor
  2013-06-22 22:01:47
  Pojawiliśmy się dzisiaj na wykładzie wychowanka NKWD,
  wojskowego donosiciela i komunizującego profesora.
  Tak, chodzi o Zygmunta Baumana.
  Profesor zjawił się w asyście prezydenta Dutkiewicza i licznej ochrony.
  Ledwie włodarz Wrocławia zaczął swoją mowę pochwalną na cześć
  swojego mentora, a został przywołany do porządku przez dużą grupę kibiców Śląska. W okrzykach i na banerach padały słuszne postulaty:
  Norymberga dla komuny,
  lepszy martwy niż czerwony itd.
  Pan prezydent nie mogąc ścierpieć, że jeszcze nie kontroluje wszystkiego
  we Wrocławiu, po kilkunastu minutach wezwał do akcji swoje zbrojne ramię -
  aktyw policyjny. Opancerzona policja jednak nie dogadała się z kibicami.
  Zjawili się więc antyterroryści, którzy, jak wiadomo powszechnie,
  znają się na negocjacjach
  i często pojawiają się na wykładach uniwersyteckich.
  Wobec takich argumentów funkcjonariuszy "państwa prawa",
  kibice pod przymusem opuścili aulę.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:06:33
  Bauman tłumaczył: - Dziś sądzi się powszechnie, że szczęście da nam ciągłe zwiększanie produkcji. Że szczęście to jak najczęstsze wizyty w supermarkecie. Zupełnie zapominamy o takich wartościach z poprzedniej epoki jak przyjemność z dobrze wykonanej pracy, ze wspólnoty z innymi ludźmi, partnerstwa. To, co w dzisiejszych czasach najbardziej tragiczne, to fakt, że mamy najlepiej w historii wykształcone młode pokolenie, które jest jednocześnie pokoleniem najbardziej cierpiącym na brak pracy. Ludzie czują się zbędni. A gdy czują się zbędni, kierują się w stronę przemocy.

  Bylo naroidowe, naziole ogolone lby kretynskie i tak nic z tego nie zrozumieja !
  Raz krzyzem raz mlotem rozmodlona faszystowska holote
  0
 • Dzięgiel
  2013-06-22 22:07:18
  Ścierwo z NKWD przyszło POuczać nas
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:08:41
  Tepic brunatna holote jak tylko sie da...
  Spisanie danych czyli bezkarnosc jedynie rozbestwi przyglopow.Zdecydowana reakcja wymiaru sprawiedliwosci musi byc standardem.
  Trzeba zdecydowanie postępować z hołotą, która nie ma pojęcia o dyskusji. "Silni" w grupie. Nie ważne gdzie i w jakiej sprawie, byłe była zadyma.

  Brawa dla zdecydowanej postawy Rafała Dutkiewicza.
  0
 • re WAW
  2013-06-22 22:09:41
  WAW - jak czytam twój analfabetyczny wpis, to muszę zgodzić się z tobą,
  że rzeczywiście, chyba udało się im zostawić niepiśmienną hołotę.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:11:28
  Jak się ma takie pokraczne ryje jak te 'chłopaki', to nie dziwię się, że są "niechętnie" nastawieni do otaczającego ich świata. Inna sprawa, że ich niski poziom inteligencji i braki w wiedzy na jakiekolwiek tematy poza wyrywkową znajomością historii polskiego ruchu narodowego i kompletnie bezużytecznymi informacjami n/t Śląsku Wrocław, uniemożliwiają im jakiekolwiek zrozumienie tego świata ;)
  0
 • ania
  2013-06-22 22:28:18
  brawo dla narodowców.Nareszcie.
  0
 • emeryt
  2013-06-22 22:17:38
  Młodzi nie mają pracy,dzieci głodne a tu ktoś wkręcił obrzydliwego starucha z otwartą gęba,żeby sobie dorobił do emerytury!!!To skandal!!!Staruchowi śmierdzi jak z wychodka!!!Przecież on straszy swoim wyglądem!!!
  0
 • zz
  2013-06-22 22:21:38
  nie narodowcy tylko normalni Polacy a wykłady komunistów powinny być w normalnym kraju zakazane ,powinna się tym zająć prokuratura
  0
 • Gusiek460
  2013-06-22 22:26:54
  Panów faszystów należy kastrować.
  Zabieg szybki, nieskomplikowany, a wiele ułatwi w nadchodzących latach.
  Kładziemy delikwenta na korytko, przywiązujemy, spirytus plusk, skalpel chlast, spirytus plusk, podklejamy plaster. Koty porywają kolejny smakowity kąsek.
  2-3 minuty na prosiaka, znaczy się na faszystę oczywiście.
  Widziałem kiedyś jak wujek to robił z prosiakami.
  0
 • Wielkie Brawa
  2013-06-22 22:22:16
  BRAWO chłopcy.
  To, że drań ma tytuł czerwonego profesora to fakt.
  A to, że prezydent wzywa siły terrorystyczne na uczelnię, to już świadczy o chamstwie i prymitywiźmie politycznym tego pana.
  Jeszcze raz wielkie brawa.
  0
 • meeert
  2013-06-22 22:25:30
  facjaty to oni wszyscy mają, jakby im słoń tyłkiem usiadł. Co oni biorą, że ich tak wykręca?
  0
 • Marek
  2013-06-22 22:34:44
  Tak trzymać chłopaki.Dość czerwonej hołoty
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:29:38
  Co takiego Zygmunt Baumann zrobił
  Narodowi, że mu narodowcy wygrażają???

  BAUMAN ganiał i mordował ów Naród na etacie KBW,
  a wcześniej sobie staż zrobił w NKWD.
  Nieciekawi pracodawcy,
  Koledzy przyznają...
  0
 • Jasia z Londynu
  2013-06-22 22:29:45
  Neonazizm to problem kazdego porzadnego czlowieka, a skala zbydlecenia waszych polskojezycznych brunatnych swin przechodzi pojmowanie starej Europy. I dlatego - a troche moge - zrobie wszystko, by naziolskie ryje z tego wykladu trafily do brytyjskich mediow i ... foto-zasobow brytyjskiej policji (podobnie jak pewne nicki z tego forum).
  NOP dal glupio dupy, zniewazajac najslawniejszego obecnie brytyjskiego humaniste (jego CV wsrod naukowcow jest znane, bo Bauman nigdy go nie ukrywal), a Brytania takich rzeczy nie zapomina. Cytowac, ze: "kto podniesie reke na brytyjskiegoi obywatela, podnosi ja na Brytanie'? To nie sa tylko puste slowa, czlowieku.
  0
 • tenor
  2013-06-22 22:38:08
  Prof Komunistyczny Smiec
  chcial wykladac na temat swojej zbrodniczje dzialalnosci w
  Korpusie Bezpeiczenstwa Wewnetrzenego i jako szpieg pro sowieckiego rezimu
  niestety
  oddzialy antyterorystyczne przerwaly jego wyklad ...
  0
 • tak dla ścisłości
  2013-06-22 22:32:44
  W wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika The Guardian z 28 kwietnia 2007 Bauman potwierdził informacje o swojej służbie w 4 Dywizji Piechoty, oddziałach KBW oraz o trzyletniej współpracy z Informacją Wojskową.Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie.
  0
 • dindon
  2013-06-22 22:34:28
  Warto wpisac w google Bauman - to jeden z tych ktorym zawdzieczamy komunizm i socjalizm w Polsce, stuidowal w ZSRR potem w sluzbah wojskowych NKWD, to z pewnoscia wielki wrog Polski. Brawo Narodowcy - tylko tak dalej a dowiemy sie Who is who i na pewnie bierze emeryture od tych przeciwko ktorym dzialal, co za hipokryzja
  0
 • Tofik
  2013-06-22 23:16:43
  Geje z PIS + geje- narodowcy chca rozpieprzyc Polske
  Przyjdzie taki dzien, ze pomniki Kaczki skoncza tak,
  jak pomniki Saddama Husseina.
  0
 • NieVrati?
  2013-06-22 22:40:49
  Wkrotce nastepny wyklad
  przyjezdza Stefan Michnik ze Szwecji
  "Jak torturowac i mordowac przeciwnikow politycznych za pomoca sadow i prokuratury"
  Zaproszony przez MEN, Uniwersytet Wrocalawski i jego przyjaciela Tuska
  0
 • Komora i Gomora
  2013-06-22 22:40:46
  Jak się przyjrzec życiorysowi tego człowieka, to nie wygląda to ciekawie. To już naprawdę nie ma zapraszac UWr n wykłady ?
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:42:13
  PIS falszywka 2013-06-22 22:29
  bydlaku falszujesz posty ubeku , stara PIS-ubecka szkola.

  "Niepokorni" za pieniądze od PiS-u (czyli na koszt podatnika), to naczelny PiSarz Rafał Ziemniakiewicz oraz armia PiSmaków-patryjotów, pokroju: Lichockiej, ksero-Karnowskich, Semki, Zremby, Warzechy, ... etc. Po prostu: PŁATNA ARMIA PROPAGANDYSTÓW NA USŁUGACH SEKTY PiS !!!
  0
 • Wak
  2013-06-22 22:42:33
  SKANDALEM JEST FAKT, ZE TAKIEGO BANDYTĘ ZAPRASZA SIĘ NA SALONY. DOBRZE, ŻE ZOSTAL ODPOWIEDNIO POTRAKTOWANY.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:42:59
  Tak oto rysuje sie obraz "niezaleznych"publicystow,ktorzy sa liscie plac PIS-u.W realu,takie zachowanie nazywa sie prostytucja.
  0
 • @ Wiesio 22:06
  2013-06-22 22:44:05
  Wiesio - gwałcony wielokrotnie w dzieciństwie przez księży katolickich - usiłuje w swoim mózgu, dziedzicznie zżartym kiłą - wytłumaczyć, iż bełkot stalinisty Baumana jest Prawdą!
  Niech tam Wiesiowi będzie...
  0
 • ZULU
  2013-06-22 22:44:40
  NIECH MA I 5 TYTUŁÓW PROFESORSKICH, ALE TAKI PROFESOR NIE DLA TEJ EPOKI!!!
  0
 • wrocek
  2013-06-22 22:47:40
  nie wiem, ale odczuwam coraz wieksza symapatie z tymi mlodymi ludzmi, maja polskiego orla na piersiach - a kim sa ci panowie w czerni ? najechaly nas taliby ? kto placi za uzbrojenie tych panow ? izrael ?
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:50:45
  ja też byłem w SB ,ale tylko donosiłem na kolegów i nic więcej .
  0
 • gosc
  2013-06-22 22:51:01
  ,najgłupsze wpisy i komentarze ma niejaki Wiesio13 bicz na PISmatołki , co to za debil , jakiś pozostawiony postkomuszy wypierdek !!!
  0
 • wer
  2013-06-22 22:52:24
  Lance do boju, szable w dłoń. Bolszewika goń, goń, goń
  0
 • narodek
  2013-06-22 22:53:26
  czy Bumnan to w ogole polske nazwisko? czy propagowanie krypto-komunizmu nie domaga sie stanowczego odciecia sie od tego zbrodniczego nurtu ? kiedy opuszcza nas wreszcie ci pogrrobowcy stalina i 3 pokolenie ubekow z KPP ?
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:59:48
  ...bylem sobie wiejski kmiot...teraz jest pełoĆWOK...co nie kolezki ?...a co tam u mamusiow i tatusiow z sb co to zkladali nasz projekt POlityczny...?
  ...przyPOmniam kolezka ze w sierpniu w POroninie zebranie ruchu januszkostefanow im swiatlego rysia cyby...w rocznice przyjadu naszego kolezki lenina...co nie ?
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:53:35
  CD od kolezki wiesia13...
  ...na zakonczenie komunikat dla kolezkow ...
  ...zawsze bedziemy bronic naszych kolezkow komunstow co to z naganem polowali po wojnie na tych faszystow z ak co to po lasach sie kryli tow. bauman mowi o tym w swoich wpomnieniach
  tacy jak on zawsze beda dla nas wzorem...co nie kolezki
  I UWAGA NA ? FALSZERZA POstow z godz z godz.22:42
  co to kolezko ze starej szkoly tow.baumana jestes ...czy moze PO prostu dostales smsa z przekazem dnia...TY PROWOKATORZE !!!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:55:56
  ...a nasz kolezanka hanka w Warszawie dala naszmu organowi z giewu 6 mln.zl i co kolezki...kto lepszy...bo tam sa niePOkorni oi aPOlityczni dziWnikarze...co nie...
  0
 • analityk
  2013-06-22 22:56:42
  To są efekty braku ustawy dekomunizacyjnej po 1989 roku.
  A kto tego nie rozumie, nie zrozumie sensu demokracji.
  0
 • wow
  2013-06-22 23:09:12
  wiesiek, weź tabletkę bo ci żyłka pęknie !!!
  0
 • wiesio13 bicz na pisiory
  2013-06-22 23:03:39
  Przykro mi ze POpieralame takich patriotow jak Niesiolowski, Wajda, Kuc,Hartman, Krzeminski , Halicki, Kopaczke nie mowiac o Bulu , ale dzisiaj nie POpieram starej szkoly POmatolsko-lemingowej
  0
 • MEMORY
  2013-06-22 23:03:45
  Ulubione przez Zygmunta Baumana przemówienie Lenina z 26. października (8. listopada) 1917 roku, cytowane przez niego w szczytowym okresie barbarzyńskiego Stalinizmu (1952 rok):
  "Drugi Ogólnorosyjski Zjazd Rad Delegatów Robotniczych i Żołnierskich został otwarty. Reprezentowana jest na nim ogromna większość Rad. W zjeździe uczestniczy również wielu delegatów Rad Chłopskich. Pełnomocnictwa ugodowego CIK wygasły. Opierając się na woli ogromnej większości robotników, żołnierzy i chłopów, opierając się na dokonanym w Piotrogrodzie zwycięskim powstaniu robotników i garnizonu, zjazd ujmuje władzę w swoje ręce.
  Rząd Tymczasowy został obalony. Większość członków Rządu Tymczasowego została już aresztowana.
  Władza Radziecka zaproponuje wszystkim narodom niezwłoczny demokratyczny pokój i niezwłoczne zawieszenie broni na wszystkich frontach. Zapewni ona oddanie gruntów obszarniczych, apanażowych i klasztornych bez odszkodowania do dyspozycji komitetów chłopskich, obroni prawa żołnierza realizując całkowitą demokratyzację armii, ustanowi kontrolę robotniczą nad produkcją, zapewni zwołanie we właściwym czasie Zgromadzenia Ustawodawczego, zatroszczy się o dostawę zboża do miast i artykułów pierwszej potrzeby na wieś, zapewni wszystkim narodom zamieszkującym Rosję rzeczywiste prawo do samookreślenia.
  Zjazd postanawia: cala władza w terenie przechodzi ręce Rad Delegatów Robotniczych, żołnierskich chłopskich, które też powinny zapewnić prawdziwy porządek rewolucyjny.
  Zjazd wzywa żołnierzy w okopach do czujności i wytrwałości. Zjazd Rad wyraża przekonanie, że armia rewolucyjna potrafi obronić rewolucję przed wszelkimi zakusami imperializmu aż do chwili, kiedy nowy rząd osiągnie zawarcie demokratycznego pokoju, który zaproponuje bezpośrednio wszystkim narodom. Nowy rząd przedsięweźmie wszelkie kroki, aby w drodze zdecydowanej polityki rekwizycyj i opodatkowania klas posiadających zaopatrzyć armię rewolucyjną we wszystko, co niezbędne, oraz poprawi sytuację rodzin żołnierskich.
  Korniłowcy - Kiereński, Kaledin i in. - czynią próby poprowadzenia wojsk na Piotrogród. Kilka oddziałów, które posługując się podstępem wysłał Kiereński, przeszły na stronę powstałego ludu.
  Żołnierze, przeciwstawcie się czynnie korniłowcowi Kiereńskiemu! Bądźcie czujni!
  Kolejarze, zatrzymujcie wszystkie transporty wysyłane przez Kiereńskiego przeciw Piotrogrodowi!"
  0
 • Gej z PIS (jak prezes)
  2013-06-22 23:17:56
  Krzyzem i mlotem gejowska naziolska holote
  3mln mieszkan prezes obiecal

  a teraz az 1 mln miejsc pracy

  w ochronie smierdziela tchorza prezesa?
  0
 • Stefan EN.
  2013-06-22 23:18:30
  Chcę bardzo POdziękować Wiesiowi13 ...dzięki tobie aktualnie odnotowano niebywałe POparcie...99,9%...i czekam z niecierpliwością...
  0
 • ustalmy fakty
  2013-06-22 22:58:53
  ale bicie piany
  ___________[
  0000000000
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 23:09:31
  PIS FALSZYWKI
  bydlaku z godz 23:04
  falszujesz posty stara ubecko gnido...fszyscy wiedza ze jestes prowokatorem...stefan tez tak mowi...
  0
 • AA
  2013-06-22 23:20:48
  Dlaczego w Polsce nie rozliczono komunizmu? I teraz takie Czosnki przyjeżdżają do nas i robią w naszym kraju zadymę, mącą i judzą
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 23:04:29
  PIS falszywki
  bydlaku falszujesz posty ubeku , stara PIS-ubecka szkola.

  "Niepokorni" za pieniądze od PiS-u (czyli na koszt podatnika), to naczelny PiSarz Rafał Ziemniakiewicz oraz armia PiSmaków-patryjotów, pokroju: Lichockiej, ksero-Karnowskich, Semki, Zremby, Warzechy, ... etc. Po prostu: PŁATNA ARMIA PROPAGANDYSTÓW NA USŁUGACH SEKTY PiS !!!
  Wszyscy niezalezni okazali sie zwyklym lajnem na ktorym umoscil sie wygodnie bratobojca,jemu ******** poslanie nie przeszkadza,smaruje nim wszystko i wszystkich dookolo.A w tych sondazach to jest jakis przekret idacy w miliony,miliony idace z budzetu panstwa na dobre samopoczucie i ochrone karla . Tusk oczywiscie" jak zawsze" ma racje z likwidacja dotacji.
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-22 23:05:24
  Ulubione przez Jaroslawa Kaczynskiego
  przemówienie Lenina z 26. października (8. listopada) 1917 roku, cytowane przez niego w szczytowym okresie barbarzyńskiego Stalinizmu (1952 rok):
  "Drugi Ogólnorosyjski Zjazd Rad Delegatów Robotniczych i Żołnierskich został otwarty. Reprezentowana jest na nim ogromna większość Rad. W zjeździe uczestniczy również wielu delegatów Rad Chłopskich. Pełnomocnictwa ugodowego CIK wygasły. Opierając się na woli ogromnej większości robotników, żołnierzy i chłopów, opierając się na dokonanym w Piotrogrodzie zwycięskim powstaniu robotników i garnizonu, zjazd ujmuje władzę w swoje ręce.
  Rząd Tymczasowy został obalony. Większość członków Rządu Tymczasowego została już aresztowana.
  Władza Radziecka zaproponuje wszystkim narodom niezwłoczny demokratyczny pokój i niezwłoczne zawieszenie broni na wszystkich frontach. Zapewni ona oddanie gruntów obszarniczych, apanażowych i klasztornych bez odszkodowania do dyspozycji komitetów chłopskich, obroni prawa żołnierza realizując całkowitą demokratyzację armii, ustanowi kontrolę robotniczą nad produkcją, zapewni zwołanie we właściwym czasie Zgromadzenia Ustawodawczego, zatroszczy się o dostawę zboża do miast i artykułów pierwszej potrzeby na wieś, zapewni wszystkim narodom zamieszkującym Rosję rzeczywiste prawo do samookreślenia.
  Zjazd postanawia: cala władza w terenie przechodzi ręce Rad Delegatów Robotniczych, żołnierskich chłopskich, które też powinny zapewnić prawdziwy porządek rewolucyjny.
  Zjazd wzywa żołnierzy w okopach do czujności i wytrwałości. Zjazd Rad wyraża przekonanie, że armia rewolucyjna potrafi obronić rewolucję przed wszelkimi zakusami imperializmu aż do chwili, kiedy nowy rząd osiągnie zawarcie demokratycznego pokoju, który zaproponuje bezpośrednio wszystkim narodom. Nowy rząd przedsięweźmie wszelkie kroki, aby w drodze zdecydowanej polityki rekwizycyj i opodatkowania klas posiadających zaopatrzyć armię rewolucyjną we wszystko, co niezbędne, oraz poprawi sytuację rodzin żołnierskich.
  Korniłowcy - Kiereński, Kaledin i in. - czynią próby poprowadzenia wojsk na Piotrogród. Kilka oddziałów, które posługując się podstępem wysłał Kiereński, przeszły na stronę powstałego ludu.
  Żołnierze, przeciwstawcie się czynnie korniłowcowi Kiereńskiemu! Bądźcie czujni!
  Kolejarze, zatrzymujcie wszystkie transporty wysyłane przez Kiereńskiego przeciw Piotrogrodowi!"
  0
 • nop wawa
  2013-06-22 23:05:47
  uzbrojone jednostki antyterrorystyczne na polskie dzieci ? sa juz u siebie terrorystami ? na czyje wezwanie ci Panowie przyjechali, a nie normalna policja mundurowa ?
  0
 • wiesio13 bicz na pisiory
  2013-06-22 23:06:27
  A nasza Hanka Gronkowiec dala na stadion Legii prawie 500 mln zl i mozecie jej skoczyc, no nie
  0
 • Gej z PIS (jak prezes)
  2013-06-22 23:23:29
  Dajcie juz se na wstrzymanie z tematami zastepczymi.
  Wolimy (ja i mój partner ) adoptowac chlopców ,bo nam tak pasuje oprocz kota prezesa .
  Mnie interesuje kiedy wejdzie ustawa o malzenstwach partnerskich i prawie do adopcji chlopców.
  Czy moj prezes bedzie mogl poslubic hofmana ? i zaadoptowac oficjalnie kota Alika jako ich dziecko !
  0
 • Tofik
  2013-06-22 23:07:12
  PIS przekrety
  Współwłaścicielem firmy robiącej sondaże jesy Kacper Kaminski,syn Mariusza Kamińskiego,wiceprezesa PiS:-) I wszystko jasne - płynie wiele milionów za 'dobre' sondaże...

  'Tomek Pierzchalski sadzał kilka dziewczyn na Nowogrodzkiej i robił swoje call center. One obdzwaniały 200-300 osób dziennie i PiS miał na bieżąco notowania partii i opinie na inne bieżące tematy. Ale też prawda jest taka, że mało kto w PiS posiada tę wiedzę tajemną, komu Staszek Kostrzewski przelewa pieniądze."
  Don Kaczoro na pewno wie.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 23:11:35
  ...a naszego kolezke tuska ktory zawsze ma racje borowcy za darmo chronia...nawet pensji nie biora bo on na spavery nie wychodzi bo go podsluchuja swoi...co nie ?
  0
 • olo
  2013-06-22 23:24:11
  Wiecie co maleszki i WSI wiesie?
  Tacy narodowcy i tacy neonaziści, jak NKWD-zista Bauman.
  Na polskim Uniwersytecie - nie powinno ich( wszystkich) po prostu być.
  A Wy Polscy Studenci - nie traćcie czasu, tylko szukajcie roboty.
  Babcia wykorkuje, a Rodzice mogą nie dożyć emerytury i zostaniecie
  bez renty.
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-22 23:15:23
  polityka + katolicyzm = FASZYZM - juz to przerabialismy !!!
  Istnieje powiedzenie na swiecie, ze "przed smiercia to i Dialbel sie ochrzci"... Tak wlasnie zachowuje sie wychowany
  w komunistycznej rodzinie Jaroslaw Kaczynski...
  Jezdzil na obozy pionierow, prace robil u marksisty Ehrliha...o leninie...
  a dzis "staje sie" wzrorowym katolikiem i broni wlasnych "katolikow" przed katolikami...
  Mamy wlasna partie wyznaniowa w kraju...
  Nazywalismy ich wczesniej talibami i co - mielismy racje.
  Pisowi talibani zrobia zorganizua dla nas stosy i przywroca na nowo wlasna , cebaowska inkwizycje na... czele z dziewica prezesem...i Tomaszem - slynnym agentem. Gorzej niz Mrozek czy Gombrowicz..
  . Diabel udaje dzis w kraju aniola.

  Matko Boska Czestochowska, wspólczuje Ci !

  “Nie wazne czy Polska bedzie biedna czy bogata, wazne zeby byla katolicka.” - slowa wicepremiera w rzadzie Hanny Suchockiej, Henryka Goryszewskiego.
  0
 • Gusiek460
  2013-06-22 23:31:53
  Dupcyłem prezesa
  0
 • Robnad
  2013-06-22 23:19:51
  Jaro-zbaw zwany prezes
  na tabletkach...na na smyczy...rydzyka !
  ...te dopalacze to jednak mocno ryja pod deklem...
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-22 23:21:14
  A kto mianowal sedziego Kryze ? Kto zrobil go sekretarzem stanu w ministerstwie Ziobry za rzadów Zbawiciela ? Prezes ioczywiscie

  Puscily PISiury cichacza...?
  Jeden cichy gmyz, a tyle smrodu.
  0
 • Genitaliusz
  2013-06-22 23:22:21
  Ale was oszukalem ))
  To ja hofman
  za prezesa falszujemy posty niejakiego wiesia
  Alleluja i do przodu ( od tylca oczywiscie ) jak mowi nasz kochany Oj. Rydzyk .
  0
 • Polak
  2013-06-22 23:22:45
  Tępe mordy.
  0
 • Kasa Wyplaca
  2013-06-22 23:26:44
  Witamy, witamy tych co na służbie.
  Wredna robota, Gorąco, parno, a trzeba pisać.
  Sobota się kończy, ale służba nie drużba.
  Trzeba działać.
  Dopóki kasa wypłaca
  Ze służby się nie wraca

  Działamy :))))
  0
 • BIEDRON
  2013-06-22 23:26:47
  Hołota Wyborcza została zmobilizowana do pisania. A, że to same półgłówki, więc wynik wiadomy. Takie tępaki jak ZMPowcy w latach 40-tych. Piszcie dalej; przyjemnie jest czytać, jakich kretynów mają UBeki na usługach.
  0
 • ONR-geje
  2013-06-22 23:27:15
  ONR lubi sie bawic jak kler
  hejka koledzy
  Prezes Pan lubi to z bita smietanka jak klerycy .
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 23:28:31
  Dupcyłem bałmana
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-22 23:35:40
  Co za bydlo..PISiurskie
  brunatne koszule, brunatne raczki, co jeszcze brunatne? Pochodnie brunatne? Krzyze? Donosy , fekalia...caly..PIS
  Matce Boskiej normalnie korona z glowy spada...
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 23:36:28
  ...a ja wyjde za stefana...
  0
 • PARANOIK MANIAKALNY ( JAK PRZEWODNICZĄCY )
  2013-06-22 23:38:29
  Nie wychodzę na spacery ,podsłuchują mnie swoi , nie używam telefonu , mam laleczkę voodoo !
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 23:39:38
  ...a zapomnialem dodac ****** mnie stefan...
  0
 • Kazik
  2013-06-22 23:42:08
  Takie prostactwo to powinno wsadzic do poprawczaka ,to bezmozgowcy i prymityw sterowany przez PIS.
  0
 • Polak
  2013-06-23 10:01:20
  Te kibolskie bandziory ONR profanują pojecie "narodowy".
  Kloaka łysych bezmózgowych szczyli-debili.
  0
 • KGB,UB,WSI,STASI
  2013-06-22 23:48:56
  Profesjonalny zbrodniarz - Bałwan SSmańsko-NKWDowski
  0
 • pol anka
  2013-06-22 23:54:00
  i w tym momencie powinien zabrać głos Generał Sokołowski. I wytłumaczyć jak te sterydowe zwoje intelektu uszły z życiem. Po co mamy te specjalne brygady, to firma ochroniarska. Następnym razem proponuję takie rozwiązanie, Panowie anty- wyrzucają na zbity pysk zakłócających porządek, w prasie podaje się imię nazwisko i adres zamieszkania najgłośniej ryczących, na wypadek gdyby jakaś grupa chciała poryczeć u niego w chacie.
  0
 • GTA
  2013-06-22 23:55:31
  Najbardziej lubie kiedy mowi sie o socjlademokracji i sprawiedliwosci kiedy spadkobiercy profesora z WSI okradli Polakow na miliardy
  0
 • puchatek
  2013-06-23 00:01:57
  ~Gusiek4602013-06-22 23:34 Ośmieszasz się, bo broniąc Baumana przed ONR, nie wiesz że twój idol akceptował holokaust i jego obozy ,oraz kult jednostki jako niezbędny etap rozwoju społeczeństwa Piszesz o czymś nie mając o tym zielonego pojęci ,bo rozum twój działa jak u kogoś kto ma IQ poniżej 70 Doktryna głoszona przez Baumana właśnie jest akceptowana przez takie jak tobie podobne indywidua
  0
 • GoldmanSachs
  2013-06-23 00:03:13
  najlepiej niech jedyie ten 'uczony' lat i piewca Stalina, żona prokurator wojskowy z lat stalinowskich , niejednego wykończyła , niech jadą jemu podobni do Mongolli, tudzież innych dawnych republik i guberni carskich i Kraju Rad by tams woją ciemnotę wciskać ludziom. Niech jedzie i dalej już nam nie mendzi.
  0
 • JAGODA USA
  2013-06-23 00:19:25
  PRZECZYTALAM BIOGRAFIE PO ANGIELSKU W INTERNECIE PANA ZYGMUNTA BAUMANA I WIEM KIM ON BYL. TO SKANDAL ZE PAN PREZYDENT MIASTA WROCLAWIA NIE ZNA ZYCIORYSU PANA BAUMANA I ZAPRASZA NA UNIWERSYTET . NIE POPIERAM NACJONALISTOW ALE BARDZIEJ NIE LUBIE LUDZI Z KGB I TAKICH KTORZY MOROWALI POLAKOW , ALE W POLSCE JEST DEMOKRACJA TYLKO DLA NIEKTORYCH LUDZI A POZOSTALA HOLOTA TAKIEGO PRAWA NIE MA . TO SLOWA PANA PREZYDENTA WROCLAWIA . W AMERYCE TAKI PREZYDENT NATYCHMIAST PODAJE SIE DO DYMISJI. PANIE PREZYDENCIE TO PAN NALEZ W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI DO TEJ HOLOTY PIENIADZE KTOR PAN OTRZYMUJE POCHODZA OD TEJ WLASNIE HOLOTY DLATEGO PAN OPLYWA WE WSZYSTKO CZYZBY PAN ZAPOMNIAL O TYM.
  0
 • ~benek
  2013-06-23 00:22:18
  "Swoją pracę w KBW Bauman opisał jako niezwykle nudną, polegającą na pisaniu ulotek propagandowych dla żołnierzy" - to się dotyczy lat 1945-1953 i co robiło KBW wraz z UB pod przewodnictwem NKWD to niech sobie wszyscy poczytają - w tym czasie z rąk tych bandytów ubecko-kabewu-enkawudzistów zginęło kilkadziesiąt tysięcy jak nie kilkaset tysięcy prawych Polaków wymordowali ci zbrodniarze -kanalie! A Z. Bauman był głównym ideologiem tych bandyckich formacji
  0
 • Hrabia KoniecPolski
  2013-06-23 00:23:44
  Skandal - to obecnośc tego Bałmana na Uniwersytecie!
  0
 • ### BOBASEK ###
  2013-06-23 02:24:56
  po co zaprasza się takie mendy do Polski???
  0
 • Zgroza
  2013-06-23 00:28:42
  Siedzieć cicho ! Policja już po was jedzie ! Jak wyjdziecie z pierdla będziecie mieć na nowo do czynienia z milicją ! W kongresowej już szykują nowy zjazd przewodniej partii ! Czerwone sztandary z chińskich fabryk w drodze ! POwstaje Czerwony Lud ! Prorok Bauman się objawił !
  0
 • puchatek
  2013-06-23 00:31:31
  W zasadzie powinien wystąpić w ubraniu połowie esesmana i czekisty On prawdziwy czekista walczący z kontrrewolucją na drodze postępu powinien jak za dawnych czasów sam się obronić i usunąć wszystkie przeszkody na drodze postępu przy pomocy karabinu ,dokonując przy tym zbiorowego gwałtu ,prezentując swój nurt filozoficzny jako element dydaktyczny zgromadzonej widowni w auli akademickiej
  0
 • op
  2013-06-23 00:41:41
  Jaki tam skandal, no chyba że w niemickiej gazecie dla Polaków, bo w polskiej to nie.
  0
 • won z tymi ub-ekami
  2013-06-23 00:48:56
  SKANDAL ???!!!
  Skandal, bo takie truchło UB-eckie zapraszaja do Polski.
  won z ta świnią komunistyczną
  0
 • GTA
  2013-06-23 00:57:45
  prezydent Wroclawia: "Nie będę tolerował nacjonalistycznej hołoty w swoim mieście". Czy to nie zbyt mocne slowa panie Dutkiewicz? W czasach kiedy spadkobiercy profesora z WSI okradli Polakow na miliardy trudno sie slucha moralow o sprawieliwosci i socjaldemokracji. To znaczy trudno sluchac kiedy sie jest przegranym, okradzionym. A po za tym to zdaje sie w demokracji ludzie maja prawo sie bornic. No chyba ze sie myle
  0
 • pawel
  2013-06-23 01:14:06
  Rektor tej uczelni to musi byc wyjatkowy glupiec
  0
 • wikary
  2013-06-23 02:47:37
  slugusi Z SEKTY RUSKIEGO AGENTA Z TORUNIA pomnijcie slowa Pana "NIE BEDZIESZ MIAL BOGOW OBCYCH PRZEDE MNA" a dla was TALIBOWIE SPOD ZNAKU BREIVIKA wazniejsze niz PRZYKAZANIA PANA sa slowa kaczynskiego czy rydzyka

  slugusie ruskiego agenta POMNIJ ZE TO PRZYKAZANIE PANAI NIE ZAPOMNIJ ZAKLAMANY I OBLUDNY FUNDAMENTALISTO kochac blizniego swego...


  Fundamentalisto chrzescijanski z SEKTY RUSKIEGO AGENTA nie dawaj fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu...

  i kiedy co wieczor klepiesz "I ODPUSC NAM NASZE WINY JAKO I MY ODPUSZCZAMY..." postaraj sie debilu zrozumiec co klepiesz.


  FUNDAMENTLISTO BREIVIKOWY, zamiast wypisywac chore bzdury przeczytaj 10 przykazan i odmow pacierz wieczorny ZE ZROZUMIENIEM !!!

  SEKCIARZE BALWOCHWALCY kiedy pojdziecie do komunii, STANIE WAM KOSCIA W GARDLE - wasze grzechy sa NIE ODPUSZCZONE

  Slugusie z sekty RUSKIEGO AGENTA POPELNIASZ GRZECHY GLOWNE codzien - decyzja o PIEKLE dla ciebie zapadla !!!

  WASZE MIEJSCE JEST W PIEKLE!
  BELZEBUB JUZ SZYKUJE NA WAS KOCIOL ZE SMOLA I DIABLY OBLIZUJA PALCE!
  0
 • uszatek_2
  2013-06-23 01:37:46
  ... szanowne mięśniaki i bezmózgi, przeczytajcie chociaż jedną książkę tego pana a dopiero później gardłujcie...Tłumaczenie wam gdzie popełniacie błąd formułując swoje "oceny", jest zbędnym wysiłkiem, bo i tak nie zrozumiecie języka takiego przekazu...Zamiast uczyć się czegoś przy pomocy dobrodziejstwa internetu, WYDALACIE jedynie za jego pośrednictwem swoje prymitywne frustracje... - tak jak w WC - widocznie tylko w WC czujecie się jak w domu...
  0
 • roman
  2013-06-23 02:42:41
  Winston Churchill powiedzial "Polacy najnikczemniejsi z nikczemnych w czasie pokoju i najdzielniejsi z dzielnych w walce"

  myslac o SLUGUSACH AGENTA RUSKIEGO Z TORUNIA POKAZANYCH NA ZDJECIU oraz tu piszacych prymitywach zgadzam sie z ta opinia
  0
 • alfa
  2013-06-23 02:43:49
  KRYMINALISCI + PIS = MAFIA
  0
 • Tfu Tfu Tfu
  2013-06-23 02:46:27
  Ciekawe czy osobiście mordował polskich patriotów strzałem w potylicę?
  0
 • asdi
  2013-06-23 02:46:50
  WYKRZYWIONE OBLAKANA NIENAWISCIA PYSKI BREIVIKOW

  WSTRETNE !!!
  0
 • FSB133JakNowa
  2013-06-23 02:50:54
  Informujemy że nijaki *pol anka* to - celowniczy karabinu maszynowego w zoomowskim Bojowym Wozie Piechoty ze Stanu Wojennego w Polsce w latach 1981 - 1982 i nie tylko - z tond zapewne zamiłowanie użyszkodnika netowego
  *pol anka* do Rozwiązań Siłowych a do generala Jaruzelskiego ???
  Za Pewne Też !!!
  0
 • smirk
  2013-06-23 03:29:09
  Skandal to wystep tej czerwonej kreatury na uniwersytecie !
  0
 • Jan Bohynski
  2013-06-23 03:22:59
  Panie Prezydencie, to nie jest " panskie miasto ". To jest nasze miasto. Pana Baumana prosze sobie zapraszac do domu, jak ma pan takie upodobania. JB.
  0
 • marek
  2013-06-23 03:52:49
  Zygmunt Bauman , szanowany filozof , intelektualny patron nowej lewicy , etc.
  Oto mniej chlubna strona jego biografii :
  Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uciekł do Związku Radzieckiego.
  Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Gorki wstąpił do Komsomołu .
  Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji.
  Przez kilka miesięcy służył jako milicjant w Moskwie .
  Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcję oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego.
  W latach 1945–1953 był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 DP .
  W KBW był członkiem Zarządu Politycznego .
  W 1950 dowodził przez kilka tygodni grupą , która “schwytała wielką ilość bandytów” , czyli żołnierzy antykomunistycznego podziemia .
  Zwieńczeniem jego kariery w KBW było szefowanie Odziałowi Propagandy i Agitacji Zarządu Politycznego .
  Z KBW odszedł w marcu 1953 , po smierci Stalina , w stopniu majora
  Pełnił też m.in. funkcję instruktora ( czyli politruka ) w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW.
  W roku 1945 , mając 19 lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon".
  Był agentem Informacji przez 3 lata , donosił najprawdopodobniej głównie na kolegów z KBW .
  Z jego teczki odnaleziono tylko niewielkie fragmenty
  0
 • globalka
  2013-06-23 03:59:52
  miliicjoner i ubecki aktywista balman lepiej sie od nas odwal i przenies sie na lono Abrahama
  0
 • JAGODA USA
  2013-06-23 04:11:46
  TO LEGUTKO 2 TY NIE CZYTAJ PANA BAUMANA KSIAZEK TY PRZECZYTAJ JEGO BIOGRAFIE W JEZYKU ANGIELSKIM WTEDY BEDZIESZ WIEDZIIAL KTO JEST PAN BAUMAN WHO IS HE ?
  0
 • Dzięgiel
  2013-06-22 21:49:49
  ,,Służył w wojskach NKWD''
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman
  0
 • polski katolik patriota
  2013-06-22 23:14:05
  Ci narodowcy to tez geje jak prezes jaroslaw i kilku innych z PIS ! Paetz sie klania.
  U Hitlera tez duzo zbokow bylo, typowe bo normalni trzymaja sie od nich z daleka.
  0
 • benek
  2013-06-23 04:27:29
  futurysci wloscy byli bardziej radykalni w polemikach, Derrida, Bauman, Chomsky - to zdychajace filozofie i wcale nie z powodow stricte politycznych, ten zestaw pasowal do Hollywod - tego kurnika idiotow ,do swiata oplecionego ID juz nie pasuje
  szkoda bylo sluchac tych postmodernistycznych bredni. Paradoksalnie oponenci bardzo do pana filozofa pasowali
  0
 • pytam
  2013-06-23 06:36:58
  "dziś mamy starcie trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB"?

  To kim jest pan Dutkiewicz? Po której stronie stoi? I tylko niech nie opowiada, że nie wie, kim był Bauman!
  0
 • RE~asdi
  2013-06-23 05:26:07
  Patrz, żebyś Breivikovi pomnika kiedyś nie stawiał baranie
  0
 • pytam
  2013-06-23 05:53:21
  A co tam robił pan Dutkiewicz? Entuzjasta UBeków i ESbeków? Tatuś był w UB?
  0
 • janek
  2013-06-23 06:02:03
  to ścierwo powinno gnić w wiezieniu a nie siedzieć na wygodnym fotelu
  0
 • CHRABIA
  2013-06-22 19:22:00
  === CO RODZICE ROBILI W UB...UB...UB...UB...???
  0
 • slazak
  2013-06-23 06:46:49
  zamiast orzelka na piersi mozna zafundowac tym baranom brazowe mundury. Poparcie PIS juz maja to i pieniadze by sie z pewnoscia znalazly. Jesli juz nie plyna.
  Mysle ze nalezalo by sprawdzic przez kogo sa te cwoki finansowane.
  0
 • Jan Bohynski
  2013-06-23 07:47:08
  Czy ten czlowiek kiedykolwiek odpowiedzial za swoja sluzbe komunizmowi ? Co on mial do powiedzenia na Uniwersytecie Wroclawskim ? Niech sobie te brednie opowiada w Izraelu. Ten wystep pana Baumana, powinien zostac zignorowany. Pan Prezydent zupelnie sie zgubil. JB.
  0
 • mialko
  2013-06-23 07:50:24
  "Obozy koncentracyjne były swoistym laboratorium, w którym testowano jak dalece właściwe nowoczesności mechanizmy władzy biurokratycznej i jej wszechobecności mogą się posunąć w kontrolowaniu, zarządzaniu, mechanizowaniu i dysponowaniu każdą jednostką dla swoich potrzeb "
  OTO POGLĄDY prof. BAUMANA.
  0
 • Wipler - strzeż sie Dutkiewicza!
  2013-06-23 07:58:27
  Pan Dutkiewicz chce do Republikanów? Entuzjasta stalinistów? Wipler - strzeż się Dutkiewicza - po tym numerze pokazał, kim jest.

  Ciekawe, czy starego SSmana tez by Dutkiewicz przyjmował tak czule. W końcu, co za róznica, i stalinista, i essesman mordowali Polaków.
  0
 • bolek wał
  2013-06-23 03:44:22
  Darmowa reklama przereklamowanego "nałkowca" Bałmana. Od Stalina i Lenina do abnegacji wszystkiego,co nie służy dobru Izraela. Taki jest przekaz tego marsisty i syjonisty. Brawo,panie Dutkiewicz. Trzeba nareszcie ujawnić swoje preferencje i oblicze. Żydzi pokażcie się !!!
  0
 • >>>>>> Zibi <<<<<<<
  2013-06-22 23:10:52
  Niepokorny i obiektywny Ziemkiewicz finansowany przez PiS... Fiu, fiu, kto by pomyślał..
  PiS lze, geba pelna komunalow jedynie po to aby naciagnac nas na pieniadze. Maly guru plawi sie w otoczeniu przysadzistych gromowcow. Kocha ich pewnie platonicznie.
  0
 • Teczka
  2013-06-23 08:08:31
  Dutkiewicz to ku...a najduch tej samej nacji i formacji cz wam jasno
  0
 • chinka
  2013-06-23 08:06:17
  a ten bauman to polak??? bo narodowcy to na pewno...
  0
 • Biesiadny Bronek
  2013-06-22 23:52:00
  Nazistowskim pokłosiom nie wolno było dopuszczać do władzy. Komuna nie została rozliczona i osądzona. Komuna rozkradła ten kraj. Miller, Kwśniewski, Huszcza gdzie ukryliście złodziejskie pieniądze. Miller to niemiecki żyd osiedlił się w Żyrardowie i stał się komuchem po zawodówce. Kwaśniewski to syn NKWDowca Stolzmana niedoszły magister , Michnik to Szechter syn i brat morderców na Polakach wnuk rabina. Komorowski głosował, nie głosował aż w końcu nie pamięta czy głosował w 1989 roku. Porządnie zabiesiadował w budzie ruskiej z Dworusem i nie pamieta a tak samo kręci z tym swoim hrabiostwem .
  0
 • Abstantia
  2013-06-23 08:30:28
  Abstrahując od oceny wcześniejszych dokonań p. Baumana. Skupmy się na tłuszczy i jej metodach działania.. Narodowcy.. Na tych twarzach można zauważyć ten charakterystyczny rys tęsknoty za inteligencją.. Intelektualiści z NOP..
  0
 • >>>>>> Zibi <<<<<<<
  2013-06-22 23:18:52
  Koledzy z PIS-u,
  spokojnie...
  . Przeciez wiecie, ze sondaze klamia...
  . A te które zamawia "rezimowa prasa" klamia podwójnie. ...
  To musi byc jakis spisek ...
  . Pewnie zmowa, zeby sklonic Prezesa do wyjawienia swoich planów
  ! Koledzy z PIS-u UWAGA !!
  NIEBEZPIECZENSTWO
  0
 • wit
  2013-06-22 22:12:02
  Policja na państwowym Uniwersytecie. W mundurach? Tego to nie było nawet za komuny! Tajniacy i aktyw robotniczy tak. Ale mundurowi? I to w wolnej Polsce? W obronie staliniowskiego komucha? Nie do wiary! Niech wykłada u Wiatra. I co on wykłada? Nie napisali co wykładał. Pewnie tajemnica. Nie po to płacę podatki aby jakieś ***** celebrować na państwowym Uniwersytecie. Niech pan rektor zapłaci za wynajem sali i inne koszty z własnej kieszeni! A protestujących chłopaków zostawić w spokoju. Że też ci w tym Wrocławiu tak się sowietów wystraszyli, ze są wystraszeni do dziś.
  0
 • RODAK Z NORWEGII
  2013-06-22 21:52:33
  W POLSCE BRAKUJE STALINOWSKIEJ DYSCYPLINY''''''''''''''
  0
 • Gusiek460
  2013-06-22 23:34:00
  Dla mnie Hofman jest beee , wole kleryka z seminarium .
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-22 22:23:00
  Po prostu trzeba utworzyć w państwie polskim instytucję paramilitarną która będzie chroniła demokratycznego ustroju państwa.
  0
 • twardy
  2013-06-22 22:04:00
  bandyty należącego MBP i sługusa NKWD...
  0
 • MEMORY
  2013-06-22 21:49:02
  Czy możliwe byłoby, żeby w 1969 roku, 24 lata po końcu II Wojny Światowej, Alfred Rosenberg;
  - jeden z najbardziej wpływowych nazistów, twórca najważniejszych teorii rasistowskich narodowego socjalizmu oraz Minister Rzeszy do spraw Okupowanych Terytoriów Wschodnich, autor książki (nomen omen!) „Mit dwudziestego wieku”, kształtujący duchową i filozoficzną edukację w szeregach wszystkich organizacji nazistowskich –
  został zaproszony przez jeden z czołowych uniwersytetów RFN do wygłoszenia swojej opinii i prowadzenia dyskusji, na temat „ Dylematy NSDAP” (hitlerowska Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników) ???
  Niemcy po 1945 roku – choć w niewystarczającym stopniu (co widzimy również dzisiaj) – rozliczyły się z haniebnym okresem lat hitleryzmu.
  W IIIRP nadal „obłaskawia się” czas i ludzi najbardziej zwyrodniałej formy komunizmu, którym był Stalinizm...
  Trudno jednak się dziwić, z pewnych (znanych wszystkim, a zamiatanych pod dywan) powodów.
  Chichotem Historii jest, że ci młodzi ludzie, z końca 1967 i początku 1968 roku, którzy głośno i DEMONSTRACYJNIE protestowali wtedy na ulicach, w salach Uniwersytetów i Politechnik, w Dejmkowym Teatrze Narodowym – żądając (słusznie!) DEMOKRACJI i WOLNOŚCI – dzisiaj, jako starsze Panie, starsi już Panowie, Rządcy IIIRP, wściekle atakują wszystkich, którzy (nie bezpodstawnie) domagają się TEGO SAMEGO!
  Może w innym kontekście, ale…
  No i teraz wyrzućcie ten komentarz do śmieci, jeśli uważacie za zbyt obrazoburczy dla Możnych IIIRP.
  Którzy zapomnieli, że PAMIĘCI pokoleń, Rodzin, Narodu (nie tylko polskiego) nie da się wymazać, przez nawet kilkaset lat, nie mówiąc o bardzo skromnym – w historycznej skali – okresie lat 24…
  0
 • dydek
  2013-06-22 22:44:00
  Komunizm jest zbrodniczym systemem, jego propagowanie jest zakazane. I dobrze zrobili że protestowali przeciw komuchowi.
  0
 • Karol
  2013-06-22 21:04:42
  A promowanie sługusów morderców to nie żenada ? Jaka u Pana moralność Prezydencie ? Bandycka ? Pogonić komucha.
  0
 • mixer
  2013-06-22 20:06:42
  Hitlerowcy musieli uciekać do Argentyny a stalinowcy mają komfort i poczucie bezpieczeństwa
  0
 • Donaldinio
  2013-06-23 11:03:46
  jak to możliwe by zapraszać do państwowej uczelni ZBRODNIARZA???
  0
 • WIELKI BUDOWNCZY PRL +
  2013-06-22 19:35:58
  POLSKIE DZIECI, takie to są dzieje tego FOLWARKU ZWIERZĘCFGO nazwanego III RP, folwarku w którym rządzą sprzedajne ŚWIŃSKIE RYJE. O POLSKOŚCI- nie spadaj do poziomu PRLowskiego polaczka i zzydziora - bo HONOR i GODNOŚĆ CZŁOWIEKA to wartości wieczne. To dla tych wartości, PRAWDZIWI POLACY i PRAWDZIWI ŻYDZI płonęli w jednej stodole. Nie pozwól by w tym folwarku zwierzęcym ZAPLUTE KARŁY MODERNIZMU i KOSMPOLITYCZNE SZMATY zrobiły z CIEBIE niewolnika, jak to uczynili po II wojnie, jeszcze wczoraj zakochani w Stalinie co usta słodsze miał od malin, zakochani w internacjonaliźmie i dobru ludu, a dzisiaj w globaliźmie i homoprawach.
  0
 • wit
  2013-06-22 19:18:22
  Oglądali film: Nazi matki, nazi ojcowie. Teraz na narodowców krzyczą żydziaki faszyści, tak jak ich ojcowie na młodych chłopaków z AK też krzyczeli: faszyści w katowniach UB.
  0
 • janka
  2013-06-23 08:12:35
  przeczytajcie komentarz w GW żywcem wyjęty z lat 60- siatych!!!
  0
 • Tofik
  2013-06-22 20:23:00
  Służby specjalne do dzieła, za mordę tych łysych bandziorów i w kamieniołomy.
  0
 • Stefan
  2013-06-23 08:15:08
  Nie wiedzialem.ze jeszcze zyje.Za chwile neokomunisci (SLD) zaczna otwierac trumny - a ja nie wierzylem w Zombi.
  0
 • jacek43
  2013-06-23 08:30:11
  BESTIA z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA Orędzie nr 351 z serii Ostrzeżenie Niedziela, 19.02.2012, godz. 03.00 Moja droga, umiłowana córko, nie musicie obawiać się tych przekazów. Ponieważ dawane są one światu z powodu MIŁOŚCI, jaką mam dla całej ludzkości. Znajomość nadchodzących wydarzeń pomoże przygotować Moje dzieci, tak aby mogły bronić Prawdy. Moje ostrzeżenia mogą pomóc w szerzeniu nawrócenia i pozwolą po raz kolejny potwierdzić Moim dzieciom Prawdę Mojej obietnicy Powtórnego Przyjścia. Moje Powtórne Przyjście odbędzie się w czasach waszego życia, dzieci. Wy, z tego wybranego pokolenia, będziecie korzystać z CUDÓW Mojego Chwalebnego Królowania na ziemi. Obejmuję pośród was, Moich WYBRANI dzieci, tych, którzy odwrócili się od mnie i zaprzeczają Istnieniu Mojego ukochanego Ojca, Najwyższego Boga. Moja Miłość obejmie tych, którzy Mną gardzą. Z czasem nawrócą się. Uznanie Moich przekazów dawanych tobie, Mojemu prorokowi CZASÓW OSTATECZNYCH, któremu dana jest odpowiedzialność otwarcia siedmiu pieczęci, nie wystarczy. To, co jest naprawdę ważne, to Zbawienie wszystkich waszych braci i sióstr na całym świecie. Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami podniesie się, aby zdominować swoje długo cierpiące niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA, zwana Babilonem w Księdze Objawienia. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny i jego sojusznika niedźwiedzia, ROSJĘ. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm i biada temu, kto będzie widziany, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale Chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymsko-Katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać MSZE W TAJEMNICY. Dzieci, wszyscy Moi wyznawcy, nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie waszej przyszłości. Będę prowadził was w każdej chwili. Rozpocznijcie przygotowania teraz, ponieważ dany będzie czas, aby to zrobić. Ponownie mówię wam, modlitwa, i to wiele modlitw, osłabi moc bestii, NIEDŹWIEDZIA i CZERWONEGO SMOKA. Będą panować przez bardzo krótki czas. A po tym zostaną zniszczeni. Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus
  0
 • hanka
  2013-06-23 08:58:02
  Jak lewactwo przerywa wykłady na uniwersytetach to nie oburzacie się , a jak facet, który współpracował przez całe lata z bezpieką jest wygwizdany to płacz salonu.
  0
 • polka
  2013-06-23 08:37:21
  Dutkiewicz szuka miejsca --Gdzie sie wepchac WROCLAWIANIE odkryl swoja twarz kim jest ...TYLKO SIE NIENABIERZCIE TO TAKI GAGATEK JAK OBECNI RZADZACY ---ATAKUJE MLODZIEZ PATRIOTYCZNA __A ZAPRASZA Stalinowskiego oprawce ---POKAZAL KIM JEST ZAPAMIETAC
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-23 08:46:12
  Co za bydlo..PISiurskie
  brunatne koszule, brunatne raczki, co jeszcze brunatne? Pochodnie brunatne? Krzyze? Donosy , fekalia...caly..PIS
  Matce Boskiej normalnie korona z glowy spada...
  0
 • Gej z PIS (jak prezes)
  2013-06-23 08:46:27
  Lubie hel i trzepie wtedy lepiej patrze tylko na mojego Pana Prezesa .
  Zazdroscicie ?
  0
 • ONR-geje
  2013-06-23 08:47:25
  ONR lubi sie bawic jak kler
  hejka koledzy
  Prezes Pan lubi to z bita smietanka jak klerycy .
  0
 • sliski
  2013-06-23 08:54:56
  Skandal że taki UB-ek na końcu żywota pcha się jeszcze na wykłady.Spieprzaj dziadu!!!
  0
 • Sekretarz PO PZPO
  2013-06-23 08:55:30
  Bauman - członek zbrodniczych organizacji wykonujących planowo Holocaust Narodu Polskiego!.Zbrodniarz komunistyczny - wielokrotny morderca.
  0
 • eni
  2013-06-23 08:55:49
  proszę was, nie publikujcie komentarzy fanów tej tępej nazistowskiej hołoty! Nie ma dla nich miejsca w naszym zyciu.
  0
 • anek
  2013-06-23 09:15:05
  czy administratorem tego forum jest też jakiś narodowiec|? dlaczego publikuje posty nawołujące do nienawiści i przemocy?
  0
 • dosc
  2013-06-23 09:16:46
  Co musi sie wydarzyc tragicznego, zeby sluzby panstwa zdecydowanie zareagowaly i pokazaly, gdzie jest miejsce tych bezmogow i karkow?
  0
 • jakby tak po parę miesięcy
  2013-06-23 10:47:00
  kamieniołomów dla tych faszystowskich bandytów to może byłby spokój.
  0
 • soze
  2013-06-23 09:20:35
  ponieważ w Polsce demokracja jest dziurawa i kulawa, więc może z tych niedostatków skorzystać, zrezygnować z poprawności i po prostu tę faszystowską i rasistowską bandę dobrze wypałować.
  0
 • Polak
  2013-06-23 09:46:32
  Ten Bauman NKWDzista nigdy nie powinien mieć wykładu.
  0
 • dosc
  2013-06-23 09:26:45
  O związkach słynnego socjologa z bezpieką polskie media już pisały. On sam tych doniesień nie potwierdzał. W końcu jednak się złamał.

  Do współpracy z kontrwywiadem PRL prof. Zygmunt Bauman przyznał się na łamach brytyjskiego "Guardiana". Anglicy nazwali go profesorem z przeszłością. Polacy oceniają działalność Baumana znacznie surowiej.
  0
 • Polak
  2013-06-23 09:50:48
  aby unikać podobnych sytuacji,proponuj:zydkow ni e zapraszać do wyglaszania w lokalach publicznych swoich zalganych racji.Obciązyć kosztami i wyegzekwować od czlowieka,który zaprosił zaklamańca.
  0
 • Plujcie na siebie -nie na Polskę
  2013-06-23 09:30:46
  DO -eni ,zapraszam do lustra a zobaczysz tępą nazistowską twarz.Bauman gnębił polaków ,i ty jeszcze go bronisz ? .Ohydne to i podłe , że współczujecie zbrodniarzom a opluwacie tych co kochają Polskę ! ! ! .
  0
 • Artycha
  2013-06-23 09:38:57
  Tak zwani "narodowcy" sa prymitywnymi osilkami , manipulowani . Na konferencje mogli przyjsc na poziomie rozmowcy , ktorzy mogli podjac dyskusje : nikt tego nie zabranial . Ale c tak zwani "narodowcy " lub "kibole" chyba ledwo umia czytac i pisac , nie maja pojecia co moze byc demokratyczna rozmowa !
  0
 • Janusz N.
  2013-06-23 09:43:21
  Brawo prawdziwi Polacy!
  0
 • zawisza
  2013-06-23 09:43:59
  KIBOLSKIE BANDZIORY I BEZMÓZGOWE BĘKARTY FOLKSDOJCZÓW
  0
 • PUCHATEK
  2013-06-23 09:48:41
  W zasadzie powinien wystąpić w ubraniu w połowie esesmana i czekisty On prawdziwy czekista walczący z kontrrewolucją na drodze postępu powinien jak za dawnych czasów sam się obronić i usunąć wszystkie przeszkody na drodze postępu przy pomocy karabinu ,dokonując przy tym zbiorowego gwałtu ,prezentując swój nurt filozoficzny jako element dydaktyczny zgromadzonej widowni w auli akademickiej Gdy raz się wdepnęło w ***** filozoficzne nigdy nie jest się wstanie z tego ***** wydostać ii zawsze próbuje się znaleść niszę do głoszenia swojej doktryny tkwiąc jedną nogą w tym rwącym nurcie z wystającym członkiem jako nowy nurt filozoficzny ,udając przy okazji męczennika marcowego
  0
 • ken
  2013-06-23 09:54:15
  Bauman ma polską krew na rekach.
  0
 • no,no
  2013-06-23 09:56:14
  Nie jest hańbą zapraszanie starego komunisty na wykład.Co on może jeszcze powiedzieć obiektywnego?Hańbą jest próba przeciwstawienia się temu wydarzeniu.Hańbą jest dzisiaj obrona polskości.Dziwny jest ten kraj.
  0
 • D O Ś Ć q...a mać ! ! !
  2013-06-23 10:02:09
  po 10-04-2010 kiedy to BRONEK & DONEK wsadzili na wrota od stodoły elitę Państwa POLSKIEGO z pierwszym po II wojnie światowej POLSKIM Prezydentem na czele POczym strącili w POrozumieniu z Władimirem Władimirowixczem tę elitę w Smoleńskie błoto -nie dziwi już fakt że zbrodniarz zwany przez BOLSZE-me(N)dia "profesorem" śmie na POLSKIEJ ziemi na tzw POLSKIEJ Uczelni zabierac głos i za to płacui mu POLSKI podatnik
  0
 • Zgredek
  2013-06-23 10:03:01
  Do wszystkich zachwycony zachowaniem narodowców - polecam film ,,Nasi ojcowie i nasze matki" . Jeżeli chcecie przeżyć, to co dzieci narodowców i naród niemiecki od 1933 do 1945, to zachwycajcie się nimi dalej. Czy aż tak wielu zachwyca mord A. Brevika z Norwegii? Narodowcy nie są zdolni do rozmowy, ma być tak jak oni chcą. Tylko oni mają rację. Czym się narodowcy różnią od komunistów, faszystów i św. Inkwizycji?
  0
 • dziadek
  2013-06-23 10:07:00
  Na ~ken2013-06-23 09:54 - ktoś by mógł powiedzieć - idiota
  0
 • słowianin
  2013-06-23 10:11:35
  BRAWO NARODOWCY!!! TAK TRZYMAĆ!
  DOSYĆ JUŻ TYCH SŁUGUSÓW berlina i tel-awiwu!!!
  0
 • Tofik
  2013-06-23 10:12:22
  Dajcie juz se na wstrzymanie z tematami zastepczymi.
  Wolimy (ja i mój partner ) adoptowac chlopców ,bo nam tak pasuje oprocz kota prezesa .
  Mnie interesuje kiedy wejdzie ustawa o malzenstwach partnerskich i prawie do adopcji chlopców.
  Czy moj prezes bedzie mogl poslubic hofmana ? i zaadoptowac oficjalnie kota Alika jako ich dziecko !
  0
 • proste-oddać weisstock i okolice
  2013-06-23 10:12:26
  Łyżkaszence i on będzie wiedzieć co z tymi wygolonymi,faszystowskimi bandziorami zrobić... Jedwabne to nie przypadek !!!
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-23 10:14:04
  Co za bydlo..PISiurskie
  brunatne koszule, brunatne raczki, co jeszcze brunatne? Pochodnie brunatne? Krzyze? Donosy , fekalia...caly..PIS
  Matce Boskiej normalnie korona z glowy spada...
  Za 2 lata
  ZIMNY PREZES i kuniec PIS debili . Szambo wyschnie !

  kazdy kto na kilka kroków od prezesa sie odsunie dostaje naglego olsnienia i widzi,
  ze sluzyl " prawdzie- inaczej"
  0
 • PIS Off
  2013-06-23 10:21:57
  70 lat temu wasz idol przerobilby was na mydlo, a z kosci i skory zrobil sobie lampke nocna, bando niedouczonych kretynow!
  0
 • Gej z PIS (jak prezes)
  2013-06-23 10:15:44
  studenci rydzykowej "uczelni" im. Stoczniowych Cegielek

  Dobra wiadomosc dla was, nasz Wielki Szef i jednoczesnie dozywotni wlasciciel PiS, Don Jaroslaw postanowil zwiekszyc wyplate za pojedynczy post z 10 do 15 groszy!
  O jakosc postów sie nie martwcie bo juz Lenin powiedzial ze ilosc przechodzi w jakosc. A Lenin byl przeciez idolem naszego sp. Lecha. Czyli mozna pisac byle co, co zreszta dobrze wam idzie. Pamietajcie 15 groszy piechota nie chodzi!
  0
 • warszawiak
  2013-06-23 10:17:14
  zamiast orzelka na piersi mozna zafundowac tym baranom brazowe mundury. Poparcie PIS juz maja to i pieniadze by sie z pewnoscia znalazly. Jesli juz nie plyna.
  Mysle ze nalezalo by sprawdzic przez kogo sa te cwoki finansowane...
  wiadomo przez PIS
  0
 • Brawo Narodowcy
  2013-06-23 10:19:07
  Ten stary zydo-komuch powinien siedziec a nie wykladac.

  Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uszedł do Związku Radzieckiego. Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Niżnym Nowogrodzie (wówczas noszącym nazwę Gorki). Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji. Przez kilka miesięcy służył w Moskwie, regulując ruch na jej ulicach[5]. Służył w wojskach NKWD.[6] Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego. Brał udział w bitwie o Kołobrzeg (gdzie był ranny) i zdobywaniu Berlina. Członek PPR/PZPR do 1968 roku[7].
  W latach 1945–1953 był oficerem Wojska Polskiego[8] w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego[9], do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 Dywizją Piechoty, a z którego został usunięty w 1953 pod zarzutami politycznymi. Pełnił też m.in. funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW. W wieku dziewiętnastu lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon". Część zachowanych raportów określa "Semjona" jako bezwartościowe i niechętne do współpracy źródło informacji, z kolei według innych był dobrze wyszkolonym i cennym analitykiem[10].
  W wypowiedzi dla brytyjskiego dziennika The Guardian z 28 kwietnia 2007 Bauman potwierdził podane wcześniej informacje o swojej służbie w 4 Dywizji Piechoty, oddziałach KBW oraz o trzyletniej współpracy z Informacją Wojskową[11]. Swoją pracę w KBW Bauman opisał jako niezwykle nudną, polegającą na pisaniu ulotek propagandowych dla żołnierzy[12]. Stwierdził, że za swoją ówczesną działalność bierze pełną odpowiedzialność, zaznaczając, że podejmowane decyzje uważał w tamtym czasie za słuszne. Zwrócił jednocześnie uwagę na swoje wieloletnie przywiązanie do ideałów komunizmu i socjalizmu, z którego nigdy nie czynił tajemnicy. Jego zdaniem w okresie powojennym program polityczny partii komunistycznej stanowił najlepsze wówczas rozwiązanie krajowych problemów. Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie. Bauman przypomniał również, że w późniejszych latach sam był represjonowany przez władze PRL oraz że był inwigilowany przez tajne służby[13]. W wypowiedzi dla Ozonu Bauman potwierdził również, że podpisał zobowiązanie do współpracy z Informacją Wojskową (kontrwywiadem) (zakończoną według niego w 1948). Jednocześnie wskazał na swoją późniejszą znaną postawę antytotalitarną i antykomunistyczną, która również może być potwierdzona dokumentami znajdującymi się w archiwum IPN[14].
  0
 • @Smoleński Łącznik
  2013-06-23 10:19:29
  jakoś bardzo odporny ten twój organizm na zażywane lekarstwa od rana... ja bym tego chyba nie przetrwał.
  0
 • jakby to bydło dostało kary po 5000
  2013-06-23 10:23:04
  grzywny za zakłócanie porządku publicznego to faszyzm z łbów wyparowałby...
  0
 • puchatek
  2013-06-23 10:26:39
  tfu onrowskie bandziory2013-06-23 09:51 ---W zasadzie mnie już nic nie zdziwi ,bo gdy pierwszy premier był w w jednych szeregach po wojnie z założycielem Ruchu Narodowo-Radykalnego Falanga.Piaseckiego i zdelegalizowanego przed wojną , a po powojnie w PAX ,nikt nie gardłował i wszystko było w" porządku" w nurcie salonu intelektualnego Teraz też jest,bo czegóż się nie robić by obronić dokonujący się 'postęp' i nawet można użyć kontrrewolucji z czasów młodego czekisty z NKWD Baumana ,ale już przy pomocy karabinów w innych rękach Troskę o najbiedniejszych ,można łatwo zamienić w krwawy terror Wolność rozumiana przez Baumana jest wtedy gdy służy jego doktrynie ,a wszystkich przeciwników należy zwalczać gdy inni inaczej ją postrzegają i nie godzą się na terror intelektualny Ty jesteś ich trybikiem w rękach tych kameleonów ideologicznych
  0
 • pisdzielstwo od dawna używa
  2013-06-23 10:27:46
  bandytów do swych celów faszystowsko-trockistowskich ... Won z Polski !!!
  0
 • pewnie pisdzielstwo z naszych
  2013-06-23 10:33:48
  pieniędzy opłaci kary dla tych bandziorów.
  0
 • historia
  2013-06-23 10:36:52
  Bauman to przeciez były NKWDzista!!! ludzie kogo wy zapraszacie ??? Oszaleliście??? ...Po rozpoczęciu wojny, we wrześniu 1939 wraz z rodzicami uszedł do Związku Radzieckiego. Tam w 1943 rozpoczął studia na uniwersytecie w Niżnym Nowogrodzie (wówczas noszącym nazwę Gorki). Wkrótce potem został zmobilizowany i wcielony do radzieckiej milicji. Przez kilka miesięcy służył w Moskwie, regulując ruch na jej ulicach[5]. Służył w wojskach NKWD.[6] Po wstąpieniu do LWP w 1944 pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego, służąc w szeregach 4 Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego. Brał udział w bitwie o Kołobrzeg (gdzie był ranny) i zdobywaniu Berlina. Członek PPR/PZPR do 1968 roku[7].

  W latach 1945–1953 był oficerem Wojska Polskiego[8] w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego[9], do którego został wcielony w czerwcu 1945 wraz z całą 4 Dywizją Piechoty, a z którego został usunięty w 1953 pod zarzutami politycznymi. Pełnił też m.in. funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym KBW. W wieku dziewiętnastu lat podpisał zobowiązanie do współpracy jako agent-informator Informacji Wojskowej o pseudonimie "Semjon". Część zachowanych raportów określa "Semjona" jako bezwartościowe i niechętne do współpracy źródło informacji, z kolei według innych był dobrze wyszkolonym i cennym analitykiem
  0
 • Polacy
  2013-06-23 10:37:40
  Lewactwu mówimy nie
  0
 • GTA
  2013-06-23 10:57:01
  "Nie będę tolerował nacjonalistycznej hołoty w swoim mieście - podkreślił prezydent." - Ludzie ktorzy nie chca byc wykorzystywani nazywac cholota? Czy to niezbyt mocna ocena panie Dutkiewicz?
  0
 • sok
  2013-06-23 11:42:35
  Jak sie lewaków wpuszca na porządny uniwersytet to takie sa efekty
  0
 • berta
  2013-06-23 14:38:13
  dlaczego w tym artykule nie powiedzieli czym zajmowal sie kiedys niejaki baumann? ciekawe...
  0
 • WARSZAWIAK
  2013-06-23 11:04:48
  Panie Dutkiewicz , czy nawiązuje pan do słów Rabina Owadia Josefa ?
  0
 • tw bolek
  2013-06-23 11:07:32
  o takie Polskie, z takimi wykładami walczyliśmy.
  0
 • Krzyżem i młotem PIS-hołote
  2013-06-23 11:16:21
  Tak oto szlachetne podziemie walczylo o Polske, a wredne UB im przeszkadzalo.
  -->„….Wróbel Jerzy. Ur 23.06.1926r. Byly zolnierz AL. Komendant posterunku MO
  w Kazanowie powiat Zwolen. Zatrzymany w lesie kolo wsi Struga miedzy Ciepielowem,
  a Kazanowem razem z zona Jadwiga przez bojówke WiN (Wolnosc I Niepodleglosc)
  16-go maja 1946r. Wracali od rodziny. Najpierw dotkliwie go pobito i zmuszono do
  zjedzenia legitymacji sluzbowej. Nastepnie przywiazano go do drzewa, zeby ogladal,
  jak bojówkarze znecaja sie nad jego zona bedaca w zaawansowanej ciazy.
  Na jego oczach ja zgwalcili, po czym polamali jej rece i nogi, a w koncu ostrym
  narzedziem rozcieli brzuch, zeby ogladac jak wyglada niedonoszony plód.
  Kiedy nie dawala oznak zycia w podobny sposób torturowano jego i zamordowano….”
  0
 • won z komuną, Sld i PO
  2013-06-23 11:27:54
  Szkoda waszej roboty SBckie mendy. Większość ocenia, że NKWDzista nie powinien mieć wykładu.
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-23 11:18:18
  Do prawicowych PIS durniow !
  Po wojnie dzieki staraniom Andersa i Rzadu Londynskiego SS Galizien zostala uznana za Polska Jednostke Wojskowa bo w calosci skladali sie z Ukrainców zamieszkalych przed wojna na terenie panstwa Polskiego. Uratowalo ich to od wydania Ruskim i zasluzonej kary czyli kuli w leb. A skutkuje do dzis tym ze Polska placi zyjacym weteranom SS Galizien renty kombatanckie (odmawia zolnierzom I i II Armii Wojska Polskiego) a w ksiazkach zachodnich autorów mozna przeczytac jak walczyli przeciw polskiej dywizji SS. A IPN i kilka kolejnych rzadów ani nie pisnie na ten temat. Nikt nie zada przeprosin. Nikt nie chce zabierac tych rent.

  Dzieje 14 Dywizji Grenadierów Waffen-SS "Galizien" nie zakonczyly sie po rozbiciu w kotle brodzkim i odwrocie w Bieszczady. Jednostka zostala odtworzona jesienia 1944 roku w Neuhammer i wziela udzial w tlumieniu powstania narodowego na Slowacji.

  W 1945 roku uczestniczyla w walkach z partyzantami Tity w Jugoslawii i ciezkich bojach z Armia Czerwona we wschodniej Austrii. Na poczatku maja oddzialy ukrainskie przeszly do brytyjskiej strefy okupacyjnej i zlozyly bron. W wyniku ustalen pomiedzy ostatnim dowódca dywizji Pawla Szandrukiem a generalem Wladyslawem Andersem Ukraincy nie zostali wydani Sowietom i mogli osiedlic sie w Europie Zachodniej, mimo ze Miedzynarodowy Trybunal Wojskowy w Norymberdze uznal wszystkie dywizje Waffen-SS za formacje zbrodnicze.
  0
 • apis
  2013-06-23 11:19:14
  Nacjonalizm skusil Niemcow co doprowadzilo do milionow ofiar, faszyzm we Wloszech podobnie. Radykalizm w komunistycznem ZSRR wycial miliony. Te ruchy niosa smierc co nieraz pokazala historia. Konstytucyjny zakaz propagowajnia ideologii skrajnie radykalnych daje MANDAT i OBOWIAZEK polskim sluzbom walki z tymi patologiami. Pozwolenie tym osobnikom na terroryzowanie uniwersytetow, kuzni wolnej mysli to bezmiar glupoty osob, ktore odpowiadaja za bezpieczenstwo i jakosc demokracji. Obudzcie sie wreszcie, bo lysy leb i tlusty kark zadepcza bezcenne: wolnosci, swobody i prawa zwyklych obywatreli.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-23 11:28:09
  Co nastepne beda zabijac maczetami..?
  Bydlo prawicowe !
  0
 • dylemat
  2013-06-23 11:17:53
  rozumie mze wyklad byl o wybitnym (narodowym= socjaliscie A.Hitlerzy i wybitnym (miedzynarosowqym= socjaliscie to Styalinie
  0
 • OMEN
  2013-06-23 10:03:37
  Taa... Tak, to skandal, że takich LEWAKÓW zaprasza się na polski(?) uniwersytet i PO-zwala, by robił wodę z mózgu naszej młodzieży. No, chyba że na tym "wykładzie" była ICH młodzież...
  0
 • SZKODZIĆ POLSCE -TO ZBRODNIA
  2013-06-23 09:17:48
  Ten co broni Baumana zbrodniarza KBW ,na wzór NKWD jest zdrajcą POLSKI ! ! ! . Smoleński łączniku-sam jesteś bydłem,zastanów się co piszesz .Poznaj najpierw historię , a potem zadecyduj ,kogo chcesz opluć ! ! ! .Chyba że jesteś potomkiem UB--ckich rodziców ? ! .
  0
 • Abstantia
  2013-06-23 09:10:08
  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych
  0
 • tyyyyyyyyyy
  2013-06-23 11:42:01
  Ubek miał wykład - ubek to agemt ruski
  0
 • Polska Walcząca
  2013-06-23 09:02:39
  Do "eni" - co,do oświęcimia ich - bo myślą,bo reagują.Albo po cichu - jak skrytobójcy jemu podobni,znający tysiące sposobów eksterminacji ludzi!.
  Hitlerowcy to od nich,mogli by się uczyc "sztuki mordu"
  0
 • Obódźcie się Polacy
  2013-06-23 08:42:56
  Najpierw film żydo-niemiecki w TVP a teraz na okrasę UBecki drań we Wrocławiu. Czy to prowokacja czy raczej Polska nie istnieje a sprzeciw Polaków to forma Powstania . Narodowego 2013.
  0
 • Oko
  2013-06-22 19:37:00
  Bauman jest skandalem. Nie lubię narodowców, ale komuchów nienawidzę.
  0
 • Student Uni. Wrocławskiego
  2013-06-23 08:31:24
  BRAWO młodzież z NOP i kibole z Wrocławia !
  ZAGIPSOWAĆ żydo-komunistyczny ryj bandyckiemu UB-kiem Zygmuntowi Baumanowi i NIE wpuszczac tego komunistycznego ZWAPNIALCA na jakiekolwiek uniwersytety !

  ZAGIPSOWAĆ też mordę temu ŁĄJDAKOWI kosmopolicie Rafałowi Dudkiewiczowi i zoorganizujcie natychmiast REFERENDUM, aby wyrzucic na ZBITY PYSK ze stanowiska prezydenta miasta Wrocławia tego karierowicza z "komunistycznej solidarnosci" .
  0
 • tfu hitlerowskie pomioty
  2013-06-22 20:19:00
  stetryczał UBowski kapusiu najpierw zajmij się zyciorysem Jarka Kartofla z ojca pachołka komuchów i protoplastów Kalksteinów spod Odessy .
  0
 • refiilo
  2013-06-22 20:40:00
  Ten tzw. prof.Bałwan jest skandalem, nie młodzież. To Żydzi jego pokroju, komuniści i syjoniści niszczyli zdrową tkankę naszego narodu. A prez.Dutkewycz sam ma konotacje talmudyczne, czyż nie ?
  0
 • Gość
  2013-06-22 19:00:07
  Pokłosie polskich szmalcowników i kapo? Niemcy i Zydzi mają rację mówiąc o polskich obozach koncentracyjnych...
  0
 • polityk
  2013-06-22 18:59:08
  a jak myslicie, ktorej partii, oprocz alfonsika vel Zawiszy (notabene Zyda) zalzy, zeby miec bojowki z kiboli. Kraj na sotatnim miescu na siwcie w pilce noznej, a akibole swiete krowy? Wiec zasatnowcie sie polskie matoly-katoly, czy naprawde chceie rzadow IV rzeszy tego skompleksialego kurupla Jaroslawa Ui?
  0
 • antysyjonista
  2013-06-22 18:50:33
  to teraz każdy zydak ma ochronę abw? ja za to nie chcę płacić, niech sam opłaca ochronę jeśli jego jedynie skuszna prawda komuś jest potrzebna
  0
 • brawo chłopaki!
  2013-06-22 18:45:49
  nie skandal, volksdojcze tylko prawidłowa reakcja na lewackie prowokacje sowieckiego zdrajcy i pseudoautorytetu. DOŚĆ PONIŻANIA POLSKI!! łajdaków należy tytułowac łajdakami a nie profesorami!
  0
 • polonus
  2013-06-23 11:49:17
  ..i tak odwrocono PO-jęcia..
  1.Narodowiec-nazwano faszyzme
  2.lewactwo-nazwano PO-stępem..
  szkoda naiwni idioci zescie tego postępu nie doswadczyli na własnej skorzę.To własnie tacy postępowcy jak ten Bauman,Berman,Beria,i wielu,wielu innych,wymordowali miliony ludzi ,własnych rodakow(ktorzy nie chcieli tego piekielnego raju).Rowniez naszych ,polskich obywateli ,min. w Katyniu ...
  0
 • derwisz
  2013-06-23 11:50:54
  CHe Gewara tez jest przedstawiany jako ,,bohater" a to zwykły morderca...
  0
 • emeryt
  2013-06-23 11:57:05
  UWAGA na zoologiczną nienawiść członków i działaczy PO, np:
  --w Łodzi członek PO (Cyba) morduje bestialsko działacza PIS (Rosiaka) a drugiemu
  podrzyna gardło.
  --ogarnięty zoologiczną nienawiścią działacz PO atakuje siekierą w Krakowie
  turystów.
  Te zdarzenia były po słowach:" dorżnąć watahę"?
  "Dzieci resortu" i dzieci komunistycznych aparatczyków z TVN i Gazety Wyborczej nabierają wody w usta...
  W czasie I i II wojny światowej zginęło mniej polskich generałów niż za rządów
  PO wspomaganej prze usłużne media.
  0
 • ONLY
  2013-06-23 15:16:01
  G
  A
  Z
  0
 • demokracja się nalezy
  2013-06-23 12:00:45
  ale z jakiegoś powodu krzyczeli. Nie można tak zdawkowo podejść do sprawy, pisząc jedynie, że byli tam min. kibole. To chyba manipulacja
  0
 • sam
  2013-06-23 12:01:24
  Towarzyszu Bauman powiedzcie, nie wstydźcie się:
  Dlaczego komunistyczny zbrodniarze są dotąd bezkarni? Dlaczego np. zbrodniarz
  sądowy Stefan Michnik nie został ukarany? Nie stać Was na powiedzenie prawdy?
  0
 • toksyna
  2013-06-23 12:02:46
  demokratyczne zachowanie nigdy nie zadowalają wszystkich :)
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-23 12:04:32
  Nasz Dziennik, Środa, 30 maja 2007, Nr 125 (2838)

  Stalinowiec na salonach

  Profesor Zygmunt Bauman, oficer polityczny komunistycznych organów bezpieczeństwa i agent Informacji Wojskowej, zaproszony do Instytutu Polskiego w Berlinie.
  0
 • PObicie za POmocą broni palnej ...
  2013-06-23 12:31:55
  PO co zaprasza się takie " autorytety " i je fetuje ? " Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę "
  0
 • jola
  2013-06-23 12:37:54
  Prof zapewne wspominał swoje studia w Moskwie, młodzieńcze lata w NKWD i już dojrzała prace w roli oficera politycznego w LWP. :)
  No żeś... może zna pana Stefania MIchnika ...
  0
 • Obywatel RP
  2013-06-23 13:08:00
  Żydo-bandyta komunista Zygmunt Bauman i ten komunistyczny paser Dudkiewicz POWINI dostać po ryjach na Uniwersytecie Wrocławskim.
  Takich bydlaków wali się po komunistycznych ryjach tak aby czerwaona tryskała !
  Bauman powin zostac WYRZUCONY na ulicę przez okno z 10 pietra Uniwersytetu przez wszystkich studentów !
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-23 13:11:48
  Co nastepne beda zabijac maczetami..?
  Bydlo prawicowe !

  Falszywka PIS-dacka falszywy pseudo-wiesio...
  jestes
  skrzyzowaniem swini z rozmodlonym kapycynem
  PISiur falszuje posty...
  Oto do czego prowadzi przenoszone dziewictwo w kombinacji z klimakterium.
  Toczka w toczke Jarusiem Konusem ( +prochy prezeza )

  Cale Twoje frustracje, zagubienie wynika z krzywdy, która
  Ci na tych kursach marksistowskich wyrzadzono.
  Wspólczuje.
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-23 13:17:07
  " jeoooebbbac michnika " pisza prawicowe zboki !!!

  moze jestes gejem, ale zeby na takiego starego dziada leciec?
  Z gejowskich fantazji zwierzaj sie na zebraniach ONR'u, a nie tu.
  0
 • artysta
  2013-06-23 13:18:37
  Bauman dostał tytuł „doktor honoris causa” na poznańskim - o ironio! - uniwersytecie artystycznym (swoją drogą to dziwna, enigmatyczna nazwa uczelni).
  Albo senat składa się z nieuków (artystów) albo fanatycznych, komunistycznych hibernautów - upiorów dawnego ustroju, którzy mają przed nazwiskiem i tytułem dopisek TW (tajny współpracownik bezpieki).
  0
 • Krzyżem i młotem PIS-hołote
  2013-06-23 13:13:28
  Mordercy-wykleci ?
  Tak oto szlachetne podziemie walczylo o Polske, a wredne UB im przeszkadzalo.
  -->„….Wróbel Jerzy. Ur 23.06.1926r. Byly zolnierz AL. Komendant posterunku MO
  w Kazanowie powiat Zwolen. Zatrzymany w lesie kolo wsi Struga miedzy Ciepielowem,
  a Kazanowem razem z zona Jadwiga przez bojówke WiN (Wolnosc I Niepodleglosc)
  16-go maja 1946r. Wracali od rodziny. Najpierw dotkliwie go pobito i zmuszono do
  zjedzenia legitymacji sluzbowej. Nastepnie przywiazano go do drzewa, zeby ogladal,
  jak bojówkarze znecaja sie nad jego zona bedaca w zaawansowanej ciazy.
  Na jego oczach ja zgwalcili, po czym polamali jej rece i nogi, a w koncu ostrym
  narzedziem rozcieli brzuch, zeby ogladac jak wyglada niedonoszony plód.
  Kiedy nie dawala oznak zycia w podobny sposób torturowano jego i zamordowano….”
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-23 13:15:05
  Wulgarne rozmodlone z Torunia ( szkola rydzyka )
  PIS falszywki PISdzielstwo swiruje falszuje posty !!!
  A Jaroslaw juz dogorywa...Zimny Lech , Zimny Jaroslaw
  swiniarnia rozmodlona wrocila z mszy w kosciele

  wielkie wrazenie robi znajomosc
  ortografii jezyka polskiego wsód pisdzielstwa... "prawdziwi polacy" hehe...

  Kazdego dnia dziekuje Bogu ze nie jestem pisdzielcem. Cale zycie anty-pis!
  0
 • warszawiak
  2013-06-23 13:20:45
  Ja mam tylko nadziję, że Bóg miłosierny zatrzyma Jarosława Kaczyńskiego w piekle na wieki za to, co zrobił, by podzielić i skłócić Polaków. Albo znajdzie sie odważny, aby wskrzesić Berezę Kartuska dla Jaro i kolegów. Zamknijcie sie hieny pisowskie wreszcie!
  0
 • Gej z PIS (jak prezes)
  2013-06-23 13:24:19
  Ojciec Rydzyk nazwal Marie Kaczynska "czarownica, która powinna poddac sie eutanazji",
  a prezydenta Lecha Kaczynskiego "oszustem ".
  a wy tchorze morda w kubel i boicie sie...)))
  0
 • pisior
  2013-06-23 13:27:27
  BAUMAN JEST IKONĄ POSTKOMUNISTÓW - POZWALA IM SIĘ W POKRĘTNY, TAMULDYCZNY SPOSÓB USPRAWIEDLIWIAĆ ZE ZBRODNICZEJ PRZESZŁOŚCI. Dlatego tak go zapraszają, nagradzają dawni towarzysze a dzisiaj tajni współbracia jednej sprawy i wspólnych interesów!
  0
 • by żyło się lepiej
  2013-06-23 14:38:14
  Brawo tak trzeba z czerwoną hołotą
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-23 13:41:18
  Uwaga
  PIS Falszywki ...objarane cygarami ...i ubrane w sukienki goski falszuja moje..POsty..PARANOIK MANIAKALNY cyt..." nie chodzę na spacery , POdsluchują mnie swoi...mam lalelczke voodoo...gośka mi POstawila...no..na razie warunek "...
  0
 • semitofil
  2013-06-23 13:44:47
  NO CÓŻ, JAK POWIESZ NA BAUMANA - POLITYCZNY BANDYTA - tzn. że jesteś antysemitą i masz przechlapane w szkole, w pracy w mediach i będziesz chodzić z zakneblowaną gębą w własnym kraju.
  0
 • ciekawy
  2013-06-23 14:02:23
  czy profesor był jak było manicure, jakie są wspomnienia professora
  0
 • pytanie
  2013-06-23 14:27:29
  dudkiewicz jak prezydent miasta Wrocławia może firmować wykłady "przestępcy z NKWD" ??? wstyd i hańba !!!
  0
 • miejmy nadzieję,że bandziory
  2013-06-23 14:13:30
  faszystowskie z "białegostoczka" będą ukarane bardzo srogo... A do reszty Polaków to unikajcie tych szmat z podlasia i nie pomagajcie nawet w pytaniach jak gdzie dojechać czy dojść.
  0
 • do trzeba zabić......
  2013-06-23 14:19:34
  nie ulega kwestii,że większośc w tutce była NAWALONA !!!
  0
 • Nastepny frajer prof . Zygmunt B .
  2013-06-23 15:21:14
  Józef Światło
  Izaak Fleischfarb
  0
 • bonzo
  2013-06-23 15:06:12
  Skandalem jest to , że takie ubeckie gnidy jak Bauman - w "wolnej Polsce" - zamiast gnić w kryminale , przyjmowani są z honorami na uniwersytetach i bezkarnie młodzież tumanią . A odpowiedni Politycy dają im ochronę . Ścierwa , jedni i drudzy !
  0
 • XXX
  2013-06-23 15:25:24
  Nasz Dziennik, Środa, 30 maja 2007, Nr 125 (2838)

  Stalinowiec na salonach

  Profesor Zygmunt Bauman, oficer polityczny komunistycznych organów bezpieczeństwa i agent Informacji Wojskowej, zaproszony do Instytutu Polskiego w Berlinie.
  0
 • victoriano
  2013-06-23 15:36:54
  Bauman był funkcjonariuszem pionu politycznego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli formacji wzorowanej na NKWD, która po wojnie zajmowała się zwalczaniem polskiego podziemia. Bauman otrzymał nawet odznaczenie za wyłapywanie „bandytów”. Oprócz tego był agentem Informacji Wojskowej ps. „Sjemion”. Zważywszy na to, że Informacja była organizacją zbrodniczą, to taki fakt jest dla życiorysu tego Pana całkowicie kompromitujący. Generalnie mamy do czynienia z nietuzinkowym funkcjonariuszem komunistycznego aparatu przemocy. - Gontarczyk badał jego przeszłość. To hańba zapraszać stalinowca, który szczyci się swoją totalitarną przeszłością.
  0
 • Co ten bezębny staruch jeszcze może?
  2013-06-23 16:23:05
  Profesora stalinowca za Stalina i obecnie strzeże władza. Wykład pod ochroną policji za publiczne pieniadze.
  0
 • czosnek kandyzowany
  2013-06-23 16:45:40
  Michnik niech fosę wykopie tam na Czerskiej... i sobie odsłuchuje "PObratymców" ściślej ich czosnkowego bredzenia.
  0
 • max
  2013-06-23 16:57:05
  Kiedy na wykłady do Polski przyjedzie tow. Stefan Michnik?
  0
 • Czesiek Hydraulik
  2013-06-23 17:26:35
  Zapraszanie tego człowieka w mury Uniwersytetu, z wykładem, za publiczne pieniądze, na wydziale PRAWA, to jakiś żart . Czy to jest jeszcze PRL, czy wolna Polska?
  0
 • weri4
  2013-06-23 17:45:35
  szkoda że nie piszecie że ten stary komunista służył w NKWD a później był oficerem polityczno-wychowawczym w Ludowym Wojsku Polskim
  0
 • Anna z Warszawy
  2013-06-23 17:51:20
  A co to za jeden ten NKW-dzista Baumann ?
  0
 • derwan
  2013-06-23 17:52:04
  Skandal! Człowiek który był jednym z organizatorów zbrodniczego systemu stalinowskiego który niszczył wszystko co polskie, mordował polaków, skazał Polskę na zdaje się wieczny niebyt ma czelność jeszcze tu przyjeżdżać i być witanym z honorami. Co za szczyt bezczelności! Kim jest prezydent miasta Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, że nazywa ludzi domagających się sprawiedliwości NARODOWĄ HOŁOTĄ!!! Mogą pluć nam w twarz, bo wydaje im się, że skoro większość Polaków zajęta jest bezmyślnym przeżuwaniem tego co skonsumuje w takt tvnowskich seriali to nikt im już nie zagrozi. A jeśli nawet to nazwą garstkę oburzonych faszystami i naślą na nich szwadrony lojalnej policji. Ale nie czujcie się tak pewnie przyjdą jeszcze pokolenia Polaków które oplują swoich rodziców i dziadków za to, że w zamian za tani luksus, szklane paciorki, widelce do drapania się po plecach sprzedali swój honor i godność i ruszą wam do gardeł.
  0
 • otoPrawda
  2013-06-23 17:16:24
  Oto co o prof. Baumanie pisze Wikipedia:
  "Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman

  Zyd, czlonek utworzonego przez zdrajcow zbrodniczego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ktory mowi takie rzecz o polskich bohaterach (np. Witoldzie Pileckim) stawia sie po stronie komunistycznych zbrodniarzy/mordercow i zdrajcow Polski. Taki czlowiek powinien byc publicznie napietnowany, bojkotowany i niewpuszczany do Polski.

  Oto czym byl Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW):
  Według danych oficjalnych, oddziały KBW zabiły w okresie od marca 1945 do kwietnia 1947 ponad 1 500 żołnierzy podziemia niepodległościowego, raniły 301, wzięły do niewoli 12 200 osób, aresztowały ok. 300 współpracowników podziemia oraz dalszych 13 000 osób oskarżanych o przynależność do antykomunistycznych organizacji konspiracyjnych.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_Bezpiecze%C5%84stwa_Wewn%C4%99trznego
  0
 • złoty komunistyczny cielec ma się dobrze
  2013-06-23 16:16:19
  Profesor z mundorowa wypasioną emerytuą dorabia, żeby na wszystko starczyło. Kolesie załatwili żeby na kawior starczyło. Kryminalni czerwony popaprańcy żeby mogli to by mordowali i kradli dalej
  0
 • XXX
  2013-06-23 14:53:14
  Co ci ludzie dla Polski zrobili? Manifestują tak jak na spotkaniach przedwyborczych Palikota. Ile szkół podstawowych ukończyli? Jakich mieli nauczycieli historii? Ja znam nawet jednego degenerata osiedlowego, który takowym został. Ilu z nich jest przypadkami kryminalnymi i zajmuje się przeszłością Profesora tylko dlatego, że ten jest osobą publiczną? Ilu mieli we własnych rodzinach przypadków kryminalnych? Tego Internet i "nojstarsi gurole" nie wiedzą. Co zrobili dla Polski poza mocą w gębie? Ile kasy wrzucili do budżetu narodowego? Może trzeba by wprowadzić nowe metody resocjalizacyjne ... Po takim incydencie przydaliby się do budowy autostrad, regeneracji szyn pod specjalnym nadzorem, przecież we Wronkach robią takie dobre kuchenki ... Poza tym zawsze mogą ubiegać się o azyl n. p. na Ukrainie i popracować w tamtejszych kopalniach.
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68455/zagrozic-miastu
  0
 • Tofik
  2013-06-23 13:22:25
  Kiboli bandziorów i tych Jugend-hitlerowskich popłuczyn i pomiotów czyli śmieci społecznych do wora i na śmietnik. Najwyższa pora aby właściwe służby zaczęły robić porządek z tym faszystowskim bydłem i bandytami.
  0
 • aaa
  2013-06-23 13:12:03
  Wrocław bierze przykład z KUL:" W Lublinie odbył się IV Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Obecność kilku osób pośród zaproszonych gości mogła wprawić w zdumienie. Organizatorzy poprosili m. in. o wygłoszenie wykładu prof. Zygmunta Baumana.Czym kierowali się organizatorzy zapraszając na kongres mający w nazwie słowo chrześcijański, osobę o tak kompromitującym życiorysie? Do najbardziej haniebnych wypowiedzi Baumana należą te, porównujące żołnierzy powojennego antykomunistycznego podziemia do terrorystów i w tych kategoriach przedstawiające walkę z nimi komunistycznych władz. "
  Read more: http://www.pch24.pl/kul--kongres-otwarty-na-piewcow-komunizmu,6283,i.html#ixzz2X2LPf0kY
  0
 • ciekawy czlowiek
  2013-06-22 19:30:00
  http://en.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman
  0
 • prof. Zygmunta Baumana - PRAWDY "NIEOCZYWISTE"
  2013-06-23 18:53:33
  Może media , poświęcą więcej czasu w temacie prof. Zygmunta Baumana !
  NAPRAWDĘ WARTO !
  0
 • Grzegorz
  2013-06-23 18:54:16
  Czerwona hołota...
  0
 • tylko pytam
  2013-06-23 19:17:26
  Aco słychać u ŚŚrody czy zadyma jej pomogła
  0
 • Trzeba Zabić dWA rAZY
  2013-06-23 13:23:00
  Nie trzeba szukać prawdy o życiu i śmierci bohaterów. Wystarczy rzucić hasło, że byli tchórzami, despotami, głupcami. ze nie mogą być filarami polskiej tożsamości, budulcem Polski, że nie ma z czego budować. Z Polski ma zostać parking przed supermarketem.
  0
 • kto
  2013-06-23 08:39:00
  http://www.pardon.pl/artykul/1489/prof_bauman_czyli_tow_semjon
  0
 • pol
  2013-06-22 19:15:00
  Stalinowiec ,nkwdzista -hańba takiej uczelni ,tylko z nazwy polskiej. Żydostwo zakałą homo sapiens
  0
 • Zjednoczeni dla dobra Polski
  2013-06-22 19:20:00
  POstUBeckie syfilisy,na co liczycie?że wiecznie będziecie ogłupiać Naród Polski i pasożytować na naszym organizmie?W końcu miarka się przebierze,historia już wielokrotnie to udowodniła.Wtedy nie będzie typowej polskiej gościnności.Postawieni pod ścianą nie znamy litości.
  0
 • dutkiewicz gnido
  2013-06-23 20:16:47
  PO co zapraszać NKWdzistę na odczyty? Miejsce takich kreatur jest na Rakowieckiej w oczekiwaniu na karę śmierci.
  0
 • hynio
  2013-06-23 20:25:09
  Polaczki!!! Wasza wadza pluje Wam w twarz!!! Ha, ha ha!!! Szmaci Was!!!
  0
 • hynio
  2013-06-23 20:26:01
  Wadza Wasza, bo ją sami sobie wybraliście!!!
  0
 • hynio
  2013-06-23 20:27:50
  Brawo NOP !!! Brawo kibice Śląska Wrocław !!!
  0
 • HANS
  2013-06-23 22:39:32
  kto zaprasza bandytów z nkvd na polskie uczelnie ?
  0
 • ciekawy ŚWIATA
  2013-06-23 23:02:16
  Ta kur---a jeszcze zyję ?
  0
 • BONO
  2013-06-23 23:08:06
  Dlaczego nie miał
  M
  Y
  C
  Y

  N
  A

  Z
  A
  P
  C
  H
  L
  O
  N
  Y
  M

  Ż
  Y
  D
  O
  W
  S
  K
  I
  M

  ŁBIE ?
  0
 • Alek
  2013-06-23 23:12:39
  Bauman powinien stanac przed polskim sadem i odpowiedziec za zbrodnie komunistyczne a nie wyglaszac swoje herezje na uniwersytecie wroclawskim - skandal!!
  0
 • przedruk
  2013-06-23 23:19:07
  „W latach 1945-1953 subtelny filozof był oficerem KBW. Formacja ta, choć ubrana w mundury wojskowe, z wojskiem niewiele miała wspólnego. Zadaniami odpowiadała wojskom wewnętrznym NKWD”.

  To właśnie KBW zwalczał po wojnie oddziały polskiego podziemia niepodległościowego: V wileńskiej Brygady AK mjr. Zygmunta Szendzielarza na Białostocczyźnie, mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory” na Lubelszczyźnie oraz Józefa Kurasia „Ognia” na Podhalu.

  W tej formacji Bauman był oficerem pionu polityczno-wychowawczego, który za pomocą indoktrynacji miał przekształcać poborowych w pretorianów komunistycznego systemu.

  To tu uczono zabijać „leśnych bandytów” i „wrogów klasowych”.

  Zaczynał w 1945 r. w stopniu podporucznika jako zastępca dowódcy ds. polityczno-wychowawczych 5. Samodzielnego Batalionu Obrony, a kończył w stopniu majora jako szef Oddziału II Zarządu Polityczno-Wychowawczego KBW.

  Z opinii personalnych Baumana wynika, że zajmował się nie tylko pracą polityczną, ale też z bronią w ręku walczył z polskim podziemiem. Jego przełożeni napisali, że przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej liczby bandytów. Za zasługi otrzymał Krzyż Walecznych. Z komunistycznych organów bezpieczeństwa został usunięty 15 marca 1953 r., dziesięć dni po śmierci Stalina.
  0
 • Rotmistrz
  2013-06-24 00:00:45
  KTO ZAPROSIL go na Uniwersytet Wroclawski ???
  Chyba nie krasnoludki , podajcie NAZWISKA i TYTULY tych ktorzy go zaprosili!!!
  NAROD ma prawo wiedziec KTO w 2013 roku wielbi i slawi tych ktorzy ZAMORDOWALI Witolda Pileckiego , generala Fieldorfa i tysiace ZOLNIERZY WYKLETYCH. Kim sa te ********** ktore zapraszaja takie indywidua aby przedstawic je naszym studentom ???
  0
 • Kielczanin
  2013-06-24 00:42:18
  Bezczelna wizyta tego człowieka w Polsce i fakt, że nie został aresztowany najlepiej oddaje całą prawdę o tym, kto trzyma w Polsce władzę.
  0
 • yankes
  2013-06-24 01:51:20
  Bauman był funkcjonariuszem pionu politycznego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli formacji wzorowanej na NKWD, która po wojnie zajmowała się zwalczaniem polskiego podziemia. Bauman otrzymał nawet odznaczenie za wyłapywanie „bandytów”. Oprócz tego był agentem Informacji Wojskowej ps. „Sjemion”. Zważywszy na to, że Informacja była organizacją zbrodniczą, to taki fakt jest dla życiorysu tego Pana całkowicie kompromitujący. Generalnie mamy do czynienia z nietuzinkowym funkcjonariuszem komunistycznego aparatu przemocy.
  0
 • Goscioo
  2013-06-24 06:22:12
  Do pana redaktora tego tekstu: To krzyczeli POLACY a nie "narodowcy i kibice" - o tym całym "profesorze" nie napisał pan "stalinowiec" - przez zapomnienie?
  0
 • jezry
  2013-06-24 07:26:39
  Ten bezczelny NKWD oficer ma odwagę stanąć przed ludźmi, których ojców mordował ? Kto zapraszał tego bandytę z KBW ? Brawo NARODOWCY ! Po wyjściu Prawdziwych Polaków, sal była prawie pusta !!!
  0
 • daniel
  2013-06-24 07:52:19
  ten profesor to antysemita
  0
 • UDD
  2013-06-24 07:38:50
  Narodowcy to niebezpieczna formacja.Gonic to towarzystwo jak sie tylko da. To oni są powodem najsmutniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń w naszej hiswtorii
  0
 • zosia
  2013-06-24 08:39:30
  Wszystkich ubeków,ich dzieci i wnuki do ścieków!Czerwona zaraza Światu zagraża!
  0
 • baca
  2013-06-24 08:39:59
  Z takim zbrodniarzem dyskusja powinna odbywać się jedynie przez kraty.
  0
 • SATN
  2013-06-24 09:53:07
  Kto wogole zaprosił TEGO N K W D owca UB ka . TO WSTYD WSTYD
  0
 • hanka
  2013-06-24 08:26:35
  Ci panowie na zdjeciu--jak widac ze zdjecia--to nowoczesnie faszysci i zupelna holota. Prosze ich nie uwazac za Polakow i nie obrazac reszty kraju. To sa kibole-neofaszysci. Ale antysemityzm w tym kraju kwitnie rownie dobrze, jak widac z komentarzy. Obraza sie czlowieka z wielkim dorobkiem naukowym, ktory jest powazany na wszystkich uniwersytetach swiata. Ale w kraju takich sie miesza z blotem., bo "my swoje wiemy."
  0
 • koteczek
  2013-06-23 20:53:00
  Doradzam daleko idącą czujność i rozwagę.
  0
 • marks
  2013-06-23 12:52:00
  DLACZEGO DZIENNIK NIE NAPISAŁ Z JAKIEGO POWODU BAUMAN JEST NIE LUBIANY. Tylko, że narodowcy, patrioci-faszyści są agresywni wobec biednego starego żyda, który był i jest antypolskim oprawcą, sowieckim agentem i profesorem postmodenistą. Modernistą był w młodości jako zapiekły komunista. Kiedy ideologie (komunizm, faszyzm) się skompromitowały Bauman został postmodernistą - mówi teraz o formie bez treści i zabawach konwencjami. Wyjątkowy, cyniczny, zakłamany i arogancki buc.
  0
 • marks
  2013-06-23 13:03:00
  Gdyby Bauman był oficerem wermachtu a nie oficerem komunistycznym politycznym KBW, które mordowało POLSKICH PATRIOTÓW, byłby dzisiaj zdrajcą, mordercą, barbarzyńcą, potworem. A przecież Faszyzm, nazizm, komunizm to w takim samym stopniu zbrodnicze ideologie. Tylko, że Bauman jest żydem a żydzi opowiedzieli się do komunizmu bo był bezklasowy i tym samym stał się dla nich ideologiczną ziemią obiecaną. Tak więc mordowali swoich oponentów tak jak faszyści z Niemiec. Jedni uważają się za naród wybrany a drudzy za ponad wszystko.
  0
 • NKWD PZPO
  2013-06-24 09:12:42
  Jak on się prześliznął przez "sito lustracji"? Acha, on tylko ruchem kierował "przez kilka miesięcy" prawie jak Kiszczakow.
  0
 • hańba
  2013-06-24 09:20:05
  dlaczego skandal??? reakcja na fakt, że stary nkwudzista nie siedzi-tylko k...wyklada!!! i co najgorsze polska policja staje po stronie DRANIA!!!
  0
 • gosc
  2013-06-24 09:45:43
  w tuskolandii tak sie honoruje ludobojcow ruskich i polskich np: jaruzelski ,kiszczak sa bohaterami tego pararzadu
  0
 • Polska_walczy
  2013-06-24 09:37:41
  Bardzo dobrze, że próbowali, brawo!
  Zbrodniarze powinni gnić w więzieniu a nie prowadzić sobie wykłady na państwowych uczelniach.
  0
 • WER
  2013-06-24 09:54:02
  WIDZE ZE NA FORUM NIE BRAKUJE CZERWONYCH GNID !!
  0
 • emeryt
  2013-06-24 09:44:07
  Tacy jak obecny prezydent Wrocławia - godny bronionego przez siebie podłego Polakożercy - to śmierdzący i gnijący wrzód na ciele Polski
  0
 • Filant
  2013-06-24 10:04:45
  Uwazajcie!! bo to ztarszy kolega Kwasnieskiego i Millera a co gorsze niektorych sedziow.
  0
 • Biedak
  2013-06-24 09:51:05
  Powninni go tam ukamieniować, że taki człowiek ma jeszcze czelność udzielać jakiś wywiadów. Do pieca go. A media jak zwykle bronią oprawców Narodu Polskiego.
  0
 • Robert
  2013-06-24 10:04:49
  Kto zaprosił tego zbrodniarza ?
  0
 • stan
  2013-06-24 09:51:13
  JAKI SKANDAL ? PRZYWITALI NKWD owca i UBka jak na to ZASŁUŻYŁ !!!
  0
 • Niktosiec
  2013-06-24 10:01:28
  Moim zdaniem bardziej niestosowne jest robienie wykładów przez zbrodniarzy czerwonej hołoty.
  0
 • Filant
  2013-06-24 10:11:53
  Wazniejszy jeden stary NKWDista niz 100 bezrobotnych [dzieki takim] ludzi
  0
 • KRZYSZTOF KORNATOWICZ
  2013-06-24 10:15:34
  "Światowej sławy socjolog prof. Bauman ". Gdzie byliście wy , ELITO , kiedy niewolono ekonomicznie w ostatnich 20 latach Polaków ???! Gdzie byliście panowie profesorowie , kiedy niszczono przez 20 lat klasę średnią w Polsce ???! Kiedy publicznie protestowaliście przeciw kroczącej nędzy , aby nigdy nie dopuścić do samopodpaleń biedaków , zrujnowanych przez system państwowy???!!! Wy bałwany , oj przepraszam - wy Baumany jedne , za co dostaliście tytuły naukowe w komunie . ZA SŁUŻENIE I TAMTEJ I OBECNEJ MAFII POLITYCZNEJ !!! "ELITA ", SŁUŻĄCA BANDYTOM OKRADAĆ NARODY , Z TYTUŁAMI NAUKOWYMI . To wy , nie ja , powinniście bronić państwa i narodu , bo macie odpowiednią wiedzę . Jednak woleliście zaprzedać się złu . I za to zaczęliście , już za życia odbierać stosowne zasługi . BRAWO MŁODZI ! Z WAMI POLSKA NIE ZGINIE !
  0
 • Filant
  2013-06-24 10:18:28
  To bliski golega Stolcmana i jego syn pewnie go zaprosil!!!
  0
 • eleszek
  2013-06-24 10:33:16
  Ze zdjęć widać, żeci narodowcy to takie młodsze pokolenie studentów. Z twarzy widać jak bije intelgęcja i rozsądek. Czekam kiedy "sterowniki" takich grup zwrócą oczy na przedszkola.
  0
 • szczery do bólu Polaczek
  2013-06-24 10:24:52
  [N]owi [K]oledzy [W]łodarza [D]utkiewicza we Wrocławiu !!

  Największym schizofrenikiem okazał się w tym wszystkim prezydent R.Dutkiewicz, który niedawno otwierał rondo Żołnierzy Wyklętych a teraz na wrocławskim uniwersytecie poprowadził spotkanie z przedstawicielem stalinowskiej służby, która ich mordowała!!!

  To pozwala – jak słusznie zauważył P.Lisiewicz – na nowo rozwinąć skrót NKWD: Nowi Koledzy Włodarza Dutkiewicza (po którego mieście ostatnio szczury stadnie biegają).

  Czas odwołać kolejnego prezydenta, gloryfikującego na wrocławskiej uczelni stalinowskiego kata, mającego na sumieniu wiele polskich istnień !
  0
 • Profesor!..
  2013-06-24 10:27:52
  Bałwan!..
  0
 • Filant
  2013-06-24 10:28:03
  Przez takich jak on a moze dziekiniemu zginal moj brat bedocy w w wojsku w czynnej sluzbie1947r
  0
 • mywszyscy
  2013-06-24 10:29:09
  Brawa za całą akcję !!!
  0
 • qwerty
  2013-06-24 10:38:49
  Bauman - swoją działąlnością od lat szkodził Polsce. CZEGO on chce nauczyć Polaków, nienawiści do samych siebe? Czego sie spodziewacie od człowieka który służył w NKWD i KGB?
  0
 • fikumiku
  2013-06-24 10:56:17
  W Polsce jest oburzający przechył wszystkich mediów w LEWO .To rodzi frustracje większości polaków. To nie lewica to lewactwo .Lewica ma prawo być , ale co za dużo to nie zdrowo ! ! !
  0
 • antyMonia
  2013-06-24 11:22:14
  Ci młodzi ludzie niczego złego nie zrobili, a w czasach stalinowskich firmowanych przez Baumanów, Bermanów i Szechterów byliby ofiarami tego systemu (ss)
  0
 • elektro
  2013-06-24 11:10:43
  Do tej pory akceptowałem to co robił Prezydent Dutkiewicz we Wrocławiu miał bardzo wielki autorytet wśród kibiców Śląska ( przypomnę hasła „1947 razy poparcia dla Dutkiewicza” itp.). Myślę jednak teraz, że balansuje na linie kierując mocne słowa pod adresem kibiców Śląska. Jestem bardzo starym kibicem mojej drużyny i na każdym meczu ligowym jestem podbudowany patriotyzmem młodych ludzi który demonstrują go przy każdej okazji. Nie znam narodowców ale myślę, że tych kibiców którzy przyszli aby demonstrować swój sprzeciw przeciw współpracownikowi NKWD nie powinien nazywać „kibolami” to są Ci sami kibice. Nie powinien organizować tego spotkania i wywoływać niepotrzebnie problemów mając na uwadze jak bardzo kibice wspierają „Żołnierzy Wyklętych” których mordowało NKWD.
  0
 • POdode
  2013-06-24 11:15:45
  Paskudna persona, która przyczyniła się do tego, że system stalinowski miał się dobrze m.in. w PRL, a i do dziś nie został należycie osądzony.
  0
 • Do czego to doszło w III RP
  2013-06-24 11:26:21
  Stary stalinowiec ma czelność wygłaszać publicznie lewackie "mądrości" i brać jeszcze za to ciężką kasę. Najgorzej, że ma na to przyzwolenie "elit"
  0
 • POLAK
  2013-06-24 11:07:11
  Wikipedia o stalinowskim filozofie-moraliście prof. Z.Baumanie:
  "Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce z walką z terroryzmem prowadzoną współcześnie".

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman

  Żyd, członek utworzonego przez zdrajców zbrodniczego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który mówi takie rzecz o polskich bohaterach (np. o bestialsko zamordowanym rotmistrzu Witoldzie Pileckim) stawia się po stronie komunistycznych zbrodniarzy/morderców i zdrajców Polski. Taki człowiek powinien być publicznie napiętnowany, bojkotowany i nie wpuszczany do Polski.

  Oto czym była w zniewolonej powojennej Polsce przestępcza stalinowska organizacja czyli Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW):
  "Według danych oficjalnych, oddziały KBW zabiły w okresie od marca 1945 do kwietnia 1947 ponad 1 500 żołnierzy podziemia niepodległościowego, raniły 301, wzięły do niewoli 12 200 osób, aresztowały ok. 300 współpracowników podziemia oraz dalszych 13 000 osób oskarżanych o przynależność do antykomunistycznych organizacji konspiracyjnych".

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_Bezpiecze%C5%84stwa_Wewn%C4%99trznego
  0
 • Enka
  2013-06-24 12:24:26
  Aco na to czerwony kijak i marychana plus kawior
  0
 • antykom...
  2013-06-24 12:56:39
  HAŃBA i SKANDAL ! Niebywały wstyd dla Wrocławia !

  Zaprosili z wykładem (24 lata po transformacji ustrojowej w Polsce!) zasłużonego stalinowskiego towarzysza z Informacji Wojskowej o pseudonimie "Sjemion" !!!

  Tow. Zbigniew Bauman był funkcjonariuszem pionu politycznego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli formacji wzorowanej na NKWD, która po wojnie z całą bezwzględnością zajmowała się zwalczaniem (eliminacją) polskiego podziemia. Nadgorliwy Z.Bauman otrzymał nawet odznaczenie za wyłapywanie "bandytów". Oprócz tego był agentem Informacji Wojskowej ps. "Sjemion".

  Zważywszy na to, że Informacja Wojskowa była organizacją podporządkowaną Moskwie, to taki fakt jest dla życiorysu tego ubeckiego ścierwa całkowicie kompromitujący. Generalnie – mamy do czynienia z nietuzinkowym funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (kierownicze stanowiska zajmowali tam jedynie sprawdzeni aparatczycy wyznania Mojżeszowego); bezwzględnego komunistycznego aparatu przemocy, który na sumieniu ma tysiące zakatowanych polskich patriotów, wysłanych do piachu.
  0
 • patriota
  2013-06-24 14:12:00
  Wedle przekonań Z.Baumana: "komunizm bezpośrednio po wojnie był najlepszym systemem dla Polski" (opinia tego czerwonego filozofa w wywiadzie dla brytyjskiego "Guardiana" w 2007 r).

  "Dla mnie jest to dokładnie taka sama sytuacja, jakby ktoś zaprosił byłego członka SS, który otwarcie mówi o tym, że był w SS i za to nie przeprasza, i robił wokół niego wielką fetę" - tak Łukasz Warzecha podsumował wykład prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim.

  Rafał Dutkiewicz obcesowo stwierdził, że: nie będzie tolerował nacjonalistycznej hołoty (mając zapewne na myśli protestujących patriotów), natomiast toleruje człowieka o wyjątkowo wrednym, promoskiewskim życiorysie.

  Trudno się nie zgodzić z publicystą Łukaszem Warzechą, że oburzający był nie tyle sam incydent na UW [w demokratycznym kraju takie zachowania nie są naganne], co fakt zaproszenia Z.Baumana – typa z wyjątkowo paskudnym życiorysem [spod czerwonej gwiazdy], który nigdy nie przeprosił – na wrocławską uczelnię.

  Ł.Warzecha przypominał wypowiedź prof. Baumana dla brytyjskiego "Guardiana" w 2007 roku. Powiedział on wówczas, że wedle jego powojennych przekonań komunizm bezpośrednio po wojnie był najlepszym systemem dla Polski. "To jest człowiek, który nigdy za to nie przeprosił, a był w samym jądrze stalinowskiego aparatu represji" - argumentował Warzecha.

  "Zastanawiam się, czy gdybym ja się znalazł w pobliżu tej sali, na tym wykładzie, czy sam nie dołączyłbym się do tych okrzyków" – bez ogródek zakomunikował Ł.Warzecha.
  Ja również dołączyłbym do tego zasadnego protestu.
  0
 • craft
  2013-06-24 16:49:23
  Skandal takiego Kata zapraszac do wrocławia, chcą świadome społeczeństwo otumanić my nie zapomnimy co zrobił ten bydlak.
  Nie życze sobie tego dziada w moim mieście
  0
 • dudek
  2013-06-24 18:19:32
  panie bauman -ile osób ma pan na sumieniu???
  0
 • brawo
  2013-06-24 19:14:39
  brawo chłopcy. Dość już ogłupiania Polaków przez wielkie nosy i uszy. Czas na prawdę o oprawcach stalinowskich. Ich miejsce jest w więzieniu a nie na wykładach.
  0
 • Akademik
  2013-06-24 22:50:29
  Pani Minister Kudrycka wyraziła ubolewanie w imieniu "środowiska akademickiego". Proszę by ubolewała w imieniu wszystkich akademików z wyjątkiem mojej skromnej osoby. Czy w Niemczech do pomyślenia byłyby wykłady wysokich funkcjonariuszy NSDAP którzy twierdziliby że Norymberskie ustawy rasowe były najlepszym rozwiązaniem dla Niemiec w 1935r. ? Przyznam, że NKWD-owska przeszłość prof. Baumanna umknęła mojej uwadze. Niezależnie od okoliczności cieszę się, że zwrócono mi na to uwagę.
  0
 • chyba tylko wszarze są za ub-ekami
  2013-06-24 23:48:49
  pani minister Kudrycka - a szanowny tatuś jak sie przedtem nazywał?, podobne pytanie do Dutkiewicza, nie wstydźcie się, że wasi krewni budowali komunizm i działali ramie w ramie z tow. Baumanem.
  I NIE MÓWCIE NAM ,że jesteście Polakami
  0
 • mam pomysla
  2013-06-25 09:05:16
  Wiadomosc dla narodowcow!! Zamiast ciagle walczyc z wiatrakami i przeszloscia walczcie z obecnym okupantem Unia Europejska.Brukselka okupowala Polske a wy walczycie z dziadkami (dziadami ale to i tak nic nie da). Sprobujcie sil i walczcie o Polske niepodlegla,zeby Ojczyzna byla poza Unia i broncie Zlotowke! Walczcie z partiami typu R.Palikota i SLD! Samego Baumana nawet po powieszeniu historia i tak bedzie "pamietala" bo byl on za tyrania i Stalinizmem. Historia pamieta przedewszystkim zlo.Wiec,narodowcy-do roboty!
  0
 • Melania
  2013-06-25 12:59:32
  Dutkiewicza należy wyspowiadać z grzechu zaproszenia takiego typa. Uważam również, że w Polsce nie powinno być partii lewicowych. Czy już zapomnieliście jak męczono i zabijano polskich patriotów jak byliśmy przez nich traktowani, jak trzeba było uważać co się mówi i ile osób zginęło w więzieniach, było zwalnianych z pracy z" wilczym biletem". Jak ktoś mówi ,że należy do SLD a wcześniej do PPR to robi mi się wstyd , ja czerwienię się za niego. I taki jeden z drugim nie rozumie ,że DOBRY POLAK taką partią GARDZI!!
  0
 • Marcc
  2013-06-25 20:14:10
  Bydło won pod budkę z piwem...
  0
 • emeryt2
  2013-06-25 23:09:54
  To skandal, by prezydent Wrocławia - Dutkiewicz z PO (kto takiego typa wybiera na taki Urząd? - oszołomi?) zapraszał drania by pouczał Polaków,
  których nie wiele lat temu gnębił i być może mordował? TO DRAMAT TEGO KRAJU. Ludzie - obudźcie się nim zamienią was w GOJÓW.
  0
 • bolanda
  2013-06-26 04:26:18
  Stanowczo PROTESTUJĘ przeciwko zapraszaniu do Polski, stalinowskich i NKWD-oskich B A N D Y T Ó W i do tego BEZCZELNYCH żydo-faszystów !!!
  0
 • polano
  2013-06-26 04:50:24
  To jest bardzo wielki SKANDAL polityczny, żeby "premier" oraz "prezydent" Wrocławia, występowali w obronie stalinowskiego NKWD-sty B A N D Y T Y Baumana i sprowadzali na Narodowców policję!!! Na nich, to już nawet nie TS, lecz natychmiast na LATARNIE i GAŁĘZIE drzew - " a zamiast liści..."!!!
  0
 • wuj sam
  2013-06-26 22:11:14
  nie ruszajcie baumana, on stoi nad grobem...
  żołnierzy wykletych
  0
 • DAV
  2013-06-26 09:13:27
  A czego profesorem ten Bauman niby jest - palologii stosowanej ???
  0
 • olmaria7
  2013-06-26 12:09:16
  o.k.
  0
 • ROMAN
  2013-06-26 13:49:09
  PO PYSKACH TYCH NARODOWCÓW WIDAĆ JAKI REPREZENTUJĄ POZIOM , NIECH ZAPYTAJĄ SIĘ SWOICH OJCÓW , JAK ZACHOWYWALI SIĘ PO WOJNIE , DYSKUTOWAĆ TRZEBA , ROZRABIAĆ NIE .
  0
 • kontroler
  2013-06-26 19:10:44
  obciążyć konto osobiste Dutkiewicza i wyegzekwować wyrównanie kosztów.Może nauczy się rozumu.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-26 22:09:15
  oni przerwali wykład on zrywał paznokcie, mysle że to bardzo pasuje
  0
 • zosienka
  2013-06-27 16:23:47
  No i będzie powód do tępienia przeciwników "jedynie słusznej prawdy" - i o to chodzi.
  0
 • zasmucony
  2013-06-27 20:08:31
  no widać prawdziwych polaków w zasadzie nie wiedza co ten starszy pan zrobił a właściwie co zrobił mego krewnego zabili za to ze mierzył ziemie hrabiego który przed wojną był wyzyskiwaczem gdzie ludzie pracowali na to ażeby on mógł się bawić w Paryżu żołnierze wykleci ale ja to z rzucam na barki tego ze wtedy był taki czas t pan profesor też przyszło mu żyć w tym czasie wtedy nikt tak do końca nie wiedział jak się ustawić i popełniał błędy a chwała dla pana prezydenta Wrocławia ze pozwolił a żeby był taki wykład a ta młodzież jeszcze trochę będzie nas starych wsadzać do gett a sami będą jedyna prawdę głosić dobrze że ja już nie długo odejdę z tego świata ale szkoda ze moje wnuki będą się z tym wszystkim zmagać
  0
 • kra
  2013-06-28 04:00:51
  nierozumiem ktos niech powie co dziadzius jak byl mlody to zrobil na wuja
  0
 • EWA
  2013-06-28 12:36:15
  a dutkiewicz to glupi niedoksztalcony czy moze po-mieszalo mu sie we lbie! niedlugo wybory mozeby pomyslec zanim katow i ich poplecznikow po-wybieramy!
  Brawo chlopcy - jeszcze Polska nie zginela poki WY zyjecie!!!
  0
 • LeMing
  2013-06-28 14:46:20
  następny "profesor" kto mu to dał? same profesory
  0
 • pkp
  2013-06-28 18:07:54
  Chlopaki z merdiow i sekcji propagandy przy URM robia co moga aby rozpetac jakas chisteryczna kampanie po jakiejkolwiek wypowieci Kaczynskiego. A ten jak na zlosm milczy. WYglada na to ze rzeba bedzie rozpetac ja pod haslem nienawistnego milczenia i szyterczego usmiechu oraz pelnego msciwosci spojzenia jakie z sija maxima rozsieawa Jaroslaw
  0
 • samotreka
  2013-06-28 22:31:53
  Co on robi w naszym ukochanym kraju
  0
 • i-roxy
  2013-06-29 04:09:59
  KACZY SMRÓD ICH ROZPIESZCZA
  0
 • koszukla
  2013-06-29 08:25:04
  A te wypłoszone "studenty" hahaha !!!
  POkomunistyczne odpady
  0
 • FIGUŚ
  2013-06-29 10:26:23
  WOŻĄ PO POLSCSE FACETA ZA NASZE PIENIĄDZE CZEMU TO MA SŁUŻYĆ???
  MYŚLĘ, ŻE W ROSJI BY GO LEPIEJ PRZYJĘLI TO DLACZEGO UPIRAJA SIĘ ZEBY NAS DRAŻNIĆ CZŁOWIEKIEM ZŁYM
  0
 • emeryt
  2013-07-21 21:28:15
  ten slugus moskwy powinien byc nominowany przez komorowskiego tuska srode i milera za baranka nie bozego roku
  0
 • Stiff
  2014-11-06 16:44:20
  Z niego taki profesor jak z koziej dupy trąba ,stary ubek nic więcej
  0
 • jagen
  2014-11-08 01:26:32
  Pomijając cały ten badziew-szow, który nazwę przyczyną techniczną, pozostaje pytanie: czy, panie Bauman, doszedł pan do punktu niezrozumienia współczesnej sterowanej-bezpośrednio kultury, na tyle, aby zdać sobie sprawę, że pańska filozofia była ucieczką w fikcję.
  Na tym obrazku: zdrowa, prosta tkanka społeczna domaga się dostępu do oddechu, a starcy ze zdziwieniem odkrywają, że jednak robią za przynętę, rozgrywani przez nieznane im siły, które być może manipulowały ich całym życiem. Może liquid modernity (czy raczej liquid cold wg Apollo 440 ;-) to jedna z takich gumek do wycierania archtypikatora, który dąży do wymazania wszystkiego żywego.
  Nie miałeś nigdy wątpliwości, panie Bauman, że byłeś słupem jedynie dla dawców filozofii dziś nieszczącej twoich wnuków?
  Nie odchodzisz teraz, zostawiłeś nas już na samym początku, nigdy nie drążąc pytania po co przysyłano nas tutaj, bawiąc się w telenowele, popierając przejściowość "okresu końcowego", popierając pranie pamięci, czyniąc nas prymitywnymi istotami. Oni przyszli do ciebie na wykład z wykrzyknikami! Ale ani Ty ani oni cię nie poznali.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama