Reklama
Warszawa
Reklama

Zatrzymania przed wykładem prof. Baumana

18 października 2013, 20:20
Zatrzymane osoby protestowały przeciwko zaproszeniu na debatę profesora Zygmunta Baumana. Zachowywali się spokojnie, niektórzy w ciszy trzymali transparenty Żołnierzy Wyklętych
Zatrzymane osoby protestowały przeciwko zaproszeniu na debatę profesora Zygmunta Baumana. Zachowywali się spokojnie, niektórzy w ciszy trzymali transparenty Żołnierzy Wyklętych / Agencja Gazeta / Fot.Tomasz Szambelan Agencja G
Zatrzymania przed debatą kończącą festiwal teatralny Dialog we Wroclawiu. Policja zatrzymała dwadzieścia dwie osoby, w tym kobietę w ciąży, pod zarzutem zorganizowania nielegalnego zgromadzenia przed Teatrem Współczesnym. Wszystko dlatego, że na debacie pojawił się prof. Zygmunt Bauman.
Reklama
Reklama
Tematy:
wykład debata Bauman żakowski Wrocław

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(112)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • gruby
  2013-10-18 20:45:03
  ale zamordyzm
  za żadnej władzy tego nie było
  0
 • ramirez
  2013-10-18 21:41:19
  Policja chroni bolszewików
  0
 • Re: IPN.
  2013-10-19 03:20:13
  KORPUS BEZPIECZENSTWA WEWNETRZNEGO
  Warszawa dnia listopada 1950 r.

  MINISTER BEZPIECZENSTWA PUBLICZNEGO
  W n i o s e k


  Wnosze o zatwierdzenie mjr. BAUMAN ZYGMUNTA s. Maurycego – na stanowisko Szefa Oddzialu Propagandy i Agitacji Zarzadu Polit[ycznego] KBW.

  Mjr. BAUMAN urodzil sie w 1925 r. w Poznaniu jako syn kupca, posiadajacego swój wlasny sklep wló-kienniczy. Uczeszczal do szkoly w Poznaniu do 1939 r., kiedy to uciekl przed Niemcami wraz z rodzicami do ZSRR. W Zwiazku Radzieckim konczy 10-latke jako wyrózniajacy sie uczen, przyjety do Komsomolu i udaje sie do m[iasta] Gorki na studia. Po dwóch latach studiów zostaje w roku 1944 zmobilizowany przez Rejwojenkomat do Milicji Obywatelskiej m[iasta] Moskwy, gdzie pracuje jako inspektor. W 1944 r. wste-puje do 4 DP. Z która przechodzi szlak bojowy. Pod Kolobrzegiem ranny. Po krótkim przeszkoleniu oficer-skim zostaje oficerem politycznym.

  W okresie powojennym caly czas sluzy w politycznym aparacie szkoleniowym KBW. Jako Szef Wydzialu Pol[ityczno]-Wych[owawczego] operacji bierze udzial w walce z bandami. Przez 20 dni dowodzil grupa, która wyróznila sie schwytaniem wielkiej ilosci bandytów. Odznaczony „Krzyzem Walecznych”.

  Od 1947 r. pracuje na kolejnych szczeblach aparatu propagandy Zarzadu Politycznego KBW. W ciagu tego czasu ukonczyl bez przerwy Akademie Nauk Politycznych jako jeden z przodujacych absolwentów i obec-nie studiuje jako wolny sluchacz na Szkole Partyjnej przy KC. Do PPR przyjety w styczniu 1946 r., PZPR od dnia zjednoczenia.

  Wyróznia sie nieprzecietnymi zdolnosciami zarówno w przyswajaniu sobie wiedzy, jak i w umiejetno-sciach propagandowych i agitacyjnych. W zagadnieniach politycznych zajmuje bardzo prawidlowe stano-wisko. Bardzo wnikliwy i spostrzegawczy w analizie politycznej, szczególnie czujny na bledy ideologicz-ne. W pracy wykazuje duzy talent organizatorski, bardzo szeroka inicjatywe, rozmach w realizacji i samo-dzielnosc. Umie wyciagac niewykorzystanych ludzi na powazna prace. Ofiarny i bezinteresowny.

  Biorac pod uwage jego prace, postepowanie i fakt, ze wiekszosc swego zycia spedzil w ZSRR i szeregach naszego wojska18 nalezy sadzic, ze wplywy jego pochodzenia [klasowego] zostaly przelamane.

  Wbrew woli ojca i z wlasnej inicjatywy wystapil o przekazanie Partii sumy powstalej z praw rodziców do spadku rodzinnego w postaci czesci domu. Mimo opinii KC, iz sprawy tej nie warto podnosic wobec sto-sunkowo niewielkiej sumy (500 000 zl w starym pieniadzu) pozostal przy swym zdaniu i w dalszym ciagu mimo trudnosci czyni starania o przekazanie tych praw Panstwu. Potepia sjonistyczne poglady ojca i od-wiódl go od zamiaru emigracji. (Matka jest czlonkiem PZPR, aktywistka, pracuje w WSS jako inspektor. Równiez w ZSRR byla aktywistka).
  Zdrowo przyjmuje krytyke. W samokrytyce i czujnosci- nieco przesadny, w czym niewatpliwie wyraza sie poczucie ciezaru swego pochodzenia klasowego.

  Mimo nieodpowiedzialnej i nieprzemyslanej tendencji ze strony szeregu towarzyszy przedstawienia go ze wzgledu na pochodzenie jako wroga klasowego zdobyl sobie powazny autorytet.

  W stosunkach z ludzmi niekiedy ujawniaja sie resztki przezwyciezonego w zasadzie zarozumialstwa i oschlosci.
  Mjr BAUMAN ma przed soba powazna perspektywe naukowa. Zamilowany jednak do sluzby nie chce opuszczac szeregów wojska.
  Na stanowisko Szefa Oddzialu Propagandy i Agitacji Zarzadu Politycznego nadaje sie w zupelnosci.

  SZEF ZARZADU POLITYCZNEGO plk BIBROWSKI

  DOWÓDCA KORPUSU BEZP. WEWN. gen. bryg. HÜBNER
  0
 • Re: IPN.smutek
  2013-10-19 03:56:08
  W latach 1945-1953 subtelny filozof byl oficerem KBW, czyli formacji której postawiono zadanie wytepienia „scierwa spod znaku AK”. To wlasnie KBW wraz z dywizjami ludowego WP wyposazonymi w lotnictwo, artylerie i bron pancerna, a takze z wyspecjalizowanymi w mordowaniu na zlecenie wladz partyjnych (PPR) szwadronami smierci i grupami pozorowanymi zlozonymi z agentów wewnetrznych UB, zwalczal po wojnie oddzialy polskiego podziemia niepodleglosciowego: V wilenskiej Brygady AK mjr Zygmunta Szendzielorza na Bialostocczyznie, mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory” na Lubelszczyznie oraz Józefa Kurasia „Ognia” na Podhalu.

  W tej formacji Bauman byl oficerem pionu polityczno-wychowawczego, który za pomoca indoktrynacji mial przeksztalcac poborowych w zolnierzy komunistycznego systemu. To oficer Bauman uczyl zabijac „lesnych bandytów” i „wrogów klasowych”.

  Zaczynal w 1945 r. w stopniu podporucznika jako zastepca dowódcy ds. polityczno-wychowawczych 5. Samodzielnego Batalionu Obrony, a konczyl w stopniu majora jako szef Oddzialu II Zarzadu Polityczno-Wychowawczego KBW. Z opinii personalnych Baumana wynika, ze zajmowal sie nie tylko praca polityczna, ale tez z bronia w reku walczyl z polskim podziemiem. Przelozeni Baumana we wniosku o awans dla niego napisali, ze > przez 20 dni dowodzil grupa, która wyróznila sie chwytaniem wielkiej liczby bandytów. Za te zaslugi otrzymal Krzyz Walecznych.

  Nalezy dodac, ze sluzba w KBW nie byla pierwszy epizodem sluzby komunizmowi w zyciorysie Zygmunta Baumana. W jego aktach znalezionych w archiwach IPN sa informacje, ze przed 1944 r. sluzyl w moskiewskiej milicji. Formacja ta wchodzila w sklad NKWD.  W rezultacie dzialan Baumana i jego towarzyszy w walce lasy (zwlaszcza Bialostocczyzny, Lubelszczyzny, Podlasia, Podkarpacia, Mazowsza i Podhala) pokryly sie tysiacami bezimiennych grobów „lesnych”, czlonków ich rodzin, wspólpracowników i Bogu ducha winnych ludzi, których jedyna „wina” czy raczej „pechem” bylo znalezienie sie w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

  Te rezultaty dzialan aparatu terroru najlepiej podsumowuje zdanie zanotowane w swoim dzienniku przez kapitana Zdzislawa Bronskiego „Uskoka”, dowódce oddzialów WiN z Lubelszczyzny:

  „Na terenie gminy Ludwin i Spiczyn przez piec lat okupacji nie zginelo tylu Polaków, ilu zginelo przez piec miesiecy ’demokratycznej niepodleglosci’”.  Do dzisiaj nie udalo sie rzetelnie policzyc ile bylo tych ofiar. Ofiar odhumanizowanych, okreslanych jako „scierwa”, „szumowiny”, „zaplute karly”, „pomioty sanacyjnych panów”. Sam komunistyczny resort bezpieczenstwa szacowal liczbe tych ofiar na ponad 8600. Z pewnoscia jest to jednak wielokrotnosc tej liczby. Jak wielka – do dzisiaj nie wiadomo.

  Czasami zwloki ofiar tych akcji KBW przywozono do siedzib powiatowych i wojewódzkich Urzedów Bezpieczenstwa w celu identyfikacji przez rodziny, a nastepnie

  po obfotografowaniu topiono je w dolach kloacznych w pobliskich rzekach albo tez zakopywano na podwórkach owych siedzib lub w doraznie wybranych, ustronnych miejscach, oddalonych zaledwie o kilka kilometrów od miast powiatowych. To samo czyniono z zakatowanymi w trakcie sledztw ofiarami rzekomych samobójstw, ucieczek, doraznych egzekucji. Lezeli oni badz tez leza nadal w bezposrednim otoczeniu znacznej czesci z 289 powiatowych i 19 wojewódzkich Urzedów Bezpieczenstwa w calej Polsce
  0
 • gość
  2013-10-19 09:34:05
  Zydokomuniści rządzą Polską
  0
 • DOŚĆ TĘPEJ PROPAGANDY
  2013-10-19 06:11:52
  Dziennikarze TVN przekraczają kolejne granice – uniemożliwili ks. abp. Henrykowi Hoserowi uczestniczenie w debacie różańcowej, jaka miała się odbyć u Ojców Dominikanów w Warszawie na Służewie.

  Tuż przed debatą, 4 października, w której miał wziąć udział ks. abp Hoser wraz z Janem Budziaszkiem, jeszcze przed spotkaniem u Ojców Dominikanów dziennikarze TVN domagali się rozmowy z ordynariuszem warszawsko-praskim. Organizatorzy spotkania nie wyrazili na to zgody. Dziennikarze TVN nie przyjęli jednak do wiadomości tej odmowy.

  – Grupa reporterska wypadła z krzaków i próbowała zmusić księdza arcybiskupa do wywiadu – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. Stanisław Przepierski OP, organizator debaty.

  Mimo wyraźnego komunikatu ks. abp. Hosera, który wskazał, że aby przeprowadzić wywiad, należy się wcześniej umówić, chociażby z tego względu, że miejsce na chodniku nie jest do tego najlepsze, dziennikarze nie odpuszczali. Nie pozwolono im przekroczyć furty klasztornej, ale za to jeden z reporterów – Wojciech Bojanowski wszedł na salę wykładową. Dziennikarz znany jest skądinąd z różnych kontrowersyjnych zachowań. Jakiś czas temu uczestniczył jako zakamuflowany student w wykładach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i napisał potem oszczerczy artykuł na temat uczelni.

  Ojciec Stanisław Przepierski zauważył dziennikarza siedzącego z tyłu sali, podszedł do niego i poprosił o pokazanie akredytacji. Mając na uwadze, że zachowanie reportera nosiło znamiona prowokacji, gospodarz spotkania poprosił go o wyjście. Ten przez kilkanaście minut lekceważył prośby organizatora. To z kolei wzbudziło irytację uczestników spotkania. W chwili, gdy ks. abp Hoser wchodził do sali, dziennikarz przesiadł się do pierwszego rzędu.

  – Poinformowałem zebranych, że mamy „gościa specjalnego” z TVN i zapowiedziałem, że nie rozpocznę spotkania, dopóki nie opuści on sali – wyjaśnia dominikanin. Niestety, Bojanowski nie zamierzał wychodzić. Jako że atmosfera stawała się coraz bardziej napięta, ks. abp Hoser zaproponował, aby spotkanie przełożyć na inny termin. Ostatecznie piątkowe spotkanie odbyło się bez udziału księdza arcybiskupa.

  Kiedy po decyzji opuszczenia sali sekretarz ordynariusza warszawsko-praskiego udał się po samochód, żeby podjechać przed furtę, dziennikarze TVN ruszyli za nim, wkraczając na prywatny teren klasztoru Dominikanów.

  Komentując zachowanie reporterów stacji TVN, prof. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podkreśla, że wszystko sprawia wrażenie, iż zostali oni oddelegowani przez swoje szefostwo na tzw. odcinek walki z Kościołem.

  – Chodzi przede wszystkim o osaczenie tych hierarchów, którzy publicznie jednoznacznie przeciwstawiają się legalizacji metody zapłodnienia in vitro oraz ideologii gender. To są obecnie dwa priorytety opanowującego Polskę neototalitaryzmu, stąd ci, którzy się temu przeciwstawiają, uznani są za „wrogów klasowych” czy „wrogów postępu”, których należy prześladować, dyskryminować, nękać, szydzić, szkalować etc. – mówi.

  – Do grona takich szlachetnych i odważnych postaci polskiego Kościoła należy dziś ks. abp Henryk Hoser i dlatego właśnie poddawany jest nieustannej nagonce medialnej ze strony środowisk lewicowo-liberalnych, które nienawidzą wyrazistego polskiego Kościoła, gdy zabiera głos w sprawach nie tylko religijnych, ale i moralnych. Tym bardziej więc jako katolicy musimy stanąć murem w obronie naszego arcybiskupa – dodaje.
  0
 • Ali
  2013-10-19 11:20:06
  Kruk krukowi oka nie wykole.
  0
 • SLD-PO co to za różnica?
  2013-10-19 11:32:26
  Jak Rafał DUTKIEWICZ łasił się do zbrodniarza Baumana

  Tow. Zbigniew Bauman był funkcjonariuszem pionu politycznego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czyli formacji wzorowanej na NKWD, która po wojnie z całą bezwzględnością zajmowała się zwalczaniem polskiego podziemia. Bauman otrzymał nawet odznaczenie za wyłapywanie "bandytów". Oprócz tego był agentem Informacji Wojskowej ps. "Sjemion".

  Zważywszy na to, że Informacja była organizacją zbrodniczą, to taki fakt jest dla życiorysu tego politruka całkowicie kompromitujący. Generalnie mamy do czynienia z nietuzinkowym funkcjonariuszem komunistycznego aparatu przemocy który ma na sumieniu wielu polskich patriotów, których wysłał do piachu.

  A może należało pójść na całość i oprócz Baumana zaprosić na UW z wykładem (niestety, Szwedzi odmówili jego ekstradycji do Polski) stalinowskiego oprawcę w todze Stefana Szechtera, brata przyrodniego Aarona Szechtera z Gazety Czosnkowej?

  Najpierw słuchaliśmy: Marii Gurowskiej-Zand (tej, która skazała gen. Nila), Heleny Wolińskiej-Brus (Fajga Mindel - prokurator w sprawie gen. Nila), Beniamina Wejsblecha - też prokuratora skarżącego Polakłów, niejakiego Szechtera też prokuratora i brata redaktora GW-nianej, a teraz każą nam ciągle słuchać gwiazdy medialnej i profesora UW - Szewacha Weissa i kolejnego profesorka - Baumana. Wszyscy oni wiedzą jak pouczać Polaków.

  "Dla mnie jest to dokładnie taka sama sytuacja, jakby ktoś zaprosił byłego członka SS, który otwarcie mówi o tym, że był w SS i za to nie przeprasza, i robił wokół niego wielką fetę" - tak Łukasz Warzecha podsumował wykład prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim.

  Rafał DUTKIEWICZ obcesowo stwierdził, że: nie będzie tolerował nacjonalistycznej hołoty (mając zapewne na myśli protestujących patriotów), natomiast toleruje człowieka o wyjątkowo wrednym, promoskiewskim życiorysie.

  Trudno się nie zgodzić z publicystą Łukaszem Warzechą, że oburzający był nie tyle sam incydent na UW [w demokratycznym kraju takie zachowania nie są naganne], co fakt zaproszenia Z.Baumana – typa z wyjątkowo paskudnym życiorysem [spod czerwonej gwiazdy], który nigdy nie przeprosił – na wrocławską uczelnię.

  Ł.Warzecha przypominał wypowiedź prof. Baumana dla brytyjskiego "Guardiana" w 2007 roku. Powiedział on wówczas, że wedle jego powojennych przekonań komunizm bezpośrednio po wojnie był najlepszym systemem dla Polski. "To jest człowiek, który nigdy za to nie przeprosił, a był w samym jądrze stalinowskiego aparatu represji" - argumentował Warzecha.

  "Zastanawiam się, czy gdybym ja się znalazł w pobliżu tej sali, na tym wykładzie, czy sam nie dołączyłbym się do tych okrzyków" – bez ogródek zakomunikował Ł.Warzecha. Ja również dołączyłbym do tego zasadnego protestu.

  Zygmunt Bauman, stalinowski oprawca, wyłapujący po wojnie żołnierzy AK, NSZ i WiN, major w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego w latach 1945-1953, agent Informacji Wojskowej podporządkowanej sowieckiemu NKWD, pojawia się w Polsce co jakiś czas, zawsze w atmosferze skandalu i zawsze na zaproszenie uczelni bądź instytucji, które chcą wyróżnić go tytułami honorowymi i podziękować mu za jego naukowe socjologiczne dokonania.

  Bauman bowiem uznawany jest przez salon za wybitnej sławy naukowca i osobę niezwykle wpływową w świecie. Cóż z tego, skoro obywatel Bauman, jako Polak, nie rozliczył się dotąd ze swojej haniebnej współpracy ze zbrodniczym systemem komunistycznym.

  Pamiętam film dokumentalny poświęcony profesorom Zygmuntowi Baumanowi i Leszkowi Kołakowskiemu. Miał być oczywiście laudacją dla obu panów, którzy w jednej ze scen, na luzie, opowiadali o swoich pistoletach, które nosili w ukryciu za przyzwoleniem bezpieki. Nie pamiętam już, czy waltherem chwalił się Bauman, a naganem Kołakowski, czy było odwrotnie. Tak zaczynali swoją „naukową” światową karierę obaj stalinowcy.
  0
 • ariel
  2013-10-19 12:30:58
  Ewangelia, której fragment przed chwilą usłyszeliśmy, mówi o bardzo ważnej sprawie w życiu człowieka wierzącego. Mówi o konieczności modlitwy. Kiedyś ktoś pięknie powiedział, że człowiek, który tylko pracuje, a nie potrafi dodać do pracy swojej elementu duchowego, nie potrafi dodać do pracy swojej modlitwy – podobny jest do ptaka, który mając jedno skrzydło, kręci się w kółko i nie może wzbić się wyżej.

  Potrzebna jest modlitwa szczególnie wtedy, kiedy ludzkie siły są wątłe, kiedy siły są nadwerężone, kiedy duch musi panować nad ludzkim ciałem. Wy jesteście teraz w takiej sytuacji, gdzie przede wszystkim, gdzie przede wszystkim musi być silny duch – nie ciało – ponieważ o wartości człowieka decyduje siłą jego ducha, siłą jego woli, siłą wytrwania.

  Warunkiem skutecznej modlitwy jest wiara wam potrzebna. Kto chwycił za pług, aby orać ziemię, by przyniosła ona plon, nie może oglądać się wstecz. Musi iść ciągle do przodu, musi wierzyć w to, że owoc będzie wydany.

  Kiedy w latach przedwojennych uczeń kończył szkołę i szedł do pracy, dyrektor szkoły dawał mu książeczkę obywatela. Między innymi można było znaleźć w tej książeczce takie pouczenie: Nie jesteście liśćmi, które bezkarnie wiatr we wsze strony rozwiewa, a jeżeli jesteśmy jako liście – to z jednego drzewa i nie z byle jakiego. Korzenie tego drzewa potężne. Pieśń tysiącletniej siły, konary i gałęzie, choć znać na nich ślady złowrogich piorunów i burz, krzepkie są i odporne. To drzewo Narodu polskiego. Gałązki i liście na tym drzewie to wy – dzisiejsi, starsi i młodsi, lepsi i gorsi, silniejsi i słabsi; rozmaici. Wszyscy jesteśmy jak liście jednego drzewa, ale musimy pamiętać, że korzenie naszego narodu sięgają bardzo głęboko.

  Ojciec Święty podczas swojej pielgrzymki w Polsce wołał do zgromadzonych rzesz ludzi: „nie podcinajcie korzeni sami sobie”. Korzenie naszej bohaterskiej spuścizny były podcinane, chciano budować, wyrzucając wszystko, co było oparte na Bogu, na honorze, na Ojczyźnie – i stało się tak, jak z ewangelicznym budowaniem domu piasku. Kochani! Wy chcecie budować na mocnym fundamencie. To chyba nie jest zwykłym zbiegiem okoliczności, że wasze trudne chwile przypadły w dniach obchodów waszego święta. Korzenie podchorążych sięgają bardzo szlachetnych i głębokich tradycji aż do powstania listopadowego. I wy chcecie pozostać wierni tradycjom.

  W książeczce, którą wam cytowałem przed chwilą, jest mowa o miłości do Ojczyzny. Kto jest patriotą? Prawdziwym patriotą jest każdy, kto dba o dobro całego społeczeństwa; przeciwstawia się szerzeniu zła, a dąży do jedności i zgody.

  Kochani, te słowa odnoszą się do was. Jeśli chcecie być prawdziwymi Polakami, jeśli postawiliście sobie za cel, aby dobro zwyciężało i aby system zła – zniewalania człowieka – został pokonany, musicie być silni do samego końca. Za Asnykiem powtarzam: „miejcie nadzieję i miejcie odwagę”. Być patriotą w takim środowisku, w jakim wy tu jesteście, to znaczy podporządkować swoje „ja” sprawie, którą sobie tutaj, za cel obraliście. Kto chce zdobyć szczyt, niechaj przed samym końcem nie ogląda się wstecz, bo może spaść w przepaść. Metody zła mają to do siebie, że kiedy poda im się jeden palec – tryby chwytają całą rękę.

  Kochani, my się modlimy, składamy ofiarę naszego trudu, cierpienia, naszą ofiarę łączymy z ofiarą Jezusa po to, aby On przemienił nasz trud, naszą ofiarę życia naszej codzienności tak bardzo trudnej – w lęku, zastraszeniu, by przemienił na siłę naszego ducha, by dał nam zwycięstwo, jak to czytał wasz kolega w tym pięknym wierszu. Za wami jest całe społeczeństwo. Mamy piękne dowody życzliwości i poparcia dla was. Niech świadczy choćby ten drobny przykład: jakaś staruszka, która dzisiaj stała w kolejce, kupiła na swoją kartkę dwie kostki masła, które przyniosła dla was i podała przez kratki. Społeczeństwo was rozumie i was popiera, bo wie, że walczycie w słusznej sprawie. Kochani! Życzę wam z całego serca wytrwania i zwycięstwa.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-10-19 16:29:54
  Warszawa dnia listopada 1950 r.

  TAJNE

  Egz. Nr ………..

  MINISTER BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO

  W n i o s e k  Wnoszę o zatwierdzenie mjr. BAUMAN ZYGMUNTA s. Maurycego – na stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Polit. KBW.  Mjr. BAUMAN urodził się w 1925 r. w Poznaniu jako syn kupca, posiadającego swój własny sklep włókienniczy. Uczęszczał do szkoły w Poznaniu do 1939 r., kiedy to uciekł przed Niemcami wraz z rodzicami do ZSRR. W Związku Radzieckim kończy 10-latkę jako wyróżniający się uczeń, przyjęty do Komsomołu i udaje się do m. Gorki na studia. Po dwóch latach studiów zostaje w roku 1944 zmobilizowany przez Rejwojenkomat do Milicji Obywatelskiej m. Moskwy, gdzie pracuje jako inspektor.

  W 1944 r. wstępuje do 4 DP., z którą przechodzi szlak bojowy. Pod Kołobrzegiem ranny. Po krótkim przeszkoleniu oficerskim zostaje oficerem politycznym. W okresie powojennym cały czas służy w politycznym aparacie szkoleniowym KBW.

  Jako Szef Wydziału Pol-Wych operacji bierze udział w walce z bandami. Przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się schwytaniem wielkiej ilości bandytów. Odznaczony Krzyżem Walecznych.

  Od 1947 r. pracuje na kolejnych szczeblach aparatu propagandy Zarządu Politycznego KBW. W ciągu tego czasu ukończył bez przerwy Akademię Nauk Politycznych jako jeden z przodujących absolwentów i obecnie studiuje jako wolny słuchacz na Szkole Partyjnej przy KC. Do PPR przyjęty w styczniu 1946 r., PZPR od dnia zjednoczenia.

  Wyróżnia się nieprzeciętnymi zdolnościami zarówno w przyswajaniu sobie wiedzy, jak i w umiejętnościach propagandowych i agitacyjnych. W zagadnieniach politycznych zajmuje bardzo prawidłowe stanowisko. Bardzo wnikliwy i spostrzegawczy w analizie politycznej, szczególnie czujny na błędy ideologiczne. W pracy wykazuje duży talent organizatorski, bardzo szeroką inicjatywę, rozmach w realizacji i samodzielność. Umie wyciągać niewykorzystanych ludzi na poważną pracę. Ofiarny i bezinteresowny.

  Biorąc pod uwagę jego pracę, postępowanie i fakt, że większość swego życia spędził w ZSRR i szeregach naszego wojska należy sądzić, że wpływy jego pochodzenia [klasowego] zostały przełamane. Wbrew woli ojca i z własnej inicjatywy wystąpił o przekazanie Partii sumy powstałej z praw rodziców do spadku rodzinnego w postaci części domu. Mimo opinii KC, iż sprawy tej nie warto podnosić wobec stosunkowo niewielkiej sumy (500 000 zł w starym pieniądzu) pozostał przy swym zdaniu i w dalszym ciągu mimo trudności czyni starania o przekazanie tych praw Państwu.

  Potępia syjonistyczne poglądy ojca i odwiódł go od zamiaru emigracji. (Matka jest członkiem PZPR, aktywistką, pracuje w WSS jako inspektor. Również w ZSRR była aktywistką). Zdrowo przyjmuje krytykę. W samokrytyce i czujności nieco przesadny, w czym niewątpliwie wyraża się poczucie ciężaru swego pochodzenia klasowego.

  Mimo nieodpowiedzialnej i nieprzemyślanej tendencji ze strony szeregu towarzyszy przedstawienia go ze względu na pochodzenie jako wroga klasowego zdobył sobie poważny autorytet. W stosunkach z ludźmi niekiedy ujawniają się resztki przezwyciężonego w zasadzie zarozumialstwa i oschłości. Mjr BAUMAN ma przed sobą poważną perspektywę naukową.

  Zamiłowany jednak do służby nie chce opuszczać szeregów wojska. Na stanowisko Szefa Oddziału Propagandy i Agitacji Zarządu Politycznego nadaje się w zupełności.  Szef Zarządu Politycznego

  Bibrowski płk.  Dowódca Korpusu Bezp. Wewn.

  Hübner gen. bryg.
  0
 • A TFUJ !!!
  2013-10-19 18:20:08
  Bauman w latach 1945-1953 subtelny filozof był oficerem KBW, czyli formacji której postawiono zadanie wytępienia „ścierwa spod znaku AK”. To właśnie KBW wraz z dywizjami ludowego WP wyposażonymi w lotnictwo, artylerię i broń pancerną, a także z wyspecjalizowanymi w mordowaniu na zlecenie władz partyjnych (PPR) szwadronami śmierci i grupami pozorowanymi złożonymi z agentów wewnętrznych UB, zwalczał po wojnie oddziały polskiego podziemia niepodległościowego: V wileńskiej Brygady AK mjr Zygmunta Szendzielorza na Białostocczyźnie, mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory” na Lubelszczyźnie oraz Józefa Kurasia „Ognia” na Podhalu.

  W tej formacji Bauman był oficerem pionu polityczno-wychowawczego, który za pomocą indoktrynacji miał przekształcać poborowych w żołnierzy komunistycznego systemu. To oficer Bauman uczył zabijać „leśnych bandytów” i „wrogów klasowych”.

  Zaczynał w 1945 r. w stopniu podporucznika jako zastępca dowódcy ds. polityczno-wychowawczych 5. Samodzielnego Batalionu Obrony, a kończył w stopniu majora jako szef Oddziału II Zarządu Polityczno-Wychowawczego KBW. Z opinii personalnych Baumana wynika, ze zajmował się nie tylko praca polityczną, ale też z bronią w ręku walczył z polskim podziemiem. Przełożeni Baumana we wniosku o awans dla niego napisali, że > przez 20 dni dowodził grupą, która wyróżniła się chwytaniem wielkiej liczby bandytów. Za te zasługi otrzymał Krzyż Walecznych.

  Należy dodać, ze służbą w KBW nie była pierwszy epizodem służby komunizmowi w życiorysie Zygmunta Baumana. W jego aktach znalezionych w archiwach IPN są informacje, że przed 1944 r. służył w moskiewskiej milicji. Formacja ta wchodziła w skład NKWD.

  W rezultacie działań Baumana i jego towarzyszy w walce lasy (zwłaszcza Białostocczyzny, Lubelszczyzny, Podlasia, Podkarpacia, Mazowsza i Podhala) pokryły się tysiącami bezimiennych grobów „leśnych”, członków ich rodzin, współpracowników i Bogu ducha winnych ludzi, których jedyną „winą” czy raczej „pechem” było znalezienie się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

  Te rezultaty działań aparatu terroru najlepiej podsumowuje zdanie zanotowane w swoim dzienniku przez kapitana Zdzisława Brońskiego „Uskoka”, dowódcę oddziałów WiN z Lubelszczyzny:

  „Na terenie gminy Ludwin i Spiczyn przez pięć lat okupacji nie zginęło tylu Polaków, ilu zginęło przez pięć miesięcy ’demokratycznej niepodległości’”.

  Do dzisiaj nie udało się rzetelnie policzyć ile było tych ofiar. Ofiar odhumanizowanych, określanych jako „ścierwa”, „szumowiny”, „zaplute karły”, „pomioty sanacyjnych panów”. Sam komunistyczny resort bezpieczeństwa szacował liczbę tych ofiar na ponad 8600. Z pewnością jest to jednak wielokrotność tej liczby. Jak wielka – do dzisiaj nie wiadomo.

  Czasami zwłoki ofiar tych akcji KBW przywożono do siedzib powiatowych i wojewódzkich Urzędów Bezpieczeństwa w celu identyfikacji przez rodziny, a następnie po obfotografowaniu topiono je w dołach kloacznych w pobliskich rzekach albo też zakopywano na podwórkach owych siedzib lub w doraźnie wybranych, ustronnych miejscach, oddalonych zaledwie o kilka kilometrów od miast powiatowych. To samo czyniono z zakatowanymi w trakcie śledztw ofiarami rzekomych samobójstw, ucieczek, doraźnych egzekucji. Leżeli oni bądź też leżą nadal w bezpośrednim otoczeniu znacznej części z 289 powiatowych i 19 wojewódzkich Urzędów Bezpieczeństwa w całej Polsce
  0
 • PO-pierał sowietów przeciwko nam
  2013-10-19 11:27:20
  Bauman w przeszłości brał udział w haniebnym przedsięwzięciu zniewolenia i upodlenia Polski i Polaków.

  W 1943 roku służył w Moskwie w sowieckiej milicji, a po wojnie został funkcjonariuszem stalinowskiego totalitarnego reżimu, dochodząc do stopnia majora we wzorowanym na NKWD Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w pionie ideologicznie przekształcającym młodych poborowych w janczarów komunistycznego aparatu bezpieczeństwa.

  Był też współpracownikiem Informacji Wojskowej wyspecjalizowanej w mordowaniu i niszczeniu polskich patriotów zorganizowanej przez sowieckich specjalistów ze Smierszu.

  Co ciekawe, do dzisiaj nie uznał za stosowne odciąć się od totalitarnego systemu komunistycznego oraz swojego osobistego udziału w zorganizowanym aparacie terroru.

  W wywiadzie dla brytyjskiego „The Guardian” z 2007 roku stwierdził natomiast, że program polityczny partii komunistycznej stanowił najlepsze wówczas rozwiązanie krajowych problemów.

  Porównał również walkę komunistycznych władz z podziemiem w powojennej Polsce, czyli z żołnierzami wyklętymi, do walki z terroryzmem prowadzonej współcześnie… Dostrzegalne gołym okiem jest to, jak krótkowzroczna i nieodpowiedzialna była polityka grubej kreski i nieoddzielenie wyraźną cezurą moralną zbrodniczej komunistycznej przeszłości od przemian zapoczątkowanych po 1989 roku.

  Przez porozumienie „reformatorów z PZPR” i tak zwanej lewicy laickiej w obozie solidarnościowym zbrodnie komunizmu nie zostały potępione i sprawiedliwie osądzone. Autorytetem dla dzisiejszych Polaków mają być byli ubecy, aparatczycy pezetpeerowscy, byli ideolodzy „świetlanej przyszłości”, kolaboranci, donosiciele. Zbrodniarzom komunistycznym włos nie spadł z głowy, czarne przedstawiane jest jako białe, a kaci mienią się ofiarami.

  Opinię publiczną straszy się natomiast widmem faszyzmu krążącym nad Polską w retoryce ulubionej przez środowiska „postępowe” tradycji terroru, dziś przede wszystkim propagandowego, obudowanego ideologią politycznej poprawności.

  We współczesnym żargonie lewicy i lewaków „faszystą” jest nie tylko ten, kto jest uznany za „nacjonalistę” czy jest „zacofany” i ma odmienne poglądy polityczne niż „obóz postępu i demokracji”, ale także każdy, kto szanuje zbudowaną na fundamencie chrześcijaństwa tradycję kultury europejskiej, kto uważa, że Kościół ma prawo do obecności w przestrzeni publicznej, broni praw rodziny oraz podstawowego prawa każdego człowieka – prawa do życia.
  0
 • OLDBOY
  2013-10-30 09:26:26
  " Kto na ziemię ojczystą, choćby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, stratował, splądrował,złupił rękami cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny.Nie może ona być dla niego już nigdy domem ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle ile zajmie mogiła" Stefan Żeromski
  0
 • Frycz.
  2013-10-19 11:27:11
  Tusk chyba się zgodzi by Erich Priebke został pochowany na Powązkach.
  0
 • alek
  2013-10-19 09:51:14
  Jakim państwie, ja żyję? To już nie Polska.
  0
 • Miecio 13 bicz na POmatolki
  2013-10-19 19:35:55
  skandal ... za komuny zamykali na 48 godzin , teraz też !
  0
 • benek
  2013-10-18 21:58:05
  pomowienie Wroclawia o jakiekolwiek zwiazki z Breslau jest elementem brunatnej faszystowskiej propagandy
  0
 • Jak za dawnych lat
  2013-10-18 21:58:20
  Niedługo będą organizowali łapanki na ulicach i wywózki do pracy przymusowej w kibutzach.
  0
 • Celtic
  2013-10-19 11:22:08
  Tacy jak Bauman, byli gorsi niż Gestapo i SS.
  0
 • wiele bny
  2013-10-18 22:37:35
  hej katole smutna wiadomośc dzisiaj zginął szef wywiadu wojskowego w syri zabity przez snajpera morderca HARIRI macie pewnie żałobę
  0
 • jorry123
  2013-10-19 08:09:44
  a tak na marginesie, po raz kolejny miasto Wrocław niechlubnie zapisuje się w organizowaniu imprez ku czci stalinowców... wstydź się Wrocławiu!
  0
 • Jozin z Bozin
  2013-10-18 23:03:46
  ~re jozin zaproś dzierżynskiego je je zusa i jp2 te2013-10-18 22:54
  halo
  CHYBA NIE ZACZAIŁEŚ MOTYWU KOLEGO ? A za Felka może robić Anton Maciar. : )
  0
 • Patriota
  2013-10-19 10:57:54
  re Qtasie dziesięcina , to 10% - a teraz płacisz Q... 23% Idź do przedszkola po nauki
  0
 • re uli
  2013-10-18 21:34:41
  ciemniaki zbierać złom puszki na śmietniku a kase na tace oddać klechom bo was do rayu nie przyjmą
  0
 • standardy
  2013-10-18 20:25:34
  Może przydałaby się jakaś informacja dotycząca powodów protestu. Skoro cytuje się jedną stronę (p. J. Żakowski), to wypadałoby przytoczyć opinie drugiej strony (któregoś z protestujących).
  0
 • demos
  2013-10-18 20:46:29
  wyklęci po raz drugi, w bardzo wolnej Polsce jak widać, moze jeszcze ich zabiją w policyjnej suce
  0
 • kosiarz
  2013-10-18 20:47:51
  a komuż on tak hajluje, koledzy z UB przyszli? (zdj 2)
  0
 • wacek
  2013-10-18 23:38:31
  TEN LAJDACKI WYBRYK ZALOSNEJ POLICJI ZYWCEM PRZYPOMINA DZIALANIA MILCJI OBYWATELSN KIEJ ! JAKA TO SIE DZIEJE ZE TA POLICJA JUZ NICZYM NIE ROZNI SIE OD BANDYTOW Z MILICJI ?
  0
 • jan
  2013-10-18 20:57:58
  panstwo POlicyjne ???
  0
 • PO kaput
  2013-10-18 20:58:40
  Dożyliśmy czasów gdy w wolnej rzekomo Polsce fetują kapusiów ubeckich a zatrzymują patriotów. To się nazywa pełowska demokracja pełna rząd miłości.

  A prawda jest taka, ze PRL nigdy się skończył. Istnieje w trochę ładniejszym opakowaniu.
  0
 • pkp
  2013-10-18 21:07:47
  A może się pomylili i mieli aresztować prof. Och ta prokuratura nawet wniosku nie potrafi napisac
  0
 • Sukin syn
  2013-10-18 21:08:19
  W tym kraju rząsdzą Jewreje i czczą Bauwanów
  0
 • der
  2013-10-18 21:14:23
  Kiedy PO zaprosi do Polski wybitnego patriotę Stefana Michnika?
  0
 • Student
  2013-10-18 21:19:50
  Bauman powinien siedziec za kratami !!!To skandal gdzie ta wolna POLSKA !!!
  0
 • wiele bny
  2013-10-18 21:20:00
  mądrych ludzi nie szanuja wola ciemniaków kościelnych kler jest obrzydliwy i niemozliwy do wysłuchanioa
  0
 • re student
  2013-10-18 21:21:52
  kler powinien siedziec za kratami !!!To skandal gdzie ta wolna POLSKA !!!klechy powinien siedziec za kratami !!!To skandal gdzie ta wolna POLSKA !!!kler to ohyda nie idzie słuchać ich beł kotu
  0
 • Ali
  2013-10-18 21:23:29
  Policja w Polsce broni stalinowskiego oprawcę.
  0
 • re jan doopa
  2013-10-18 21:23:49
  hołota katolicka zapomniała o obowiązku dziesięciny i panszczyzny harówa u pana wójta i plebana ciemniaki kościelne do raju subito
  0
 • abc
  2013-10-18 21:25:08
  Wspaniale TOWARZYCHO , az sie patrzec chce i ...RZYGAC
  0
 • xc
  2013-10-18 21:25:26
  Ubek powinien siedzieć w pierdlu nie na uczelni.
  0
 • re demos
  2013-10-18 21:25:33
  prosto ze szkółki niedzielnej hałastra podnosi wrzawę i bełkot katole na saharę
  0
 • hamkatol
  2013-10-18 21:28:02
  barany koscielne to najgorszy element przestępczy to mordercy zwierzat przyrody i rozumu
  0
 • student
  2013-10-18 21:28:15
  Rońda - prawdziwa profesorska Polonia Prostituta...
  0
 • uli
  2013-10-18 21:29:10
  ale towarzystwo, kogo tam jeszcze brakuje? :)
  0
 • repraktykujący
  2013-10-18 21:30:15
  Wspaniale TOWARZYCHOrydzyk flaszka głuc inne szatany kośćcielne , az sie patrzec chce i ...RZYGAC naczarne szmaty szamani watykanscy
  0
 • re xc
  2013-10-18 21:32:10
  katol powinien siedzieć w kosć fiole nie na uczelni. hołota niewykształcona zabiera głos
  0
 • Jaśnie Pan
  2013-10-18 21:40:50
  Do "re xc" - Po co imbecylu zabierasz głos w dyskusji.Durniem się urodziłeś,i durniem umrzesz,kloako jedna
  0
 • sigi
  2013-10-18 21:44:59
  A jak problem ,nie po to Tusk robił ustawę,że do ciężarnych można strzelać żeby je teraz puszczać wolno.
  0
 • szalom
  2013-10-18 21:46:46
  Polacy są w Polsce już mniejszością i na co czekamy zaje..ć reszte i stworzyć nowy nasz kraj.
  0
 • Urząd Skarbowy
  2013-10-18 21:47:00
  Te "student",na jakim Uniwerytecie myjesz sracze?!
  0
 • kiij
  2013-10-18 21:51:12
  Strzelał do Polaków major KBW Bauman
  0
 • bin
  2013-10-18 21:52:37
  Jak by komunizm się skończył to tacy ludzie jak bauman siedzieli by w celi.
  A na pewno by nie dostawali emerytury z naszych pieniędzy !!!
  0
 • Sukin syn
  2013-10-18 22:31:26
  Jak takie ścierwo jak Bauwan Spawacz i wielu innych bandziorów komuszych
  POd dyktandem NKWD można dzisiaj uważać za Polaków i płacić im z naszych podatków sowite emerytury Toż to PO---ny Kraj
  0
 • sigi
  2013-10-18 22:44:29
  Fajną wolność uzyskaliśmy w 1989.Wpadliśmy z deszczu pod rynnę.Nie tylko straciliśmy resztki wolności który mieliśmy za komuny to straciliśmy też majątek narodowy i brak możliwości przeprowadzenia demokratycznych wyborów.
  0
 • Jozin z Bozin
  2013-10-18 22:51:19
  Jestem za tym , żeby na DIALOG zaprosić na wykład żyjących emerytowanych
  NKWDzistów. Też byśmy się dowiedzieli czegoś ciekawego od nich.
  0
 • wi lebny
  2013-10-18 22:52:49
  Czarne świnie wymordowały elitę narodu. Sku...e nie będziecie mieć spokoju!krzyzacy wasz czas minął polska matecznik watykanu ciemnota tutaj wyjatkowo sierozwija kondomy za darmo nie z automatu
  0
 • re jozin zaproś dzierżynskiego je je zusa i jp2 te
  2013-10-18 22:54:29
  halo
  0
 • Edek
  2013-10-18 22:54:36
  Historia służby sowietom tego czerwonego bydlaka powinna być odczytywana przed każdym wykładem.
  0
 • RTO
  2013-10-18 23:46:07
  źle się dzieje we Wrocławiu, zapraszają byłych SB-ków na wykłady, nie wierzę że nie ma już uczciwych Polaków na tym świecie!
  0
 • rudy z budy
  2013-10-19 00:16:23
  bauwan przyjechała policja zmobilizowana
  0
 • LOBSTER
  2013-10-19 00:16:43
  RODACY,
  ta sie dzieje, jezeli sie POzwala na oddanie Sterow Rzadowych w lapy Obcych Garbatonosych Dywersantow.
  POdpalic ta Czerwona Chlewnie, albo POgonic do USraela.
  0
 • Studentka SGH
  2013-10-19 00:21:12
  Ten kraj zamienia się w jakiś upiorny kabaret. Widziałam film z zatrzymania ludzi trzymających tablice z wizerunkami Żołnierzy Niezłomnych pomordowanych skrytobójczo przez komunistyczny aparat terroru... i brakuje mi słów.
  Mam poważne obawy czy aby nie opuścić Polski, zanim znowu nie zaczną zabijać na komendach policji za brak lojalności wobec kasty rządzącej.
  0
 • Tofik
  2013-10-19 00:31:21
  .pod koniec wojny ci "wykleci" kolaborowali z okupantem niemieckim ,
  to dowiedzione.
  Mój ojciec byl w AK i zamiast do roboty,napadl na sklepy i ludzi.Zylo nam sie dobrze.
  Jak go zamkneli na 15 lat,w okolicy zapanowal spokój .Teraz staram sie o pomnik i medal za niego.
  Moze jakas kaske tez z medalem dostane .IPN juz go rehabilituje,czyli jest niezle,tyle,ze matka
  ze wstydu wyprowadzila sie z nami.
  0
 • nepomuk
  2013-10-19 01:24:10
  niestety ale mamy warunki jak w tybecie chinskim, na spokojnie stojacych ludzi - wypuszcza sie policje, molestuje nawet kobiete w ciazy. Przyszedl podly czas, gdzie ssmani z komuny, sa chronienie przed wlasnymi obywatelami. Pan Buman byl w kbw - ma na rekach krew pomordowanych przez kbw Polakow - to byly specjalne akcje przeciwko powojennej opozycji - bardzo krwawe, stalinowsko brutalne. Szkoda ze ten pan w 68 nie wyjechal z Polski - niestety duzo tej zarazy zostalo i jeszcze wraca z polskimi paszportami wydanymi przez komune Kwach i Muellera.
  0
 • slowianka
  2013-10-19 06:16:33
  JAWNA PROWOKACJA , POCZYNAJA CORAZ SMIELEJ ...
  0
 • Re: smutek
  2013-10-19 03:03:02
  Zaproszenie w 2013 roku do Polski nieomal 90.letniego zagorzalego stalinisty, NKWDzisty, który w wieku ponad 40 lat sie „nawrócil” i wyjechal z Polski, to taka sama prowokacja, jak zaproszenie obecnie do Izraela 90.letniego dowódcy (nawet mniejszej rangi) ukrainskiej okrutnej 14. Waffen-Grenadier-Division der SS Galizien, któremu udalo sie po wojnie osiasc w USA i który po latach „nawrócil” sie, zostajac uznanym w pewnych swiatowych kregach filozofem, publicysta, obronca wartosci Demokracji!
  Analogia jest oczywista, no i nie ma ona zadnego zwiazku z pojeciami „antysemityzm”, czy tez „antyukrainskosc”.
  Gdyby ktokolwiek z bylej „Galizien” zostal przyjety oficjalnie i z honorami przez przedstawicieli rzadu Izraela – premier tego rzadu i odpowiedzialni za to czlonkowie jego ekipy zostaliby natychmiast zmieceni z politycznego i spolecznego swiecznika NA ZAWSZE.

  W IIIRP jest odwrotnie, niestety….
  Nie jest wazne, czy przeciwko uczczeniu Zygmunta Baumana uniwersyteckim wykladem/ dyskusja protestuja - jak ich sie okresla - kibole, narodowcy, czy tez inne „elementy antyspoleczne”.
  Wazne, ze KTOS dostrzegl paranoje tego wydarzenia…
  0
 • adam
  2013-10-19 03:12:43
  masakra zbrodniarza traktuję się jak bohatera w jakim ja kraju żyję ?
  0
 • nhy
  2013-10-19 03:25:06
  a czemu ,po,licia nielala ,jego ,troche lekkko
  0
 • libe
  2013-10-19 04:06:13
  profesor bauman tez nie poszedl na warszawskie referendum
  0
 • zosienka
  2013-10-19 06:56:46
  Komuna trzyma się mocno, a służby dalej "utrwalaja".
  0
 • Wiesio13 bicz na PIS-matolki
  2013-10-19 07:43:44
  Ajwajwaj... Te wpisy to antysemitumizm

  poskarzem siem w TelAfife

  Ajwaj - giewalt...
  0
 • Karolina
  2013-10-19 07:50:29
  Baumann=NKWD=SS . A G. Wyborcza a Michnikiem (prawdziwe nazwisko -Szechter) broni Baumana jak nie wiem co.
  0
 • Beata
  2013-10-19 07:51:36
  Jak sie lewactwo, anarchisci gromadzia to ich nie zatrzymuja! SKANDAL!
  0
 • jorry123
  2013-10-19 08:08:39
  to raczej Baumana powinni zatrzymać, niech się wytłumaczy ze swojej stalinowskiej przeszłości...
  0
 • Alex
  2013-10-19 08:12:44
  Czy ktos wogole pofatygowal sie aby przeczytac co mowil Prof. Bauman?
  Bo mowil bardzo madre rzeczy, ale oczywiscie rodakow to niewiele obchodzi, bo swoje wiedza i ich to nic nie obchodzi. A mowil o wolnosci i bezpieczenstwie--o tym jak spoleczenstwo musi zrownowazyc te dwa pojecia. Ale to dla normalnych komentatorow nie jest wazne, bo my swoje i tak wiemy.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • smierc obywatelskiej kurvvie
  2013-10-19 08:15:50
  za grosz honoru tolerować okupantów z PO
  0
 • czerwono-brunatna koalicja pochwali PO
  2013-10-19 08:36:47
  Nic nie zrobili - stali, milczeli, trzymali transparenty - ZATRZYMANI? Tusk tak ostro broni stalinisty - pokojowo protestujących do kicia wsadza. Chce zasłużyć na pochwałę czerwono - brunatnej koalicji?
  0
 • apent
  2013-10-19 08:54:49
  Widzieliście w TV częste demonstracje przed Waszyngtonem ? W prawdziwej demokracji takie demonstracje to norma i coś pozytywnego - to znak, że żyje się w wolnym kraju. Czy Polska to wolny kraj oceń sam..
  0
 • Drzazga 101
  2013-10-19 08:29:44
  O Matko, zważywszy na to, że ZAWSZE są protesty niezadowolonych Ludzieńków, uważam, że ten dziadyga powinien sobie wreszcie odpuścić. Dziwię się też organizatorom, że nie bacząc na okoliczności, krugom go zapraszają na jakieś spicze.
  Hej !-
  0
 • BAUMANOWI DOBRZE PŁACĄ
  2013-10-19 08:36:54
  90 procent Polaków będzie skazanych na głodowe emerytury - alarmuje "Nasz Dziennik". Jak wynika z cytowanych przez gazetę wyliczeń posłanki PiS, profesor Józefy Hrynkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, nawet po 40 latach nieprzerwanego opłacania składki na ubezpieczenie społeczne naliczanej od minimalnego wynagrodzenia brutto, ubezpieczonemu nie uda się zgromadzić środków na najniższą emeryturę, która teraz wynosi 674 złotych na rękę.
  0
 • Zgredek
  2013-10-19 08:38:33
  Żołnierze Wyklęci sa w filmie przedstwieni w roli zajadłych antysemitów,a facet,który tych żołnierzy łapał i likwidował jest fetowany przez polski rząd jak królowa angielska.Ludzie przyszli przpomnieć temu załganemu gościowi co i jak.No i zostali zaaresztowani,a tuski wysłali przeproszenie w imieniu Narodu Polskiego.Gdzie prokurator z IPN? co jest grane?
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-10-19 08:40:40
  A może to PO prostu agent wpływu. Niby był żołnierzem ale dysponował wiedzą, żeby w ramach agentury przerzucić go na zachód jako "dysydenta" i potem zrobić z niego naukowca-socjologa. Taki gość jako autorytet może wywierać wpływ na całe społeczeństwa.
  0
 • antt pis pis da
  2013-10-19 08:41:49
  No to mamy jasnośc,co do preferencji prezydenta zapraszającego "takich wiernopoddańczych"Moskwy.Wyborcy sami ocenią co się za ich plecami wyprawia.Nasz premier hołubi takie autorytety?Wszystko jasne.
  0
 • Aszer
  2013-10-19 08:41:55
  Rządzą nami miernoty broniące stalinowskich krzykaczy.
  0
 • wojtek
  2013-10-19 08:44:43
  jakie panstwo takie elyty. Profesor moskiewskiego nadania
  0
 • KONTRA
  2013-10-19 08:48:25
  Rozumiem, że zatrzymany został major KBW ZYGMUNT BAUMAN celem doprowadzenia do osądzenia jego zbrodniczej działalności w przestępczych organizacjach=Milicja w Moskwie,URZĄD BEZPIECZEŃSTWA, INFORMACJA WOJSKOWA=AGENT "SIEMION", KORPUS BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO !!!
  0
 • m
  2013-10-19 09:20:43
  Ludzie to jest morderca wieloletni śledczy Stalinowski .Jego żoną jest ścigana prokurator Stalinowska .
  "Myśmy wszystko zapomnieli"
  Wyspiański
  0
 • motek
  2013-10-19 08:43:35
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Mam wrażenie, że komuchy celowo prowokują takie spotkania czy inne hapeningi, bo wiedzą, że wywoła to stanowczą reakcję obozu niepodległościowego. Złą reakcję, odbieraną przez środowisko środka za fanatyzm. Mało kto interesuje się historią czy rzeczami wygrzebanymi przez IPN, większość jednak wie kim są kibice i "do czego są zdolni". Tym sposobem przez takie zagłuszanie spotkań sami strzelają sobie w kolano. Teraz Tusk i reszta ma pretekst do "rozwiązania problemu z kibicami i narodowcami, bo są zdolni do zrobienia czegoś złego" - przecież to ich słowa. Obóz władzy władzy nie odda więc dąży do konfrontacji ze społeczeństwem. Innego wyjścia nie mają. Dlatego też nie należy tak reagować na komunistyczne prowokacje, a starać się prowadzić dyskusję - zadawać niewygodne pytania, zmuszać elektorat środka do myślenia, do ruszenia głową. Pomyślmy o tym.
  0
 • BAUMAN , CZEMU TAM CIEBIE NIE MA?
  2013-10-19 09:54:28
  Pogrzeb 79 ofiar rzezi wołyńskiej
  Na cmentarzu w ukraińskiej wsi Sokół pochowanych zostanie dziś 79 ofiar rzezi wołyńskiej. Uroczystość rozpocznie się o 11. czasu polskiego.
  Szczątki mieszkańców Woli Ostrowskiej na Wołyniu zamordowanych 30.08.1943. Wynik ekshumacji z 1992 roku /Fotografia archiwalna z wystawy "Wołyń czas zaglady 1943-1945" w Muzeum Niepoleglosci w Warszawie/repr. Marek Skorupski /Agencja FORUM
  Szczątki mieszkańców Woli Ostrowskiej na Wołyniu zamordowanych 30.08.1943.

  Polacy zostali zamordowani 30 sierpnia 1943 roku przez nacjonalistów ukraińskich w nieistniejącej już wsi Gaj.

  REKLAMA

  Maciej Dancewicz z rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że chowane dziś ofiary to tylko część zamordowanych. Według szacunków, we wsi Gaj na około 600 mieszkańców zamordowano około 300. Znalezione 79 osób znajdowało się w rowie po dawnej strzelnicy.
  Dancewicz mówi, że przez dziesiątki lat Polacy nie mogli zostać ekshumowani i pochowani zgodnie z tradycją. To miejsce było znane z relacji i wspomnień i choć wiedziano, że spoczywają tam pomordowani Polacy, to miejsce to stało się z czasem wysypiskiem śmieci.
  - Dopiero w tym roku eksperci Rady dzięki zgodzie lokalnych władz przeprowadzili ekshumacje pomordowanych, którzy dziś spoczną we wspólnej mogile - dodaje Dancewicz.
  Ofiary nacjonalistów ukraińskich zostaną złożone w polskiej, przedwojennej części cmentarza we wsi Sokół, która leży nieopodal wsi Gaj. Na mogile zostanie ustawiony duży drewniany krzyż oraz zostanie ona ogrodzona.
  W uroczystości wezmą udział rodziny pomordowanych oraz między innymi: sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz lokalne władze.
  0
 • lok
  2013-10-19 09:56:35
  I niech ktoś powie że "komuna upadła" .
  NKWD na salonach PO .
  Do pierdla dziada !
  0
 • podhalanin
  2013-10-18 22:11:49
  Mam nieodparte wrażenie, że wracają lata 80 i czasy gdy ludzie (nie licząc nietykalnych homosi i lewaków) będą nękani tylko za poglądy kolidujące z wolą rządzących.
  0
 • tin
  2013-10-18 21:51:00
  Policja chroni bolszewików - http://youtu.be/JjYKkx44CaI
  0
 • Andrzej Kołczyński
  2013-10-19 10:06:52
  Pan Zygmunt Bauman wierzył, że komunizm jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski.

  Stalin także wierzył, że komunizm jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski, dlatego posyłał tam swoich Baumanów! Hitler natomiast wierzył, że narodowy socjalizm jest najlepszym rozwiązaniem "at all"!

  Czy to powód by zachwycać się (albo chociażby próbować je jakoś tłumaczyć) ich dokonaniami?

  W zaistniałej sytuacji wydaje się logicznym zaproszenie w bliskiej przyszłości (uwaga! czas ucieka!) wysoko postawionego oficera byłego SS (Die Schutzstaffel der NSDAP) by oświecił nieoświeconych jak żyć; co to jest "postmodernistyczne dobro" a co to jest "postmodernistyczne zło".

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński
  0
 • raz
  2013-10-19 10:08:29
  Habniebne. Po prostu haniebne. Stalinowski bandyta fetowany na salonach, policja atakująca patriotów. Rzygać się chce.
  0
 • prawica
  2013-10-19 10:35:22
  Dlaczego patrioci polscy nazywani są nacjonalistami i ciemnogrodem, a lewactwo jest jaśnie oświecone?? Bauman, daj sobie już spokój z podburzaniem ludzi i skłócaniem Polaków. Miałeś już swoj czas w poprzenim ustroju!!!
  0
 • Waldemar
  2013-10-19 10:26:00
  Bezczelna i naigrywajaca sie z polskosci zgraja tuSSkowych bandziorow i kryminalistow wyprowadza polska policje przeciwko polskim demonstrantom, ktorzy w pokojowy sposob okazuja swoje niezadowolenie z holubienia i zaszczycania honorami stalinowskiego zbrodniarza! Polacy! Kiedy Wy sie wreszcie obudzicie ze tego tuSSkowego letargu? Fakt, ze pozwalacie na takie zachowania rzadzacych wskazuje, ze sami zaslugujecie jedynie na pogarde, skoro pozwalacie, aby pluto Wam BEZCZELNIE I PUBLICZNIE w twarz. A moze Wy juz sami twarze pozatracaliscie i macie juz tylko swinskie ryje? Naturalnie wpis nie dotyczy tych, co demonstruja lub protestuja w inny sposob.
  0
 • mirek
  2013-10-19 13:33:23
  jestem za eutanazja ta dziadyga to zrozumie sam dzialal w tym kierunku
  0
 • 007
  2013-10-19 10:55:17
  To co jest nigdy nie Powinno się wydarzyć. Nie będzie wyraźnej kreski oddzielającej nas od tego GooWna tak długo jak ludzie POkroju Bronisława i Anny Komorowskich będą się pętać po naszym Pałacu.
  0
 • buc
  2013-10-19 11:03:26
  Zakłócili wykład Baumana o strzale w tył głowy który to daje 100 % gwarancji uśmiercenia .
  Nie wspomnę o wyrywaniu paznokci POdczas przesłuchania które gwarantują dobre wyniki śledcze .
  0
 • Agent Bauman
  2013-10-19 11:31:07
  Zygmunt Bauman w latach 40. był agentem Informacji Wojskowej podporządkowanej sowieckiemu NKWD, a w latach 1945-1953 pracował w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Służba ta powstała tuż po zakończeniu II wojny światowej na wzór wojsk wewnętrznych NKWD, a jej głównym zadaniem była fizyczna likwidacja oddziałów polskiego podziemia niepodległościowego.

  Była to formacja podporządkowana Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego i pełniła rolę zbrojnego ramienia bezpieki. Do 1953 r. Bauman w KBW jako oficer polityczny robił błyskotliwą karierę w pionie wychowawczym tej służby.

  Ta odpowiadała m.in. za kształcenie janczarów komunizmu, którzy rozbijali polskie podziemie. Z tego okresu zachował się dokument (do którego dotarł historyk Piotr Gontarczyk), potwierdzający, że Bauman otrzymał Krzyż Walecznych za wyłapanie dużej liczby „bandytów”, co w języku KBW oznaczało żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.
  0
 • Leopold
  2013-10-19 11:47:39
  Niech ktoś powie co ta Solidarność wywalczyła i dla kogo? Nosiliście na plecach "człowieka z nadziei" i co teraz? beznadzieja?
  0
 • m
  2013-10-19 11:51:21
  Zostawić tego starego dziada i nie robić mu darmowej reklamy.
  Młodzież nie jest głupia szczególnie nasza Polska bo te inne mieszane narodowościowo są mniej odporne.
  0
 • jeden wart drugiego
  2013-10-19 13:34:51
  pan zakowski to ten co chcial wzucac sw pamieci leppera do dolu z wapnem
  0
 • lekarz
  2013-10-19 12:07:38
  Profesor Bauman nie powinien przebywac na terenie Polski, gdyz ma na sumieniu przygotowanie morderstw wielu Polakow, ktore to przygotowanie profesor Bauman wykonal szkolac zolnierzy KBW odpowiedzialnych za zniszczenie polskiej demokracji londynskiego rzadu Mikolajczyka. Jako politiczieskij rukawaditiel profesor Bauman moglby udac sie do ZSRR, ale ZSRR juz nie ma, a Rosja jest budowana w oparciu o wzory carskie, wiec tam zeslali by profesora Baumana na Sybir. Niech wiec profesor Bauman uda sie do KOrei Polnocnej i przestanie zasmiecac Europy swoja obecnoscia.
  0
 • marchewka
  2013-10-19 12:16:57
  Niema wolnej Polski były częsiciowo wolne wybory a teraz jest częściowo wolna polska niewiem jakt to rozumieć
  0
 • adsenior
  2013-10-19 12:55:25
  No tak, wszak ten śmieć to nie tylko "eskimos" ale i były czynny pracownik bezpieki, z tej racji w Polsce, podlega szczególnej ochroni. Kochani jak długo jeszcze będziemy takie honorowanie kanalii znosili???
  0
 • Saper
  2013-10-19 16:04:38
  To już Tuskofgaszyzm > Kiedy PO napisze Mein Kampf ? A może już ma ten tekst jako instrukcję dla członków ...
  0
 • The Evil One
  2013-10-19 20:39:00
  Zydokomuna w ************ ma sie dobrze i znowu rozkwita cala swa pelnia !!!
  0
 • Andrzej
  2013-10-19 23:43:10
  I jak się czuje teraz Dutkiewicz ? A wydawało mi się że go znam, że to polski patriota Moja cała rodzina głosowała na niego. A tu co się okazuje ? jest zwykłym nikczemnikiem !
  0
 • sowa
  2013-10-20 12:22:25
  jak długo jeszcze czerwona zaraza będzie dopieszczana w naszym kraju?
  0
 • ekolog
  2013-10-20 23:25:12
  Propaganda reżimowa trupów z szafy wyciąga i wiecznie zakłóca i zasmradza atmosferę.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama