Reklama
Reklama
Reklama

"Szpiegowo" w Warszawie i inne budynki, za które Rosja nie płaci czynszu. ZDJĘCIA

BUDYNKI, ZA KTÓRE ROSJA NIE PŁACI CZYNSZU: Warszawa, ul. Sobieskiego 100
BUDYNKI, ZA KTÓRE ROSJA NIE PŁACI CZYNSZU: Warszawa, ul. Sobieskiego 100 / Polska Agencja Prasowa / Jakub Kamiski
Rosyjskie władze wyrzucają polskich dyplomatów z budynku zajmowanego przez konsulat w Petersburgu. Powód? Niepłacenie czynszu. Tymczasem okazuje się, że Rosja sama nie płaci czynszu za budynki, które użytkuje w Polsce. Zaległości sięgają już ponad 10 mln złotych. Warszawa domaga się uregulowania 8 mln złotych należności, Gdańsk żąda wpłaty 2,3 mln złotych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
zaległości Petersburg Federacja Rosyjska Szpiegowo Sobieskiego Bobrowiecka Szucha Kielecka Beethovena Belwederska Batorego konsulat ambasada zaległość Gdańsk długi Warszawa Rosja dług czynsz
Reklama

Komentarze (36)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • 2
  2015-03-24 09:15
  korupcja u Rosjan jest taka wielka i powszechna, że sami juz jej nie widza
  0
  zgłoś
 • acha
  2015-03-20 22:44
  Po przeczytaniu wpisów: "O Boże, zlituj się nad nami Polakami głupolami
  0
  zgłoś
 • MM
  2015-03-18 17:08
  Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

  ZDJECIE DRUTU KOLCZASTEGO NA TLE JAKIEGOS MURU MA BYC CHRONIONE PRAWEM AUTORSKIM. ? KOGOS NAPRAWDE WYGIELO I WYMAGA LECZENIA PSYCHIATRYCZNEGO, ALBO LOPATE DO REKI I DO ROBOTY.
  0
  zgłoś
 • takie pytanie
  2015-03-18 10:09
  To dlaczego ich, Rosjan, nie wyrzuci sie z tych budynkow? Na co jeszcze czekamy? Dal nam przyklad Wowka Putin jak postapic mamy!
  0
  zgłoś
 • babka kiepska Rozalia
  2015-03-18 08:53
  ~wania2015-03-17 17:46
  Jestes glupszy niz to przewyduje ustawa.
  0
  zgłoś
 • obi13
  2015-03-17 21:34
  Mam takie male pytamie , chcialbym dowiedziec sie , te kwoty zaleglych czymszow to zaleglosci za jeden miesiac ,za jeden rok czy za wszystkie lata .A poza tym kto nalicza te czynsze i na jakiej podstawie wydaje mi sie ze u nas na wsi sa wyzsze stawki niz te w stolicy dla dyplomatow .
  0
  zgłoś
 • R.H.
  2015-03-17 18:31
  Odciac gaz , prąd, wodę i wyeksmitowac ta ferajne!

  Bezradne durnuie a nie waaaadza !!
  1
  zgłoś
 • Hrabia Tobayski
  2015-03-17 18:25
  Skoro - jak zapewnia nas sama pani Kopacz - "nie ma powodu do obaw" i kiedy tak nic się wokół nie dzieje, więc nic realnego nie przyciąga mojej uwagi - "surfuję" ja sobie z nudów i oczywiście z wolna po tak zwanym wirtualu i obserwuję leniwie horyzont, a za burtę co i raz zapuszczam wędkę, żeby złapać jakiś smakowity kąsek, którym mogłaby się pożywić moja złakniona coraz to nowych wrażeń imaginacja!
  I okazuje się, że nie jest to czas stracony - bo oto, co wyłowiłem przed chwilą!
  Nie jestem samolubem, więc dzielę się z Państwem tym znaleziskiem:


  ~Ptasie Radio z Chatki Pustelnika: "Stuk-puk!"2015-03-17 16:21

  A co to była za "przykra sprawa", o której tak często i tak enigmatycznie wspominał Tusk?
  Prawie o niej zapomnieliśmy...
  Ano - nic wielkiego - nic się takiego, drodzy ziomale i ziofemale, nie stało!
  To tylko "wasze" teoretyczne państwo - tym razem w osobach swej najwyższej konstytucyjnej "reprezentacji narodowej", czyli "narodowej kadry" (kadry są jak wiadomo decydujące!), zdecydowało się odwinąć ze sreberka i skonsumować orła z czekolady i w ten oto podobno sposób popełniło samobójstwo, oczywiście bez świadków, bez nieznanych sprawców i bez udziału... i tak dalej ...i tak dalej! Niestety było to państwo opieszałe, więc oficjalnie z zejściem marudziło do piątku po godzinach urzędowania.

  Niezależna prokuratoria, niczego oczywiście nieświadoma, grillowała już tymczasem ochoczo sędziom ich niezależne szynki i wycinała co bardziej smakowite i niezbyt wymoczone w szambie kąski...

  Policja wyjechała jak co tydzień na ryby (w grzybach oczywiście - duszone - bo to podobno jest ulubiona zagrycha drogówki, zwłaszcza, jeśli i ryby, i grzyby zostały skonfiskowane kłusownikom grasującym w sprywatyzowanych Lasach Państwowych!).

  Laboratorium analityczne Komendy Głównej też zostało już zapieczętowane tajną pieczęcią z papieru czerpanego ze znakami wodnymi PWPW i kleju wegetariańskiego (patent 154M nr 101 pułkownika Rzepy, zatwierdzony też na obszarze Federacji Rosyjskiej, żeby pułkownik nie był pozbawiony należnych tantiem w ramach ACTA i dodatku za wysługę lat)!

  Poza tym sprzęt laboratoryjny do wykonywania sekcji zwłok państwa i tak został zalany przez nieznanych sprawców w wyniku ostatniej powodzi, a następnie ukradziony i sprzedany na "Allegro" jako ekwipunek do legalnego wykonywania nielegalnych aborcji, a instalacja elektryczna z korytarza wraz z reflektorem i kamerą została wypożyczona do świetlicy zakładu penitencjarnego w Płocku!

  Sytuacja była więc następująca:

  Lepper w standardowym worku plastykowym, przewiązany w pasie sznurkiem do snopowiązałki, leżał sobie nieruchomo na stole w prosektorium i czekał na sekcję specjalną Biura Ochrony Rządu, która miała czuwać nad nim do poniedziałku, ale niestety się nie pojawiła, bo mamy przeciek, że funkcjonariusze sekcji akurat robili na bazarku uzupełniające zakupy na wspólną biesiadę z drogówką w przydrożnej karczmie "Pod Radarem" i rozbieraną sesję inwigilacyjno-prostytucyjną ze statystkami z opery "TIR-y jadą na wschód"!

  Tak więc szafa - jak zawsze - gra i buczy!

  Lepper czekał! To znaczy - oczywiście - nie żaden tam Lepper, tylko stygnący trup państwa polskiego.


  Lepper - to byłoby jeszcze pół biedy, bo śmierć ubogiego rolnika i hodowcy strusi, który miał z powodu rosyjskiego embarga na strusie poważne kłopoty finansowe, z którego to z kolei powodu wpadł w depresję - to jest jednak błahostka w porównaniu z samobójstwem państwa.
  Lepper zresztą już na nic nie czeka! Jak powiada poetka - Jaś nie doczekał! - Że co? - że nie Jaś tylko Jędruś? - on się już chyba o takie drobiazgi nie będzie handryczył...
  Państwo też już na nic nie czeka, ale obywatele - wprost przeciwnie! Jako rasowi kibole - tak ze starego nawyku - ciągle czekają na wynik rozgrywek czy raczej rozrywek sekcji macającej trupa samobójcy w poszukiwaniu portfela! Wiadomo - gawiedź łaknie krwi!
  A sekcja podobno trwa i Tusk w białym kitlu asystuje z całą powagą na zydelku przed drzwiami prosektorium.

  Tymczasem "łykend" już dawno upłynął, dowody przestępstwa ulotniły się niepostrzeżenie jak gotówka zrzucona z wiaduktu jako okup za Olewnika i w poniedziałek nie było już po nich nawet śladu!

  Normalka, czyli polska rutyna śledcza! Państwo mi wybaczą, ale sobie tymczasem znowu trochę poziewam rozkosznie i parę razy się przeciągnę, bo mnie od tego siedzenia na zydelku i czekania na wyniki śledztwa w kościach łamie!
  O! - udało mi się nawet pierdnąć, ale też jakoś tak niemrawo...
  Nuda! - jak by powiedział artysta Maklakiewicz w filmie "Rejs"!

  Tam oni też chyba płynęli na jakimś wraku - "Titanica" albo innego "Tupolewa"...
  A może to był "Gawron" albo "Feliks Gawronik-Dzierżyński" (nie tylko teraz są w modzie nazwiska podwójne - dawniej też się zdarzały - na przykład pamitęam takie zgrabne arystokratyczne nazwisko Dąb-Kocioł...)?
  Nie pamiętam nazwy statku - bo ten "Rejs" to bardzo stary film. I artysta Maklakiewicz nie żyje...
  Może zresztą też w nim wtedy jego twórcom chodziło (jakoś tak pokrętnie, żeby cenzura się nie domyśliła) o wrak państwa - taka chytrze ukryta w zakamarkach statku artystyczna alegoria...
  Coś jak flaga państwowa zatopiona w słoiku z moczem i ukryta w piwnicy Muzeum Narodowego!
  Albo w gabinecie ministra chałtury i dziadostwa...

  Mniejsza o nazwę tamtego wraku, nie ma co się nad nim rozczulać, bo to było podobno zupełnie inne państwo - obce nam i wrogie, bolszewicki moloch czy golem, którego wspólnym wysiłkiem podobno pokonaliśmy - nie to co nasz obecny umiłowany i nieodżałowany nieboszczyk, który co prawda pokonał z kolei nas, ale tak się przy tym natrudził, że opadł z sił, stracił wszelką nadzieję, wpadł w depresję i popełnił samobójstwo!
  Nie wiem, co Szczepkowska powie tym razem, i chyba nie będę otwierał telewizora, bo jeszcze się rozpłaczę albo nawet zemdleję z wrażenia?
  Bo na tle tej rutynowej polskiej śledczej nudy i martwoty ziejącej z nieboszczyka każde żywsze i bardziej entuzjastycznie wypowiedziane słowo brzmi w moich znękanych uszach jak piorun, aż serce mi w piersiach zamiera, podskakuję na moim starym taborecie i palcami nie trafiam w rozklekotane klawisze.
  0
  zgłoś
 • z
  2015-03-17 18:18
  odciąć wodę, prąd itp.
  0
  zgłoś
 • 1
  2015-03-17 18:17
  Przekazać kościołowi, od razu załatwi sprawę.
  0
  zgłoś
 • gosc
  2015-03-17 17:52
  wyburzyć na Sobieskiego
  0
  zgłoś
 • wania
  2015-03-17 17:46
  To są posunięcia prowokacyjne rosjan które ustalali przez 10 dni z putinym jak wywołać wojnę nuklearną z światem.potem putin pokazał się światu i kpił ze wszystkich że niedomyślili powodu jego zniknięcia.
  0
  zgłoś
 • Taaka prawda
  2015-03-17 17:39
  Najpierw trzeba zrobić to co Rosjanie ,czyli do sądu podać a nie marnować papier na pisma

  Tyle lat korzystali bezpłatnie to myślą ,że im się należy
  0
  zgłoś
 • czuczo
  2015-03-17 17:36
  rosja jest u siebie i nie musi za nic placic zrozumiano barano
  4
  zgłoś
 • Dama Pik
  2015-03-17 17:28
  re ~MORDA W KUBEŁ2015-03-17 16:05

  WY LACHY ZA TUPOLEWA TEŻ NIE PŁACICIE CZYNSZU I ZA WYZWOLENIE TEŻ ROSJANOM NIE ZAPŁACILIŚCIE .
  ---
  za "wyzwolenie " to my ZSSR zapłaciliśmy stokrotnie .
  A swoją drogą to szkoda ,że nie kazaliśmy Armi Czerwonej gnać Niemców spod Stalingradu naokoło Polski,bodaj przez Bałtyk.
  Z terenu Polski sami by się wynieśli .
  0
  zgłoś
 • Jeschov
  2015-03-17 17:04
  I co??? Nie ma w Warszawie i Gdańsku ani jednego odważnego komornika???:))))
  0
  zgłoś
 • genosse
  2015-03-17 17:00
  towarzysz miller odda towarzyszą sowieckim pożyczke moskiewska i będzie charaszo.
  0
  zgłoś
 • ALE JUŻ !
  2015-03-17 16:59
  WYWALIĆ KACAPÓW NA ZBITĄ MORDĘ.
  0
  zgłoś
 • Olek
  2015-03-17 16:42
  Może głupi Tusek się wybierze w końcu do Moskwy i ureguluje te niePOrozumienia.
  0
  zgłoś
 • rok2015
  2015-03-17 16:20
  warszawiak wiec nie glosuj na brunka wypluczyne a zaglosuj na DUDE chociazby
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama