Premier Donald Tusk zapowiedział wczoraj prywatyzację jednej z największej polskich firm miedziowego giganta - KGHM. Na początek ma zostać sprzedane 10 proc. akcji tej spółki. Związkowcy KGHM nie wykluczają w związku z tymi decyzjami strajku.

>>> Rząd w natarciu. Prywatyzuje co chce

Do politycznej obrony miedziowego zagłębia zabrało się też legnickie PiS. "Wracamy do tematu prywatyzacji KGHM, planowanej przez rząd PO-PSL, a raczej samej PO gdyż ludowcy sceptycznie patrzą na te zakusy. Tym razem wrócimy pamięcią do czasów kampanii wyborczej, by zapoznać się z ulotką skierowaną przez Platformę Obywatelską do mieszkańców Zagłębia Miedziowego".

"Ulotka jest sygnowana nie tylko przez samego Donalda Tuska ale i przez lokalnych polityków, m. in.: Grzegorza Schetynę, Tomasza Misiaka (wtedy jeszcze w PO), Roberta Kropiwnickiego czy Norberta Wojnarowskiego" - piszą na swoim blogu na salon24.pl legniccy działacze partii Kaczyńskiego. I prezentują ten materiał wyborczy.

Oto pełny tekst wyborczej ulotki:
"Szanowni Mieszkańcy Zagłębia Miedziowego!
Nieprawdziwe informacje o prywatyzacji KGHM Polska Miedź SA to wyłącznie kolejna manipulacja polityczna.

Platforma Obywatelska
Nie sprywatyzuje KGHM

Nie oszuka górników
Nie ograbi firmy z zysku
Jestem przekonamy, że 21 października dokonacie wyboru kierując się dobrem kraju i regionu miedziowego.
Lubuskie zasługuje na cud gospodarczy.

Donald Tusk
By żyło się lepiej. Wszystkim!"

Na drugiej stronie czytamy:
"Rząd PiS-u bezprawnie zabrał cały zysk KGHM Polska Miedź S.A. W ten sposób wstrzymał rozwój firmy i regionu. Gwarantujemy, że wypracowane zyski przeznaczone będą na inwestycje w Zagłębiu Miedziowym i tworzenie nowych miejsc pracy".

Legniccy działacze PiS konkludują: "Nie wiemy, dlaczego PiS zabrał zysk bezprawnie, a PO nie bezprawnie skoro w obu przypadkach było to robione z ramienia Skarbu Państwa. Ale pewnie to jest tak samo bezprawne, jak owe nielegalne podsłuchy z czasów rządów PiS, których jednak nie było. Nie jest to miłe uczucie dla Nas, mieszkańców Zagłębia Miedziowego - paskudnie Nas oszukano. Nas jako mieszkańców Zagłębia Miedziowego".