Dziennik.plPolityka

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Oto rodzice, którzy będą doradzać MEN

2011-03-14 | Ostatnia aktualizacja: 17:34 | Komentarze: 7 | skomentuj
Minister Edukacji Narodowej Ktarzyna Hall

Minister Edukacji Narodowej Ktarzyna Hall Fot. Michal Rozbicki / Newspix

Powołany został nowy zespół opiniodawczo-doradczy - Rada Rodziców przy Ministrze Edukacji Narodowej. W poniedziałek na pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu zespołu minister Katarzyna Hall wręczyła członkom Rady akty powołania do niej.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 1°C max. 26°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy MEN Grzegorz Żurawski, zadaniem Rady Rodziców będzie konsultowanie i opiniowanie propozycji rozwiązań dotyczących współpracy szkoły z rodzicami, które mają zapewnić poprawę jakości i skuteczności nauczania oraz usprawnią pracę szkoły i zwiększą wpływ rodziców na sprawy szkoły. Zespołowi przewodniczy wiceminister edukacji Mirosław Sielatycki.

Podczas poniedziałkowej uroczystości Hall podkreśliła, że liczy na wiedzę i doświadczenie członków Rady w działalności na rzecz współpracy szkoły z rodzicami. Hall mówiła, że liczy m.in. na wzmocnienie dialogu z rodzicami, przekazywanie i wymianę dobrych praktyk współpracy, wzajemne inspirowanie się do działania, tworzenie platformy współpracy pomiędzy różnymi organizacjami rodzicielskimi.

W skład Rady Rodziców wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów zrzeszających rodziców. Są to: prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki Dorota Długosz; prezes Stowarzyszenia Rodziców "TU" Monika Ebert; przewodnicząca Gdańskiego Forum Rad Szkół i Rad Rodziców Jolanta Kaczmarska; prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Ośwatowego "Dlaczego nie" Małgorzata Kotowska; prezes Zielonogórskiej Fundacji Oświatowej Krzysztof Łukowiak; Wacław Michalski z Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja; członek zarządu Społecznego Towarzystwa Oświatowego Krystyna Norwa; prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodziców Bogusław Pasierbski; prezes Stowarzyszenia "Rodzice w Edukacji" Elżbieta Piotrowska-Gromniak; przewodniczący Krajowego Porozumienia Rodziców i Rad Rodziców Edward Sobański; przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Kraśniku Katarzyna Szafran; przewodniczący Stowarzyszenia Bielskie Forum Oświatowe Roman Żak oraz prof. Maria Mendel z Uniwersytetu Gdańskiego i Anna Rękawek - niezależny ekspert Towarzystwa Rozwoju Inicjatyw Oświatowych.

PAP Źródło: PAP
Tagi: MEN, hall, rodzice
Wypowiedzi: 7
  • ~piotrek2011-03-15 07:43

    Kolejne Cialo Doradcze. Bede malostkowy: czy czlonkowe szanownego ciala beda otrzymywac jakies uposazenie?

  • ~W.P.2011-03-14 23:15

    Czytam: "Jak poinformował PAP rzecznik prasowy MEN Grzegorz Żurawski, zadaniem Rady Rodziców będzie konsultowanie i opiniowanie propozycji rozwiązań dotyczących współpracy szkoły z rodzicami, które mają zapewnić poprawę jakości i skuteczności nauczania oraz usprawnią pracę szkoły i zwiększą wpływ rodziców na sprawy szkoły. Zespołowi przewodniczy wiceminister edukacji Mirosław Sielatycki."

    Ta DURNA i SZKODLIWA BABA niejaka Hall pogrąża szkoły już od dawna, a teraz wymyśliła RADY OD PARADY. No szczyt DURNOTY, Himalaje GŁUPOTY - ale wydawanie nie swoich pieniędzy przez tę OŚWIATOWĄ SZAJKĘ Z MINISTERSTWA realizowane jest zgodnie z założeniami. Grabić Polaków ta SZAJKA potrafi (podreczniki, kursy, szkolenia psu na budę potrzebne i inne bzdety nie z tej planety). Wyjątkowo szkodliwy OSOBNIK ta ministerka !!!

  • ~RODZIC BEZRADNY NA GUPOTĘ WAADZY2011-03-14 20:18

    Rada Radę Radą POgania a odpowiadać za błędy musi Naród.

  • ~paidos ago2011-03-14 20:13

    Kiedyś było "kolegium" mające robić za sądy. Wiadomo jacy to fachowcy byli. Kolegiów już nie ma.Teraz pani minister podważa prosesjonalizm ludzi, którymi kieruje i szuka "fachowców inaczej". Z drugiej strony to sposób na skierowanie odpowiedzialności na kogoś jeszcze.

  • ~moim zdaniem2011-03-14 19:22

    Polska będzie JEDYNYM krajem w Europie, gdzie rząd nie odpowiada za EDUKACJĘ NARODU. Szok, wściekłość.

    Od tej pory to samorządy, każdy na swoim poletku, zależnie od kasy, zależnie od widzimisię radnych i wójta (burmistrza) będą dbały o szkoły! To eksperyment na jaki nikt w Europie sobie nie pozwolił.

    Czy PO zaczęła proces WYNARADAWIANIA Polaków?

  • ~Polska POmatolska2011-03-14 18:17

    I znowu ktos na tym zarobi, a nieudolna minister Hall bedzie mogla zwalic degrengolade w szkolach na Rade Rodzicow? Pani Hall nadaje sie do dymisji!

  • ~Drzazga 1012011-03-14 18:14

    O Matko, Ludzieńki, musimy PILNIE ZWRACAĆ uwagę na tego kopniętego babsztyla, który chce nam szkolnictwo sprowadzić do rangi przykościelnej szkółki niedzielnej !! Już TOTO konsultowało sprawę z onegdajszym abepe Nyczem, w sprawie matur z religii, a teraz chce likwidacji kuratoriów oświaty.
    Ciekawe, jak długo jeszcze McDonaldowi wystarczy cieprliwości, żeby tolerować tę zgagę, dołującą szkolnictwo ?! Hej !-

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Polityczne

    «