Trwają negocjacje, w tej chwili nie będę komentował żadnych rozmów - powiedział Waldemar Pawlak dziennikarzom w Sejmie przed rozpoczęciem wieczornego posiedzenia klubu PSL poświęconego między innymi rozmowom z PO w sprawie planowanej reformy emerytalnej.

Pytany o wniosek NSZZ "Solidarność" o referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia, Pawlak odparł: Wrócimy do tego jutro. Zgodnie z porządkiem obrad Sejmu debata nad wnioskiem NSZZ "Solidarność" zaplanowana jest na piątek. Tego dnia odbędzie się też prawdopodobnie głosowanie w sprawie tego wniosku.

Prezes PSL dopytywany, czy wobec tego negocjacje PO-PSL w sprawie emerytur mogą zakończyć się w środę, odpowiedział: Jak będą dobrze postępować, być może, natomiast trwają negocjacje i nie będę teraz udzielał komentarzy.

Wcześniej minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany przez dziennikarzy o nieoficjalne wypowiedzi polityków Stronnictwa, że z każdym spotkaniem koalicyjnym jest bliżej porozumienia odparł: To dobrze państwo słyszycie.

Dopytywany, czy jest zgoda PO na emerytury częściowe w wysokości 80 proc. pełnego uposażenia, Kosiniak-Kamysz odpowiedział: Tu jeszcze trwają rozważania kilku rozwiązań.