Prezydent zarządził referendum, między innymi w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. Bronisław Komorowski zwrócił się do społeczeństwa o udział w plebiscycie.
Jak podkreślał, decyzję podjął, by przeciąć spekulacje co do tego czy podtrzymuje decyzję ogłoszoną po pierwszej turze wyborów. Referendum się odbędzie. Apeluję do obywateli o udział w tym referendum - mówił prezydent. Do polityków zaapelował, by zachęcali obywateli do udziału w plebiscycie i pracowali na rzecz wysokiej frekwencji, a nie kalkulowali na rzecz jej obniżenia. Prezydent prosił też, by siły polityczne przedstawiły swoje stanowiska w trzech sprawach objętych wrześniowym referendum.

Ogłoszony przez Bronisława Komorowskiego plebiscyt jest przewidziany na 6. września. W referendum będą trzy pytania: o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, zmianę systemu finansowania partii politycznych z budżetu i wprowadzenie zasady interpretowania wątpliwości w przepisach podatkowych na korzyść podatnika. Bronisław Komorowski zapowiedział dziś, że sam zagłosuje za jednomandatowymi okręgami wyborczymi.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż dla TVP: Aż 76 proc obywateli chce wziąć udział w referendum>>>