Obecnie jesteśmy w kluczowym momencie porozumienia w Kijowie w sprawie zakończenia kryzysu na Ukrainie - napisał na Twitterze szef polskiej dyplomacji, którzy uczestniczył w rozmowach z prezydentem Janukowyczem. Wszystkie strony powinny pamiętać, że kompromis oznacza wzięcie mniej niż 100 procent- dodał. 

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ogłosił, że odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie i powróci konstytucja z 2004 roku, która ogranicza władze prezydenta. Zapowiedział też rozpoczęcie procesu formowania rządu jedności narodowej.

Zapowiadano podpisanie porozumienia opozycji z prezydentem, jednak na razie nie wiadomo czy do niego doszło. Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec Radosław Sikorski i Frank-Walter Steinmeier są ponownie u Wiktora Janukowycza. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski, dyplomaci czekają na przybycie przedstawicieli opozycji.

Na razie opozycja nie potwierdziła, że akceptuje warunki porozumienia z prezydentem. Także ukraiński Majdan nie chce porozumienia z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Ludzie skandują Żadnej ugody!, Tylko więzienie!. Jednak po informacji o decyzjach Wiktora Janukowycza, na Majdanie odegrano hymn Ukrainy. 

>>>Relacja na żywo z wydarzeń na Ukrainie