Gazeta "Sowietskaja Biełorussija" - będąca organem administracji prezydenta - pisze, że Ukrainie pilnie potrzebne są pieniądze. Dlatego nowy szef państwa Arsenij Jaceniuk prosi: "dobrzy ludzie, MFW, UE i Ameryka. Dajcie biednym rewolucjonistom”.

Autor publikacji zauważa, że Unia Europejska i Międzynarodowy Fundusz Walutowy pomoc obiecują, ale nie taką jaka jest potrzebna. "A może /ukraińscy/ rewolucjoniści sądzili, że wystarczy pokazać brak miłości do języka rosyjskiego i do pomników Lenina i /w zamian/ dostać pieniądze?".

Dalej białoruska gazeta pisze, że w cywilizowanej Europie i Stanach Zjednoczonych tak się nie robi. "Tam wszystko wcześnie skrupulatnie się przelicza i zakłada się do budżetu - na reformy służby zdrowia, pensje i rewolucje w Afryce". A tu Ukraińcy wysuwają się przed Syrię z Etiopię i bez kolejki idą po pieniądze. "Tak więc powinni się cieszyć za obiecany przez sekretarza stanu USA Johna Kerrego jeden miliard dolarów. Oczywiście w formie kredytu" - podkreśla "Sowietskaja Biełorussija".

Co ciekawe państwowa białoruska gazeta kpi z próśb nowych władz Ukrainy o pomoc finansową w sytuacji, gdy sama Białoruś w ostatnich latach cały czas zabiega o zagraniczne kredyty.