Kilkudziesięciu czeczeńskich bojowników poddało się ukraińskiej armii. Ponadto siły operacji antyterrorystycznej wyzwoliły kolejne miejscowości. Otaczają też zajęty przez separatystów Ługańsk.

46 pochodzących z Czeczenii obywateli Rosji znajduje się w rękach Ukraińców. Według informacji batalionu Donbas, stacjonującego w Gorłówce czeczeńscy najemnicy sami się dzisiaj poddali. Wczoraj mieli pertraktować z Ukraińcami umożliwienie im przejazdu do Rosji. Zatrzymani to najprawdopodobniej tzw. Kadyrowcy - najemnicy walczący po stronie prorosyjskich separatystów od maja. Wcześniej widziano ich m.in. w Doniecku podczas walk o miejscowe lotnisko.

Według Ukraińców siły prorosyjskich separatystów są coraz słabsze, a w ich szeregach panuje defetyzm. Dziś Rada Bezpieczeństwa Narodowego poinformowała, że Ukraińcom udało się już odbić niemal 4/5 terenów zajmowanych początkowo przez separatystów. Obecnie najzacieklejsze walki trwają w rejonach Gorłówki, Krasnego Łucza, Iłłowajska i Doniecka. Ponadto ukraińskiej armii udało się odciąć Ługańsk od południa. M.in. od znajdującej się na granicy miejscowości Izwarine. To właśnie do Izwarine, według niektórych informacji, może kierować się rosyjski konwój pomocy humanitarnej.