Nowa Unia wyzwaniem dla Polski. Nasze stanowisko będzie trudno obronić

| Aktualizacja:

Wizja Jeana-Claude’a Junckera będzie próbą pogodzenia interesów Berlina i Paryża z tym, czego chcą nowe państwa UE i bogate kraje bez euro.

wróć do artykułu
  • ~...
    (2017-09-16 19:39)
    Niemiecka gospoadarka się rozwija, a pozostałych krajów w miejscu. Dlaczego tak się dzieje? Czy w Europie jest tylko jeden port, w Hamburgu?
  • ~RWPG-BIS
    (2017-09-14 06:57)
    UE chce powiekszyc przywileje zlodziejskich klik, pod patronatem niemieckiej euro mafii. Paradoksem jest , ze mafia rozwlajac Europe i wpedzajac ja w finansowo/kulturalna katastrofe, widzi w tym ogromne zyski dla siebie i ich mocodawcow (so ro s i kumple zarobili miliardy na obywatelach niszczonych panstw).Najwiekszym atutem mafii (bo jak to nazwac) sa liczni oglupieni propaganda wyborcy swoich "katow" - patrz Francja. 60 miliardow miesiecznie, pompowane ( realnie z pieniedzy podatnikow) w Euro, to utrzymywanie trupa przy zyciu, za pomoca kroplowki, do czasu finalu, czyli totalnego okradzenia i podporzadkowania sobie satelickich oglupialych panstw. (winni wszystkiemu beda oczywiscie prawicowi populisci)
  • ~jerz
    (2017-09-13 17:54)
    Brytyjski polityk ocenił pana Junckera podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim. Potępiając propozycje dotyczące przyszłości UE, Farage powiedział: Twoje propozycje przypominają stare dawne reżimy. Rzeczywiście, sposób, w jaki traktujesz Polskę i Węgry, musi już przypomnieć im czasy pod rządami komunistów. To sposób mówienia im, jak powinny prowadzić swoje własne kraj. Wszystko, co mogę powiedzieć to: dziękuję Bogu, że wychodzimy z Unii! Niczego nie nauczyłeś się od Brexitu
  • ~prezes
    (2017-09-13 16:18)
    nowosci i absurdy,liczne bledy i chore wizje.pomysly wbrew idei UE z czasow ojcow zalozycieli,fatalne perspektywy dla nas,zly nastroj,grozby,awantury,konflikty, w przyszlosci kary,szykany i straty-to jest ogolnie to,co przychodzi z Brukseli codziennie w mediach.Caly ten pomysl na unie 2 predkosci skonczy sie fatalnie.To tak jakby w jednej fabryce,ktora ma produkowac jakis produkt,byl dzial bogaty,majacy super maszyny,super inzynierow i obok niego nad tym samym produktem pracowal dzial biedny,ze starymi maszynami,z byle jakimi robotnikami,ale produkt finalny mialby byc niby doskonaly.zadajmy sobie pytanie-czy z takiej fabryki moglby naprawde wychodzic produkt doskonaly?To jest to,co Duda stara sie powiedziec "reformatorom".
  • ~mar
    (2017-09-13 15:16)
    Polityką imigracyjną udowodnili, że nie są im potrzebni Europejczycy a Unia jako jedno państwo, którym będą rządzić. A kto będzie je zamieszkiwał jest drugorzędne.
  • ~ślazak
    (2017-09-13 13:17)
    UNIA to zgniłe JAJA na CZARNO
  • ~AM
    (2017-09-13 10:56)
    wybrano takich ludzi do administracji w UE żeby Niemcy mogli nimi rządzić , co mogą zrobić ludzie z piętnem alkoholika tylko klepać się po plecach,całować i robić to co im każą niektórzy dowódcy państw członkowskich. Aż wstyd że tacy ludzie reprezentują UE.
  • ~Vive la France
    (2017-09-13 10:54)
    Sprawy idą w dobrym kierunku. UE dwóch prędkości, czyli paranoiczne pomysły francuskiego wnuczka swojej żony. To co proponuje brukselskie lewactwo to początek końca Eurokołchozu. Żeby się tylko nie rozmyślili.
  • ~PiSdobrze
    (2017-09-13 10:19)
    « Musimy zachować dużą firmę i zwiększyć zaufanie do gospodarki. » Macron. Ale, we Francji największym przedsięwzięciem jest dżihadizm (salafizm), który jest represjonowany przez społeczność międzynarodową.
  • ~PiSdobrze
    (2017-09-13 10:13)
    Dziś w 2017 roku, są dwie drogi : "salafizm" albo "słowianofilstwo". Unia Europejska, to już nie jest jak dawniej po 1945 roku (marzenie) ! Marzenie o budowie Unia Europejska pojawił się po 1945 a nie "za" 1945. "Za" to juz dziś : destrukcja o "Unia Europejska Marzenie" przez Merkel i KE.
  • ~ZENUŚ
    (2017-09-13 09:54)
    WTRZEZWIAŁ ? CZY JESZCZE NA HAJU ?
  • ~AM
    (2017-09-13 08:59)
    No, niestety : wpuszczanie do EU panstw Europy Wschodniej bylo wielkim bledem !!!
  • ~Otwórzcie oczy,zacznijcie myśleć palanty
    (2017-09-13 08:58)
    Prosta sprawa. Unia się rozwiązuje - do czego dąży rządząca partia bolszewicka i jej tutejsze ratlerki - i powstaje nowa Unia której granice wytycza Odra, Sudety i Karpaty. Dalej zaczyna się Azja.
  • ~Polak..
    (2017-09-13 08:52)
    Pier....na unia same kłopoty tylko przez nią,biedy też nie brakuje jak dla mnie może się rozpaść.
  • ~ue podąża śladami zsrr
    (2017-09-13 08:45)
    To nie Polska ma się bronić, tylko Niemcy muszą się opamiętać z bezmyślnym zapraszaniem i przyjmowaniem imigrantów. Jeśli tak ma wyglądać ta unia jak obecnie (dominacja niemiecko-francuska + marksizm kulturowo-gospodarczy) to ja nie chcę w niej być, nie za takim kołchozem głosowałem w referendum.
  • ~Slazaczka
    (2017-09-13 08:35)
    Dopoki kaczor bedzie aktywny, doputy pispicpolityki nie zmienia, a moze byl gorzej! Kto wie, na jaki absurdalny pomysl jeszcze wpadna?
  • ~Hass
    (2017-09-13 08:23)
    Piekna wizja: Polska, szczesliwy wyspa , jedna grupa etniczna, zadnych przyjaciol, , granice zamkniete, nikt nas nie chce, bez wplywu obcych e l e m e n t o w, wszyscy Polacy sa z soba spokrewnieni i dlatego schorowani, d e b i l n i , biedni, biedniejsi! To beda skutki izolacji od Europy, nacjonalizmu!
  • ~Hass
    (2017-09-13 08:16)
    D e p o l n i z a c j a Europy Zachodniej, natychmiast!
  • ~DonKichot
    (2017-09-13 08:13)
    paradoks polega na tym że to niemcy są w gigantycznym kryzysie społecznym np niski przyrost naturalny a siła ich gospodarki ich niszczy np imigranci, niemcy przestaną istnieć za kilkadziesiąt lat
  • ~KAJTUŚ
    (2017-09-13 08:05)
    DNI UNII SĄ POLICZONE , WYSTARCZY ŻE JEDNO PAŃSTWO WZOREM UK ZGŁOSI AKCES WYJŚCIA - I POZAMIATANE . ANGOLE MIELI RACJĘ OPUSZCZAJĄC TO BAGNO .

Może zainteresować Cię też: