Radzi także PKW, żeby skupiała się na przygotowaniu wyborów parlamentarnych.

- Oczekuję, że PKW w czasie najbliższych tygodni przedstawi całą procedurę - mówi w TOK FM Grzegorz Schetyna i przekonuje, że nie odwoływanie członków komisji powinno być teraz priorytetem. 

- Po wyborach parlamentarnych w przyszłym roku trzeba się zastanowić, czy formuła funkcjonowania PKW - formuła sędziowska - jest wystarczająca, czy nie - zastrzega także szef MSZ.

CZYTAJ TAKŻE: Ewa Kopacz: Absolutnie wykluczam powtórne wybory. To herezje>>>

Jednym z rozwiązań mogłaby być zmiana sposobu wyboru szefa PKW - ten wzorem NBP czy IPN miałby być osobą, która swoim autorytetem, nazwiskiem, postawą gwarantowałaby stworzenie kompetentnego zespołu i przeprowadzenie wyborów.

"Jedna prośba, dotyczyła premii za 2014 rok"

Schetyna nie ukrywa zaskoczenia informacjami podawanymi przez PKW, którzy wskazywali, że mieli zbyt mało pieniędzy dla firm na przygotowanie systemu informatycznego.

- Nie było żadnych apeli w sprawie systemu informatycznego. Teraz jeszcze raz przeglądałem dokumenty tego, czego oczekiwała PKW w kwestii tegorocznego budżetu. Było tylko jedna prośba, dotyczyła premii za 2014 rok. Nie wyrzucam im tego, ale naprawdę było dużo czasu, by przygotować wybory - podkreśla Schetyna.