Biskup Piotr Jarecki wystąpił przeciwko PiS i TV Trwam

2012-10-25 22:00 | Aktualizacja: 22:00
Biskup Piotr Jarecki

Biskup Piotr Jarecki (Fot. JACEK HEROK / Newspix)

Ciekawy wywiad, nie tylko dlatego, że udzielił go biskup przyłapany na jeździe po pijanemu. Także z uwagi na to, co biskup Piotr Jarecki w nim mówi. Hierarcha krytykuje marsz organizowany przez TV Trwam, Radio Maryja i PiS, dodaje też, że telewizja ojca Tadeusza Rydzyka powinna ubiegać się w konkursie o miejsce na multipleksie.




Żadnej partii nie wolno angażować autorytetu Kościoła - podkreśla biskup Piotr Jarecki w nieautoryzowanym wywiadzie opublikowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną.

Ludzie, którzy podzielają te same wartości i kierują się zasadami inspirowanymi wiarą, zaproponować mogą różne drogi realizacji celów politycznych. Żadna więc partia nie ma prawa twierdzić, że to ona reprezentuje Kościół. A jeśli tak głosi, jest to instrumentalizacja Kościoła dla celów politycznych. A do tego nikt nie ma prawa - zaznaczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Co ciekawe, hierarcha skrytykował też zorganizowany 29 września w Warszawie marsz uliczny pod hasłem "Obudź się Polsko!", współorganizowany przez PiS, telewizję Trwam, Radio Maryja i Solidarność.

Takie działania nie są zgodne z doktryną Kościoła i trzeba to wyraźnie powiedzieć. Nazwałbym je wkroczeniem na niebezpieczną drogę niejasności i zamieszania - ocenia biskup Jarecki. - Jeżeli w ten sposób podmioty kościelne, bądź za takie uznawane - Radio Maryja, TV Trwam - dawałyby sygnał, że za swoją reprezentację wierzący winni uznać konkretną partię, jest to istotne zafałszowanie nauczania Soboru Watykańskiego II. Podobnie, jeśli związek zawodowy obierałby jedną z partii politycznych za swoją reprezentację, to też wypacza właściwą sobie misję. "Solidarność" nie jest powołana do tego, by być przybudówką jakiejś partii. Ma bronić interesów każdego człowieka pracującego i godności pracy jako takiej - stwierdził.

Odnosząc się natomiast do sprawy nieprzyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji na nadawanie TV Trwam na multipleksie, czyli platformie telewizji cyfrowej, hierarcha przyznał, że widzi miejsce tego medium w ofercie cyfrowej, jednak na równych zasadach z innymi.

Winno jednak spełnić warunki konkursu na koncesję. Jeżeli założymy, że warunki te są sprawiedliwe, to niezależnie od tego czy jest to podmiot kościelny czy niekościelny, powinno się je respektować - skomentował.

Biskup Piotr Jarecki został przyłapany w ostatni weekend na jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. Rozbił toyotę na słupie ulicznym w Warszawie, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 prom. alkoholu. Duchowny przeprosił publicznie za to, co zrobił i zapowiedział, że chce poddać się leczeniu odwykowemu. Będzie musiał jednak odpowiedzieć za kierowanie autem po pijanemu. Grożą mu dwa lata więzienia.






Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 414
1 2 3 4 ... 42 starsze
  • ~JOZEK2013-01-28 12:52

    SZKODA MI GO NO ALE JEST PIJAKIEM TAKA PRAWDA TYLKO JEDNO POZBAWA WSZELKICH GODNOSCI BISKUPICH

  • ~katolik2012-12-27 09:33

    Jeden biskup który mówi głosem prawdziwie kapłańskim a nie moherowym !!! Takich kapłanów nam potrzeba a nie Rydzyków, którzy namawiają do nienawiści !!!

  • ~an232012-12-26 22:55

    jestem katolikiem i pisze do tych panów z episkopatu. To inteligentny czliowiek i zna języki..? Prosze go wypierniczyć do Mongoli niech tam do konca życia jest zwykłym księdzem

  • ~mor2012-12-26 22:00

    Skróć sobie kolego tego POMATOLA na MATOŁA; sens zachowasz, a i bliższe to będzie Twoim poetyckim talentom.

  • ~mor2012-12-26 21:55

    amen - Ty się lepiej ugryź, przez lewe ramię w prawy pośladek, albo na odwrót. Bedzie to równie skuteczne, jak Twój "płomienny" apel w obronie toruńskiej rozgłośni.

  • ~mira2012-11-09 09:26

    Księże Biskupie nie niszcz Kościołą

  • ~amen.2012-11-01 21:10

    Jakim prawem porpuracje PIJAKU zabierasz głos w naszych radia maryja sprawach .To my go utrzymujemy i co gorsze że takiego kretna jak ty pijaczku. Za czyją krwawice chlałeś aż wpadłeś w naług jak nie za nasze pieniądze.Tą szatę porpurową też dostałes za wierne podtanstwo i obszczekiwanie /pouczanie/co nam wolno według twojch towarzyszy z TW sekretarzyn Michalika i KO /UB eskie przynależności prymasika Kowalczyka i oto taki ,,sługa bez zasad moralnych piotrus Jarock zostaje jednym z nich porpuratem--biskupiną alkoholików. Taki pijaczek wmawia nam że poda się leczeniu ito na nasz koszk --moralne to ? dobrowolnej karze? a do pierdla na 5 lat iniech zazna smaku doli tych co nie mieli kasy i układów z KO,,TW michalikiem i pokaże swoie miłosierdzie -nawróci chodz paru niszczęsników.Taki teraz mamy episkopecik sami swoi TW --KO--pijaczki . Taki KO prymas moze wyswięcic pożądnego księdza ? jak sam oszukiwał Papieża współprwcował z SB. Jarocki jestes typem wykszałconym i przebiegłym w swych kłamstwach jak każdy pijak;. stad twoje nikczemne ,obrzydliwe pełne pogardy dla nas Polaków ,wywiady pełne wypocin degenerata . Pokaż się publicznie to usłyszysz trochę więcej prawdy osobie swojch mocodawcach u których MARSZ--SOLIDARNOSC--TV TRWAM i PiS powodują napady wścieklizny tej mafii episkopatu.Zwrócone mienie ponowie ZRABOWALIŚĆIE nam wiernym tego kośćioła i teraz beszczelnie opluwcie nas jak pijak Jarocki kanalia jedna wyzuty z ambicj i honoru,SZmatławiec...

  • ~opałek2012-11-01 00:12

    My już ks. bp. FLASZCE serdecznie dziękujemy. Proszę udać sie do bp. ©łódzia na poprawkę.

  • ~hahahaha2012-10-27 15:56

    POlactwo - to ludzie tredowaci moralnie. Jarecki to jest przyklad takiego POlaka

  • ~wojak2012-10-27 12:33

    Co jest zgodne z doktryną kościoła?-łajdactwo i alkohol,to utopia kleru.Większość kleru są tacy jak biskup Jarecki i lepiej niech nie zabiera w tej sprawie głosu,tylko pokutuje.Pan Jezus chodził boso w sandałach i nauczał nawet nie jeździł na ośle.A dzisiejszy kler-chodzą do agencji towarzyskich,piją dobre trunki,jeżdżą drogimi autami i chapią od biedoty co się tylko da za Bóg zapłać.Dawno już temu mądry powiedział że,Religia i Prawo jest dla biedoty - podobnie jak i konstytucja.Pierwszy przykład z brzegu na czasie to Amber Gold a w nim syn Tuska.Takie przykłady można mnożyć.A biednych to się traktuje gorzej jak psa np.zabranie samotnej matki i dzieci w środku nocy w Opolu za parę srebrników czemu w tym przypadku żadna instytucja charytatywna nie pomogła?To są teraz POlskie czasy.!!! podobne do czasów krwawego Felka.

1 2 3 4 ... 42 starsze