Biskupi z mocnym apelem do polityków. Chodzi o in vitro

2013-04-09 03:43 | Aktualizacja: 05:33
Ksiądz Franciszek Longhamps de Berier i arcybiskup Heryk Hoser

Ksiądz Franciszek Longhamps de Berier i arcybiskup Heryk Hoser (Fot. Fot. Bartosz Bobkowski Agencja / Agencja Gazeta)

Hierarchowie przywołują polityków do porządku. Wydali specjalny apel, w którym zwracają się przede wszystkim do katolików w Sejmie i rządzie Dotyczy in vitro.




Polscy biskupi apelują do polityków o ochronę życia ludzkiego. Wezwanie hierarchów znajduje się w najnowszym dokumencie bioetycznym Episkopatu Polski. Dziś zostanie on upubliczniony.

Cały tekst składa się z kilku części i dotyczy początków życia człowieka. Jeden z rozdziałów został poświęcony polityce.

Arcybiskup Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych przypomina, że politycy biorą na siebie wielką odpowiedzialność, gdy stanowią prawo dotyczące życia ludzkiego.

Nasz apel dotyczy przede wszystkim tych, którzy deklarują się jako katolicy - podkreśla hierarcha. Zaznacza, że wiara polityków powinna być widoczna właśnie wtedy, gdy tworzą oni prawo. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to muszą wtedy stanąć w obronie życia - dodaje arcybiskup Hoser.

Zwracając się do polityków, biskupi wychodzą z założenia, że obowiązujące prawo nie tylko coś nakazuje i zakazuje, lecz także ma wychowywać.






Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 97
1 2 3 4 ... 10 starsze
  • ~olmaria72013-09-24 18:17

    re - celtic - głupotę piszesz.

  • ~Jacek2013-04-10 22:27

    Czyzby dziennik.pl cenzurowal dyskusje? Wykasowano moj post pochwalajacy biskupow...

    Brawa dla Episkopatu!

    Na marginesie chcialem tez dodac, ze jednym ze swieckich ekspertow episkopatu byla kobieta.

  • ~lola2013-04-10 00:20

    Niech sie pocaluja w rym do biskupa... Czy kogokolwiek obchodzi co oni jeszcze wymysla???

  • ~~ Kamil2013-04-09 20:38

    Dwóch duchownych o wyjątkowych nazwiskach : KSIĄŻE Longhamps de Berier i HIERARCHA Hoser. Taka arystokracja to FAKTYCZNIE RZĄDZIŁA w ubiegłym tysiącleciu .Ale to były czasy sojuszu ołtarza z tronem a nie domokratyczne państwo prawa.

  • ~~ Ateista - realista2013-04-09 20:26

    Hierarchowi Hoserowi urósł gól na szyji ze złości .To pewnie ŚWIECKA KLĄTWA !!! za dekret papieża Inocentego IV , który nakazał świętej inkwizycji stosowanie tortór wobec innowierców.

  • ~XXX2013-04-09 19:33

    zacznijcie ograniczać siebie- czarne kruki

  • ~Hoser go to Rwanda!2013-04-09 19:23

    Jakim prawem agenci obcego państewka stawiają jakieś żądania i wydają polecenia legalnie wybranym przedstawicielom społeczeństwa???

  • ~cxcezar2013-04-09 19:18

    Zamiast pilnować swoich " bruzd dotykowych" to próbują zaglądać kobietom do macic.Każdy ma rozum i wolną wolę i powinien sam decydować o swoim życiu. Ni odnosi się to do katolików bo im wolną wolę odebrano i za nich decydują tzw.autorytety moralne KK.

  • ~mentalista2013-04-09 18:08

    Odczepcie się wreszcie od chorych na bezpłodność, wy, głęboko niemoralni ludzie.

  • ~MACIEK2013-04-09 17:17

    jAK MOGĄ CZEPIAĆ SIĘ MAŁŻEŃSTW KTÓRE CHCHCĄ MIEĆ POTOMSTWO SAMI BĘDĄC BEZŻENNYMI,PRZYNAJMIEJ W TEJ MATERII SIEDZIELI BY CICHO I RACHOWALI ILE BEZPRODUKTYWNIE NISZCZĄ PLEMNIKÓW.

1 2 3 4 ... 10 starsze