Biskupi z mocnym apelem do polityków. Chodzi o in vitro

| Aktualizacja:
X

Hierarchowie przywołują polityków do porządku. Wydali specjalny apel, w którym zwracają się przede wszystkim do katolików w Sejmie i rządzie Dotyczy in vitro.

Polscy biskupi apelują do polityków o ochronę życia ludzkiego. Wezwanie hierarchów znajduje się w najnowszym dokumencie bioetycznym Episkopatu Polski. Dziś zostanie on upubliczniony.

Cały tekst składa się z kilku części i dotyczy początków życia człowieka. Jeden z rozdziałów został poświęcony polityce.

Arcybiskup Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych przypomina, że politycy biorą na siebie wielką odpowiedzialność, gdy stanowią prawo dotyczące życia ludzkiego.

Nasz apel dotyczy przede wszystkim tych, którzy deklarują się jako katolicy - podkreśla hierarcha. Zaznacza, że wiara polityków powinna być widoczna właśnie wtedy, gdy tworzą oni prawo. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to muszą wtedy stanąć w obronie życia - dodaje arcybiskup Hoser.

Zwracając się do polityków, biskupi wychodzą z założenia, że obowiązujące prawo nie tylko coś nakazuje i zakazuje, lecz także ma wychowywać.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  • ~pytanie
   2013-04-09 08:49
   gdzie sa biuskupi i politycy prawicy gdy kolejna matka, ojciec zabija lub katuje swoje dziecko?

   Dlaczego w takich momentach milczą?
  • ~Genitaliusz
   2013-04-09 08:38
   Stanę w obronie życia.
   Ci , którzy tego nie zrobią to grzeszni ludzie.
  • ~@KAZ2013-04-09 08:15
   2013-04-09 08:52
   Posel ma przede wzystkim reprezentować wyborców a nie swoje sumienie.
   Zwłaszcza w tym systemie wyborczym.

   A jaki procent ludzi jez za in-vitro?
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.