Miasteczko namiotowe rolników będzie nielegalne. Zarząd Dróg Miejskich nie wydał zgody na zajęcie pasa ruchu przed kancelarią premiera. To tam dziś manifestują rolnicy i zamierzają rozbić obóz protestacyjny podobnie jak przed laty pielęgniarki.

Rzecznik warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj powiedział IAR, że formalności związane z legalizacją miasteczka namiotowego nie zostały spełnione. We wtorek związkowcy przesłali jedynie informację o chęci zajęcia pasa drogowego. Myśmy w trybie pilnym chyba w godzinę po tym wniosku wysłali wezwanie do uzupełnienia dokumentacji, ale związek nie przesłał kompletu dokumentów. Do dziś nie uzupełnili tej dokumentacji, a to oznacza, że nie możemy wydać decyzji na zajęcie pasa drogowego. Jeśli miasteczko zostanie rozbite, nie będzie miało tej formalnej zgody - powiedział Sobieraj.

Ze źródeł IAR wynika, że mimo to nie należy się spodziewać natychmiastowej interwencji służb. W pierwszej kolejności rolnicy mogą otrzymać ponaglenie o uzupełnienie dokumentacji i kary finansowe.

ZOBACZ TAKŻE: Protest rolników w Warszawie. Relacja LIVE>>>