Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w środę alert dotyczący dużego zagrożenia pożarowego w lasach do odbiorców przebywających na terenie części woj. lubuskiego i wielkopolskiego. O rozesłaniu alertu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało na platformie X.

Reklama

Odbiorcy dostali ostrzeżenie o treści: "UWAGA! Dziś i jutro (15/16.05) duże zagrożenie pożarowe w lasach. Nie używaj ognia w lesie i jego sąsiedztwie. W przypadku zagrożenia dzwoń na 112."

Alert RCB rozesłany został do odbiorców w powiatach żagańskim i żarskim w województwie lubuskim oraz kolskim, konińskim, pleszewskim i tureckim w województwie wielkopolskim.

Reklama
X.com / RCB

Pożary w Polsce

W ostatnim czasie, w całej Polsce, mieliśmy do czynienia z dużą liczbą pożarów. W poniedziałek wybuchł pożar w liceum w Grodzisku Mazowieckim w czasie matur. Ewakuowano uczniów i nauczycieli, łącznie około 60 osób. Ogień objął około 20 metrów kwadratowych. W niedzielę nad ranem wybuchł pożar w centrum handlowym na ul. Marywilskiej w Warszawie, gdzie mieściło się ponad 1400 sklepów i punktów usługowych. Także w niedzielę spłonęła sortownia śmieci na warszawskich Siekierkach. Ogień objął składowisko śmieci o wielkości 25x30 metrów kwadratowych przy ulicy Bananowej, w pobliżu mostu Siekierkowskiego. W piątek wybuchł pożar składowiska odpadów w Siemianowicach Śląskich. Ogień objął ok. 6 tys. metrów kwadratowych składowiska, na którym według szacunków władz miasta nielegalnie zmagazynowano w różnych pojemnikach kilka tysięcy ton różnych substancji, a także podobne ilości odpadów plastikowych. Także w piątek miał miejsce pożar w Kielcach, gdzie ewakuowano z budynku 39 pensjonariuszy i personel DPS.