362 sposoby na zabicie Lacha. RECENZJA „WOŁYNIA”

| Aktualizacja:

Odcięte siekierami ręce, nogi i głowy, ludzie rozrywani końmi i przybijani do drzwi, rozcinane nożami brzuchy ciężarnych kobiet, studnie wypełnione ciałami – całe to okrucieństwo pokazane w filmie „Wołyń” można traktować dosłownie. Tak bowiem było. Jednak pod tą porażającą dosłownością kryje się przesłanie, które ma szansę przysłużyć się polsko-ukraińskiemu pojednaniu.

wróć do artykułu
  • ~Dana
    (2017-09-04 20:22)
    Wszystkie rzady Izraela mowia bez konca o holocauscie, maja do tego prawo.Polskie rzady "wielkodusznie" pomijaja niszczenie narodu polskiego.Atakuje sie Niemcow i zada odszkodowania, a pomija sie milczeniem odradzajacy sie nacjonalizm ukrainski, nie reaguje sie ostro na gloryfikowanie Bandery i UPA, obysmy nie musieli tego zalowac
  • ~Andrzej
    (2016-12-04 15:29)
    Po przeczytaniu 100 sposobów mam już dość... Ten kraj nie powinien istnieć! TO co nawet w dzisiejszych czasach dzieje się na Ukrainie jest skandaliczne a nasz rząd traktuje ich jak najcudowniejszy naród na ziemi ... Ciekawe skąd pochodzą ...
  • ~Di
    (2016-10-22 23:13)
    Po seansie ,każde kino powinno częstować setką wódki,straszny film :((
  • ~maa
    (2016-10-22 09:06)
    słowo Ukrainiec zawsze kojarzy mi się z bandytą
  • ~MAREK
    (2016-10-21 20:20)
    P. Morawiecki, co obecnie ma dużo władzy z nadania / KOGO? ZDRAJCY POLSKI?/. Chce dokonać rozwoju Polski na UKRAINCACH KTORYCH OBECNIE JEST W POLSCE PONAD MILION!!!! CO Z POLAKAMI CO ZYJA W KAZACHSTANIE I INNYCH REGIONACH OBECNEJ ROSJI???? Ukraina ma zadania terytolniane , chce Polskich ziem!!!! 3 mln.Polakow chce wrocic do Polski i pracować dla Polski!!!! Nie może, ponieważ mamy kolejny ANTY-POLSKI rząd co niszczy Polske!!!! WON z tym Zaklamanym rzadem, PiS , PO, Nowoczesna !!! P. Kaczynski ,Premier Szydlo, Prezydent Duda - nie dbaja o Polske i Polakow!!! Obowiazuje zasada : My nie ruszamy Waszych a Wy Naszych!!!
  • ~jorguś2
    (2016-10-20 20:54)
    Wszystkie wojny są takie same. Jak ktoś myśli inaczej to głupek. A że głupota jest większa od Wszechświata to i wojny są ciągle obecne. Tylko dziś mamy ich kilka. Sami bierzemy w nich udział. Skończcie więc ************ . Ament.
  • ~prac124
    (2016-10-20 00:29)
    Okrutne zbrodnie ludobójstwa w imię walki o niepodległość? Z kim walka? Z dziećmi, kobietami, starcami? Tylko dlatego, że mówili po polsku? Naiwnością jest, że można osiągnąć własne szczęście przez zbrodnię. Naród ukraiński już cierpi i jeszcze bardzo długo cierpiał za swoje zbrodnie. taka jest przyroda. Zawsze wystawia rachunki.
  • ~rrr
    (2016-10-16 09:58)
    Mamy wreszcie film który pokazuje prawdę o cierpieniach polaków ze strony Ukraińców,a Warszawą pełna tej hołoty,zobaczcie z jaką nienawiścią oni na nas patrzą.źydowscy reżyserźy do tej pory opluwali nas w idzie,pokłosie i robili morderców.Stuhr,, ten chętnie w ich filmach gra..
  • ~Re ~Melka
    (2016-10-16 00:44)
    Gudłaje to q-rewski pomiot żony Lota i dlatego gudłajstwo dziedziczy się po matce! Gudłaju! Nie oglądaj się za siebie - wiesz przecież, czym się to kończy! Tutaj czekają na ciebie tylko polskie obozy koncentracyjne, które prawidłowo powinny być nazywane gudłajskimi obozami koncentracyjnymi - no bo przecież to gudłaje były ponoć większościowymi udziałowcami zapewnianych w tych sanatoriach przez Niemców wygód i luksusów, a i na rampie Auschwitz brat mojego ojca, Polak, harcerz i katolik, po torturach na Lubelskim Zamku, był popychany szturchańcami w stronę Krainy Wiecznych Łowów przez barczystego gudłaja, który z chytrym uśmieszkiem stał się większościowym udziałowcem wujowego zegarka! Idź więc gudłaju przed siebie swoją jedynie słuszną drogą do swojej ziemi obiecanej i nie ustawaj w marszu ku swojej świetlanej przyszłości... I od czasu do czasu sprawdź, która jest godzina!!! Wujek mnie niekiedy pyta we śnie...!
  • ~------------------------------------------------
    (2016-10-14 21:00)
    NIEMA DYMU BEZ OGNIA
  • ~openworld
    (2016-10-14 12:28)
    "Zbrodnia, z którą nie da się dyskutować, może stać się wspólnym mianownikiem dla obu stron, punktem wyjścia do porozumienia, zrozumienia i pojednania." NIGDY! To samo Niemcy, mordercy DZIECI I KOBIET POLSKICH. Barbarzyńcy nigdy nie będą ludźmi, nawet po 100 pokoleniach, to jest w genach.
  • ~Iza
    (2016-10-13 23:03)
    Ukrainiec,polak,zyd, niemiec,po prostu człowiek. każdy z nas zdolny do tego?
  • ~leo
    (2016-10-13 22:44)
    Ja sam znam relacje świadka, który został pozbawiony rodziny przez morderców ukraińskich. Notabene też ze Wschowy, nazywał się Baran ( jak dobrze pamiętam Pozdrawiam rodzinę, a jego w zaświatach). To co opowiadał, to było przerażające. Biedak już nie żyje. Ale te opowieści wyryły mi w mózgu bruzdę i nie mogę o tym zapomnieć. Pozycja książkowa "Łuny w Bieszczadach" także opisuje makabryczne praktyki zwyrodnialców ukraińskich. Ścinanie głów toporem, czy wycinanie odbytu i przybijanie go do drzewa i biczowanie. Osoba wyrywała sobie wnętrzności i umierała. A zabijanie dzieci. Łapał za nóżki i rozbijał główkę o mur. Makabra. Wybaczać- to jest niemożliwe. Uważają tych zbrodniarzy za bohaterów.
  • ~Melka
    (2016-10-12 18:29)
    No chyba teraz jasny jest stosunek Żydów do Polaków. Myślą o nas jak Polacy o Ukraincach.
  • ~marina... ko
    (2016-10-12 00:05)
    A dialogu jak nie było to tym bardziej teraz nie będzie ....
  • ~As
    (2016-10-11 21:46)
    Panie Smarzowski , dziękuję !
  • ~Karolina
    (2016-10-11 00:27)
    Wołyń: adresik.ga/d2465b70
  • ~maria
    (2016-10-10 23:47)
    film dla ludzi których fascynuje przemoc .jak coś takiego można nakręcić ...jak zwykle Ukraińce są .jakoś dziwnie się składa mieszkałam wśród mniejszości Ukraińskiej i nic złego z ich strony nie doświadczyłam . pracowity naród ,,,pomimo biedy w niektórych domach dzieci wykształcone ,,nie stali pod sklepem i raczyli się trunkami jak inni w naszej wsi Ludzie ile ten film ,wzbudza nienawiści ...czytając te komentarze mam obraz co niektórzy mogliby zrobić tym ludziom ,już dziś dowiedziałam się że są jakieś zajścia burząc pomniki ukrainskie ..
  • ~kol
    (2016-10-10 16:29)
    nasi wspaniali parlamenarzysci i caly rzad robia cale cyrki wokol zbrodni w katyniu bo dokonali tego rosjanie, bez tortur i meczenia jencow, natomiast wychwalaja i udzielaja pomocy ukraincom ktorzy w okrutny sposob wymordowali conajmniej kilkaset tysiecy cywili w tym kobiety i dzieci a przed zamordowaniem ich torturowali, okaleczali, mordowali dzieci na oczach rodzicow - mordowali to jest bardzo delikatnie powiedziane - bo przed zamordowaniem okaleczali je aby zadac tak dziecku jak i jego rodzicom jak najwiekszy bol
  • ~Nawigator + koledzy!
    (2016-10-10 15:50)
    Błędem jest konfliktowanie się z Rosją , a pędzenie w obięcia ludów dzisiejszej Ukrainy. Zwracam uwagę na pojęcie i zrozumienie definicji kiedy ludy dorastają do NARODU.