Rocznica porozumień sierpniowych. Ta umowa wstrząsnęła światem

| Aktualizacja:

33 lata temu w stoczni gdańskiej podpisane zostały porozumienia między władzami ówczesnego PRL a przedstawicielami komitetów strajkowych. Jednym z najważniejszych efektów tej umowy była zgoda komunistów na utworzenie wolnych, niezależnych związków zawodowych. Na mocy tego porozumienia utworzono "Solidarność".

wróć do artykułu
  • ~Polak
    (2016-01-15 14:01)
    jedne z największych oszustw świata.Mam satysfakcję,ze rozszyfrowałem sprawę b.szybko.Następnie uzyskałem potwierdzenie w dokumentach Stana Tymińskiego.Z przykrością przypominam,że Bolek i jąkalski jeżdżąc po świecie ogłaszali,że Polacy to stado baranów.
  • ~X
    (2013-09-06 11:18)
    największe oszustwo XX wieku.
  • ~alfanabeta
    (2013-09-01 11:22)
    Dranie. Sobie załatwili wolność, nam bezrobocie i biedę. Jeszcze bezczelnie świętują, że zrobili z nas niewolników.
  • ~wiele bny
    (2013-09-01 09:10)
    wstrząsneła światem??? a jak to się przekłada na mamonę czarni wypchneli czerwonych
  • ~zosienka
    (2013-08-31 17:21)
    No i co z tego zostało po rządach solidolarnych prężących pierś z dumy? Jak wam nie wstyd.
  • ~żart
    (2013-08-31 14:19)
    Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, doktor Łukasz Kamiński , nie "ZNA" historii- MA(tołek).
    Pamięć wsadż w "du.ę" PO(srańcu)- lepiej się "wysra.z".
    Nie ucz Ojca, robić dzieci- głąbie "kapuściany".
  • ~żart
    (2013-08-31 14:04)
    "Komuna" (partia) nie potrafiła "poradzić" sobie ze "związkami zawodowymi" za P.R.L-u, - więc utworzyła "Solidarność"- PO(srańce).
    Za P.R.L-u, związki "zawodowe" miały "wpływ" na Sejm,Rząd,Partię,itd... (nic bez nas).
    KO(munistom) się to nie "podobało".
    Utworzyli okrągły "stół" z "Solidarnością"- MA(tołki), pomógł "kościól" (papież).
    Jest jak jest,- wszyscy widzą i słyczą- głąby "kapuściane" (biali niewolnicy).
  • ~marcelek
    (2013-08-31 12:30)
    i gó...z niej zostało!
  • ~bezrobotny
    (2013-08-31 12:26)
    solidarnosc to najwiekszy przekret jaki zaistnial w Polsce .Nieswiadomosc robotniow doprowadzila ze ukrecili sobie bat na siebie .Wolnsc jaka uzyskali to ruina gospodarki rozkradzenie majatku panstwowego zadluzenie kraju totalne bezrobocie ,praca za grosze i kaganiec na ustach nie podoba ci sie to za brame .
  • ~karla
    (2013-08-31 12:19)
    mnie już nie wystarcza ciepła woda w kranie i święty spokój, chciała bym by było jak w syrii zawsze to jakaś odmiana?
  • ~Konrad
    (2013-08-31 12:16)
    Bzdury - z postulatów nic nie zostało. "Działacze" wyrolowali robotników - dzisiaj są "WIELKIMI PANAMI".
  • ~małolat
    (2013-08-31 12:15)
    bobik odpie sie od Dudy . Duda ma rację walczyli wywalczyli i mają ****** mówię o tych co walczyli
  • ~bobik
    (2013-08-31 11:53)
    Solidarnosc to wielka historia i wspolne dobro narodowe wszystkich Polakow.
    Dlaczego dzisiaj ten szmaciarz duda wyciera sobie solidarnoscia swoj parszywy ryj ??? niech sobie zalozy swoj zwiazek zawodawy poyebancow. obsrane lapy precz od solidarnosci.

Może zainteresować Cię też:

  • Pomnik króla Jana III Sobieskiego

    Niechciany w Wiedniu pomnik Jana III Sobieskiego stanął w Krakowie. "Polacy chcą go przekazać w darze Europie"

  • nauczyciel

    Co z płacami zasadniczymi nauczycieli w 2020 r.? ZNP: To jest bardzo zła wiadomość

  • Karpacz: Tajemnicza śmierć w hotelu. Policja zatrzymała 43-latka podejrzanego o zabójstwo

Zobacz więcej