Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Samoloty II wojny światowej. Szkoliła się na nich córka marszałka Piłsudskiego, w Polsce latają do dziś [ZDJĘCIA]

4 maja 2019, 12:14
Nawet ten, kto nie interesuje się lotnictwem, i tak może kojarzyć te maszyny – bardzo często "grają" japońskie samoloty w amerykańskich filmach wojennych. Niewiele osób wie jednak wie, że to pierwszy amerykański samolot zamówiony dla RAF i sprowadzony na wyspy w dużej liczbie ("Brytyjska komisja zakupowa złożyła początkowo zamówienie na 200 maszyn”, potem doszło kolejnych 200 Harvardów I i 600 Harvardów II ). Co jeszcze wiadomo o typ typie maszyny?
Nawet ten, kto nie interesuje się lotnictwem, i tak może kojarzyć te maszyny – bardzo często "grają" japońskie samoloty w amerykańskich filmach wojennych. Niewiele osób wie jednak wie, że to pierwszy amerykański samolot zamówiony dla RAF i sprowadzony na wyspy w dużej liczbie ("Brytyjska komisja zakupowa złożyła początkowo zamówienie na 200 maszyn”, potem doszło kolejnych 200 Harvardów I i 600 Harvardów II ). Co jeszcze wiadomo o typ typie maszyny? / Dorota Kalinowska/dziennik.pl
Bezlitosny dla niedoświadczonych pilotów, ale z możliwością podczepienia pod kadłubem bomby 500-funtowej, a pod skrzydłami 4 karabinów maszynowych - o tej maszynie zawsze było głośno. Także dlatego, że Harvardem – to tym samolocie mowa – latała córka marszałka Piłsudskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
sprzęt ciekawostki lotnictwo samolot maszyna historia Harvard córka piłsudskiego ii wojna światowa

Powiązane

Reklama

Komentarze(11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Biały wieloryb ubrany przez Rusa w szelki
  2019-05-04 12:54:27
  OK, niech sobie ten aeroplan lata jak najdłużej, ale dlaczego Donald Tusk zlecił śledztwo smoleńskie Rusom a nie niezależnym ekspertom badań wypadków lotniczych ?
  19
  pokażodpowiedzi (8)
 • NiePeŁo
  2019-05-11 09:30:19
  Przed rozpoczęciem takich dociekań dobrze by było ryżemu dać porządne bęcki za całokształt. Na pewno zasłużył, a i publika miałaby jaką taką satysfakcję !
  5
  pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama