Deportacje do Auschwitz podczas Powstania Warszawskiego. Niemcy nie oszczędzili starców czy kobiet w ciąży [WIDEO]

| Aktualizacja:

Blisko 13 tys. mieszkańców Warszawy, w tym dzieci, kobiety w ciąży i starcy, zostało deportowanych przez Niemców do Auschwitz po wybuchu w stolicy powstania. 12 i 13 sierpnia 1944 r. dotarły tam dwa pierwsze i najliczniejsze transporty, łącznie 6 tys. osób.

wróć do artykułu
  • ~Helmut von Alibaba
    (2019-08-12 12:14)
    Niemcy to przecież zachodnio-europejska kultura.
  • ~7-7
    (2019-08-12 12:42)
    Dajcie spokoj, to tak nudny temat juz. Polaki i Soviets byli shot w Auschwitz 1 nie Birkenau, Birkenau byl exclusive do eksterminaci jude i roma.
  • ~to tak jak
    (2019-08-12 14:30)
    patriotyczne chłopstwo z Jedwabnego i kilkuset innych miejscowości...
  • ~Pradziad
    (2019-08-12 14:45)
    Ja, ja, ja, ja, ja Alez my to juz wszystko wiemy. W latach 60 w szkole dzien w dzien slyszalem, my Polacy , my biedne ofiary, potem w TV tylko te filmy o heroicznych Polakach u boku Rosjan oczywiscie, lata siedemdziesiate, 80te, 90 te to samo. Potem zaczelismy zyc terazniejszoscia, chcielismy te przeszlosc zapomniec, odsunac, dac ranom sie zagoic. Przyszedl Pis, no i zaczeli ekshumowac,wskrzeszac wroga, blizny rozrywac. Ludzie , Basta! Ja mam juz tego dosyc!
  • ~zin
    (2019-08-12 15:10)
    niemcy od zaisnienia tych plemion w Europie byli nazywani barbarzyncami i nie wyzbyli sie tych nawykow barbarzynskich dowodami swey zbrodniarzego barbarzynstwa jest znane swiatu jak traktowali ludnosc tubylcza swych koloni Tylko tym narodziemogli zaistniec tacy zbrodniarze ktorzy usmiercali ludzi na taka skale
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2019-08-12 15:54)
    REPARACJE Szwab Szkopy za MOR-DY za złodziejstwo na skałe światowa za to że NIEMKI KOCHAŁY ADOLFA nade WSZYSTKO żeby nawet oddawać niepełnoletnie dzieci na zagłade
  • ~tor
    (2019-08-12 18:08)
    I to jest też przyczyna ,że 1 sierpnia nie ma co świętować a raczej powinien być to dzień żałoby narodowej i głupoty nielicznych jednostek które dzieciom pozwolili walczyc z Niemcami
  • ~Ludwikk
    (2019-08-13 06:55)
    Nieskonczona historia!!!

Może zainteresować Cię też:

  • Restauracja stolik

    Knajpa w Gdyni szuka kucharza. Zamieściła oburzające ogłoszenie. "Uwaga. Zero Ukraińców czy innych podobnych"

  • Adam Michnik

    Michnik oskarżony o zniesławienie. Sąd umarza postępowanie. "Argumentum ad hitlerum"

  • Mateusz Morawiecki

    Morawiecki w niemieckich mediach nie tylko o reparacjach, ale i wydatkach na obronność. "Nie powiedziałbym, że Niemcy są pasożytem, ale..."

Zobacz więcej