Reklama

Według nowej ustawy media nie będą, tak jak do tej pory, spółkami prawa handlowego. Dzięki temu, jak tłumaczył Krzysztof Czabański, nie będą zmuszone do zarabiania pieniędzy, co działa na szkodę programu. Chcemy, żeby media publiczne zajmowały się tylko i wyłącznie realizacją misji określonej w ustawie - powiedział.

Dodał, że PiS zamierza zostawić struktury mediów publicznych, tzn. samodzielne rozgłośnie Polskiego Radia i TVP.

Krzysztof Czabański powiedział też, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza powołać nowe kadry zarządzające mediami publicznymi. Formuła wymiany szefostwa mediów jeszcze nie jest ustalona - dodał. Jak powiedział, PiS opracował już natomiast sposób finansowania mediów. Z abonamentu, który będzie o połowę mniejszy niż w tej chwili, za to będzie powszechnie ściągalny, albo w rachunkach za energię, albo przy PIT-cie - powiedział Czabański. Dodał, że tym którzy nie płacili do tej pory zostanie udzielona abolicja.

Krzysztof Czabański dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zwlekać z wprowadzeniem nowej ustawy medialnej, która jego zdaniem ma być gotowa na początku roku. Cały proces przekształceń medialnych może zakończyć się do końca 2016 roku.

Reklama

Krzysztof Czabański zdobył mandat PiS w okręgu toruńsko-włocławskim z drugim wynikiem na liście.