Z informacji dziennikarzy tygodnika wynika, że Piotr Kraśko ma zostać odwołany ze stanowiska szefa redakcji „Wiadomości" jeszcze w grudniu albo na początku stycznia. Program na początku poprowadzić miałby za niego Krzysztof Ziemiec, a potem nową twarzą serwisu miałaby być dziennikarka komercyjnej stacji.

To spekulacje nie mające pokrycia w rzeczywistości - mówi Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzeczniczka TVP i chwali się wynikami flagowego serwisu "Jedynki".

- Wystarczy wspomnieć, że w listopadzie b.r. „Wiadomości” TVP1 były zdecydowanym liderem wśród programów informacyjnych - średnia widownia „Wiadomości” wyniosła 4 mln 41 tys. osób (przy udziałach 25,2 proc) i była wyższa od „Faktów” TVN o ponad pół miliona! W porównaniu z listopadem ubiegłego roku „Wiadomości” zyskały 40 tys. widzów - mówi rzeczniczka. Dodaje też, że to efekt decyzji prezesa TVP, który zdecydował się zmienić formułę "Wiadomości", zrywając z ich tabloidyzacją i epatowaniem sensacją. - Dane telemetryczne potwierdzają trafność tej decyzji - mówi rzeczniczka.

Tygodnik nie wskazuje personalnie dziennikarki, która miałaby zastąpić Kraśkę. Ale na giełdzie pada nazwisko Doroty Gawryluk z "Wydarzeń". Gawryluk, podobnie jak TVP, zaprzecza jednak medialnym spekulacjom - Nie będę komentować plotek - ucina rozmowę.