Pogoda powinna sprzyjać osobom chcącym obserwować to astronomiczne zjawisko, podobnie - dogodne punkty obserwacyjne, z widokiem na południowy wschód. Niestety, bardziej spektakularnie zaćmienie będzie wyglądać w Afryce, na Bliskim Wschodzie i środkowej Azji.
Reklama
Całkowite zaćmienie Księżyca można było obserwować w internecie.
Na kolejne tego typu wydarzenie nie trzeba będzie długo czekać. Kolejne zaćmienie Księżyca już 10 grudnia. Zaćmienia ziemskiego satelity są lepiej widoczne niż zaćmienia Słońca - trwają dłużej i są widoczne na większych obszarach globu.
Do zjawiska dochodzi, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawiają się w jednej linii. Ziemia odcina Księżyc od światła słonecznego. Na Księżycu widać to jako cień Ziemi.
Komentarze (3)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszeA więc uznaję was definitywnie za durniów, co nie odróżniają zaćmienia Słońc od zaćmienia Księżyca i nie są sobie w stanie uświadomić, jaka konfiguracja ciał niebieskich zachodzi w jednym, a jaka w drugim przypadku!
Przyjrzyjcie się więc uważnie ilustracji zamieszczonej przez was jako reklama waszego bzdetu "astronomicznego" i piszcie na adres teleskopu w Arecibo, Puerto Rico, gdzie pracował przed laty niejaki Wolszczan, Polak zresztą (podobnie jak Kopernik)!!!
Albo piszcie po prostu na Berdyczów!