Grupa międzynarodowych naukowców opisała prastare zwierzę, które było przodkiem niemal wszystkich ssaków. Stworzenie pojawiło się na Ziemi po tym, jak wyginęły dinozaury.
Zwierz był bardzo mały, ważył maksymalnie ćwierć kilograma. Wyglądem trochę przypominał szczura, miał futro, owalną głowę i długi ogon. Żywił się prawdopodobnie owadami. Naukowcy opisali to stworzenie na podstawie szczegółowych badań genetycznych oraz cech ponad 120 żyjących dziś i wymarłych gatunków zwierząt.
Zdaniem badaczy ten praprzodek ssaków łożyskowych pojawił się krótko po wyginięciu dinozaurów, 66 milionów lat temu, a nie jak sądzili niektórzy naukowcy - sto milionów lat temu. Zwierzę dało początek ponad pięciu tysiącom gatunków ssaków - chodzących po Ziemi, pływających i latających, w tym człowiekowi. Publikację zamieszcza tygodnik "Science".
Komentarze (22)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszekazdy wierzy w co chce i nikt nikomu nic narzucac nie powinien
tepy ch
u
ju
po
ch
wo
1. Z pierwiastków w jakiś sposób powstały podstawowe związki organiczne.
2. Potem te związki zaczęły łączyć się ze sobą w łańcuchy i w rezultacie powstały cząsteczki DNA, RNA oraz białka, zdolne do przechowywania informacji, co z kolei jest nieodzowne, by mogło istnieć życie.
3. Te złożone molekuły utworzyły większe zestawy cząsteczek, zdolne do samoreplikacji. Bez niej nie byłoby ani rozwoju ewolucyjnego, ani też samego życia.
- Jak to możliwe, że cząsteczki potrzebne do pojawienia się życia powstały i nabyły swych zdumiewających umiejętności bez inteligentnego projektanta? Badania prowadzone przez ewolucjonistów nie dostarczają należytych wyjaśnień ani zadowalających odpowiedzi na pytania dotyczące pochodzenia życia. Ci, którzy wykluczają celowy udział Stwórcy, w gruncie rzeczy przypisują boską moc bezrozumnym molekułom oraz siłom natury."
Gdyby się dobrze przyjrzeć to jeszcze dzisiaj można zauważyć podobieństwo.