Posłanka PiS skomentowała wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który oddalił apelację posłów Ruchu Palikota, domagających się usunięcia krzyża z Sejmu. Prof. Krystyna Pawłowicz przekonywała, że wytok jest zgodny z preambułą Konstytucji RP. -Partia Palikota stara się dostać do mediów za pomoc takich szopek, a nawet swoistego terroru - powiedziała Pawłowicz.

Reklama

Jej zdaniem posłowie Ruchu Palikota znaleźli kiepski pretekst, bo krzyż zawiesili w Sejmie wierzący posłowie i reszcie polityków - w większości katolików - do tej pory on nie przeszkadzał. -Przecież nikt nikomu nie odbiera prawa do istnienia i głoszenia poglądów - mówi Pawłowicz

Posłanka PiS, jako przykład paralelnej sytuacji podała sprawę wieszania flagi europejskiej obok tej polskiej, twierdząc że takie działanie nie ma podstawy prawnej. - Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej flasze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakaś unijną szmatą obraża nasze symbole - powiedziała.