Ekspert: Polska zrezygnowała z walki o Ukrainę za stanowisko dla Tuska

Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką w obecności przywódców Francji i Niemiec. Dlaczego na tych rozmowach nie będzie nikogo z Polski? Dr Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Warszawa sama zrezygnowała z walki o Ukrainę. Jego zdaniem, tylko w ten sposób Donald Tusk mógł zostać szefem Rady Europejskiej.

wróć do artykułu
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-10-16 16:22)
    Przyjdzie czas, a będzie siedzieć zdrajca.
  • ~komentarz
    (2014-10-16 16:30)
    Doktor Piotr Wawrzyk, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego, jeszcze jeden dureń, w stylu, Wojciecha Polaka, szefa KC Episkopatu. Polska jest niewiarygodna. Z jednej strony szczuje /to opozycja na Majdanie/, a z drugiej strony, zarabia na oligarchach /to np. Kwach, Ku.lczyk, wspiera banderowców/. Ludności na wschodzie Ukrainy i Krymu nie wspiera. Chyba, że walczą z Moskwą /np. Tatarzy/. Wykorzystuje konflikt z Moskwą dla swoich potrzeb - urojonego wroga w Moskwie /a Rosja dała zgodę na wejście Polski do NATO/. A ,,ekspert" widzi sprzedaż stanowiska na rzecz Tuska przez Brukselę w zamian za ,zmarginalizowanie" roli Polski. ON tak samo mądry inaczej jak Kaczafi i jego ferajna. facet jest śmieszny, nieuczciwy, pewnie lata do kościoła no i zdurniał od nauk zboczonych księży i sióstr zakonnych.
  • ~sam
    (2014-10-16 16:56)
    a jaki psi interes ma Polska zeby walsczy o Ukraine. Niech Ukraincy sami ze soba walcza.
  • ~komentarz
    (2014-10-16 17:01)
    SIEG TUSK!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-16 17:19)
    PO doprowadza do upadłości PL
  • ~zbig
    (2014-10-16 17:36)
    Ukraińcy sami nie domagali się obecności Polski bo w sumie nie są naszymi przyjaciółmi -j...ich pies
  • ~Niestety
    (2014-10-16 17:39)
    Teraz widzicie, jak my musieliśmy cierpieć!!!
  • ~PiS be with you
    (2014-10-16 17:40)
    "Premier Kopacz to trzy poziomy nizej niz Jaroslaw Kaczynski .." - powiedzial pan posel Adam Hofman, rzecznik PiS.

    tylko prezes siega jej ponizej cyckow
  • ~warszawiak
    (2014-10-16 17:41)
    PIS falszywka 2014-10-16 17:19 Widac nerwowosc w szeregach PiS-u, bo po kazdej zwyzce notowan nastepuje wyrazny spadek, a wybory parlamentarne tuz tuz. Tacy ludzie jak Jarek i jego lizusy juz boja sie ze przegrana pozbawi
    ich wplywów i pieniedzy. A to boli...
    Adas tylko widzi ogon kota i wycieraczke!
    PiSdzielcy ujadaja az milo :)
    Swiroslaw Polskezbaw Klamczynski posral sie i nie przyszedl do Selmu
    Fiutek Hofmanek z Plaszczakiem nie nadazaja ze zmiana pampersów
  • ~Robnad
    (2014-10-16 17:42)
    A kiedy kaczynski przestanie miec sraczke ze strachu jak wtedy w piaskownicy ?
    ma ból doopy i glowy.

    Jarek, zrób sobie audyt odbytnicy...
    Maly sflustrowany fob ciemnogrod i zacofanie to domena pisiorow
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-16 17:45)
    PIS I RYDZYK to SZPIONY PUTINA

    kundel szczy po krzakach bo taka jego natura, ważne by nie szczekał na swojego pańcia:)))
    Zastanawiam się jak bardzo trzeba nienawidzić innych żeby powiedzieć, że ktoś specjalnie doprowadził do zaniedbania regionu by go unicestwić, pamiętam jeszcze za Gierka, że aż tak bogato to w tym regionie wcale nie było a gdy byliśmy na poligonie miesiąc to każda kompania kilka dni pracowała w PGR-ach przy pracach polowych albo mieszalniach pasz, robotnicy rolni pracowali pod sklepem, prezes Kaczyński tego nie wie, bo nie zna życia a plecie w kółko to samo jakby był absolwentem szkoły wikliniarskiej.
    Rzecznik Hofman powinien zainicjować budowy szaletów publicznych bo jest to problem niebanalny w wielu miejscowościach i gdyby nie markety i centra handlowe to nie byłoby gdzie klocka postawić, nazwano by je "hofmanki" jak kiedyś "sławojki":))) Swoja drogą "wyhofmanić się" to też pewne zjawisko:)))
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-16 17:47)
    ---
    Jaroslaw Kaczynski "Piiijiii, bziuuuuu!" powinien odejsc, a jesli sam z wlasnej woli nie odejdzie,
    to powienien zostac postawiony przed wlasciwym sadem za sponiewieranie godnosci Rzeczypospolitej, za insynuacje polityczne, za niszczenie autorytetu najwyzszych instytucji panstwa polskiego, za przyczynianie sie do utraty wiarygodnosci Polski w Europie...
  • ~rotax
    (2014-10-16 17:58)
    Pan Wawrzyk oczywiście wie wszystko z pierwszej ręki :-)))))
  • ~oleg
    (2014-10-16 18:01)
    Jak to jest ze wiesio jednoczesnie atakuje PIS i chwali RoSSije :) i tak od kilku lat.
    Moskwa kaske daje tylko ze rybel coraz tanszy. I tego ruskiego capa nie wyeliminuja słuzby.
  • ~rok2014
    (2014-10-16 18:04)
    no to mamy pwenosc ze to putin sPOwodowal wejscie tuska do rady a to ze jest zdrajcom to juz mu POwiedzieli za bialackiego i mloda uczennica i to wlasnie jest prawdom TYLKO ZULWIKI Z PUTINEM dadzom tuskowi wolnosc
  • ~adelaide
    (2014-10-16 18:05)
    EKSPERT MA W ZASADZIE RACJĘ - TYLE, ŻE TO NIE POLSKA, NIE POLACY, BO POLAKÓW NIKT O TO NIE PYTAŁ - TYLKO DONALD TUSK, ZREZYGNOWAŁ "Z WALKI O UKRAINĘ ZA STANOWISKO PRZEWODNICZACEGO" RE DLA SIEBIE ...!!!

    Donek zrobił skok na kasę z UE, DLA SIEBIE A TAKI jest PAZERNY, NIE TYLKO NA KASĘ ALE I NA WŁADZĘ, że wbrew temu co oficjalnie plecie, UMYŚLIŁ SOBIE, ŻE BĘDZIE NADAL RZĄDZIŁ, nie tylko PO ALE I KOALICJĄ, POWSI-PSL i nowym rządem. Stąd ten "wybór" JEGO SŁUŻKI, E.Kopacz, na nowego premiera.


    DONALD TUSK DAŁ SIĘ SKORUMPOWAĆ !


    Donald Tuski SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA FOTEL PRZEWODNICZĄCEGO RE DLA SIEBIE !


    - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW, ZA WIELKĄ KASĘ DLA SIEBIE, OD ZARAZ:
    jako przewodniczący RE Donald Tusk będzie zarabiał, ponad 120 tys. złp.


    - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA BARDZO WYSOKĄ EMERYTURĘ, W WYSOKOŚCI 80 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE !
    Będzie otrzymywał wysoką, unijną emeryturę w wysokości 2/3 zarobków. Otrzymywał ją będzie, gdy skończy 62 lata.

    Podczas, gdy Polacy będą musieli pracować do 67 roku życia, aby móc przejść na emeryturę, Donald Tusk już od 62 roku życia będzie otrzymywał miesięcznie równowartość ok. 80 tys. złotych.

    O motywach nieoczekiwanego poparcia Wielkiej Brytanii dla Donalda Tuska rozpisywały się brytyjskie gazety. Chodziło o zgodę Polski i Tuska jako szefa Rady na ograniczenie przywilejów socjalnych dla imigrantów (wśród których Polacy stanowią przecież jedną z najpokaźniejszych grup) !
  • ~rok2014
    (2014-10-16 18:06)
    na czrnym katafalku na bialo ubrany lezy dzisc tyfusek talkiem obsypany
  • ~adelaide
    (2014-10-16 18:23)
    RAZYGNUJĄC Z WALKI O UKRAINĘ , SPRZEDAJĄC UKRAINĘ ZA WIELKĄ KASĘ, NA STANOWISKU PRZEWODNICZACEGO RE DLA SIEBIE, DONALD TUSK ZREZYGNOWAŁ Z WIĘKSZEGO BEZPIECZEŃSTWA DLA POLSKI, DLA POLAKÓW, BO NIEZALEŻNA, SUWERENNA UKRAINA, BĘDĄCA CZŁONKIEM UE I NATO TO WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO DLA POLSKI ...!!!
  • ~kropeczka
    (2014-10-16 18:30)
    Polska jest koniem trojańskim Izraela w Europie. Musiała zostać odsunięta bo Izrael nie jest krajem europejskim.
  • ~tow. PiSodajew
    (2014-10-16 18:33)
    Poroszenko jest wieloletnim agentem amerykanskim co ujawnilo Wikileaks. Wykonuje polecenia Departamentu Stanu USA, ktory osadzil go na stolku prezydenta Ukrainy. Rozmowa z nim jest rozmowa z nic nie mogacym posrednikiem i nie ma zadnego sensu.