Ks. prof. Wierzbicki: Nie sądziłem, że dożyję takich czasów. Oczekiwałbym przeprosin od abp. Jędraszewskiego

| Aktualizacja:

Oczekiwałbym od abp. Jędraszewskiego więcej refleksji i słów przeprosin, takie słowa naprawdę by wiele zrobiły - oznajmił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 ks. prof. Alfred Wierzbicki, etyk, teolog i kierownik Katedry Etyki KUL.

wróć do artykułu
  • ~ave
    (2019-08-20 08:46)
    Jeżeli mamy takich duchownych profesorów, to Kościół może długo nie pociągnąć.
  • ~Elamist
    (2019-08-15 13:42)
    Księża, a szczególnie biskupi powinni nie tylko głosić Ewangelii, powinni żyć Ewangelią. I to robi ks.prof. Wierzbicki, w przeciwieństwie do ks. abp. Jędraszewskiego. Po Kpinomurze nie piszę profesor, bo profesorowie mieliby prawo czuć się obrażeni.
  • ~czloax
    (2019-08-15 02:58)
    Jeśli Kościół nie wskaże zagrożenia wiary i zbawienia, kto to zdaniem księdza zrobi? A może rozpasanie obyczajowe i bluźnierstwa nie stanowią zagrożenia? Karierę w UE chce ksiądz robić?
  • ~Amadeo
    (2019-08-14 23:22)
    Jak zwykle brak zrozumienia tego co się czyta.
  • ~deron
    (2019-08-14 23:05)
    To człowiek wierzący i słuchający Boga. Niestety większość polskiego kościoła katolickiego - tak hierarchów i księży jak i wiernych nienawidzących wszystkiego poza własnym d u p s k i e m zaprzecza dziś elementarnym prawdom wiary i zasadom których uczył nas Chrystus.
  • ~kom
    (2019-08-14 07:13)
    Żeby z taką samą zajadłością, z jaką biskupi zwalczają wymyślane ideologie LGBT i gender, walczyli z patologiami we własnych szeregach, to kościoły pękały by w szwach,a tak zaczynają pustoszeć, gdyż ludzie nie znoszą obłudy,dwulicowości, zakłamania.Niech najpierw wyczyszczą swoje szambo, a dopiero później pouczają innych jak mają żyć.Biskupi to nie święte krowy indyjskie, którym wszystko wolno.
  • ~M
    (2019-08-14 05:49)
    Ksiądz to zwykły człowiek, taki sam grzesznik jak my, W tym.wszystkim zatracili już wiarę w Boga, miłosiernie i współczucie bliźniemu. Zależy im na ciemnocie wierzacych, na zapatrzeniu w ich majestat i nieomylność. Trzeba poworotu do korzeni chrześcijaństwa, dlatego tak nienawidzą obecnego papieża.
  • ~Frank
    (2019-08-14 05:45)
    Nikt tak nie zaszkodzi kosciolowi jak Pis
  • ~M
    (2019-08-14 05:45)
    Każdy z was myjąc naczynia za żonę, zmieniając pieluchę dziecku, zdejmując pranie.z linki lub je wieszając, prasując sobie koszule lub w inny sposób wyręczając żonę staje się gender! Sami wtedy stajecie się tęczówki. Pomyślę o tym.co piszecie i czy do końca rozumiecie wszystko o czym.piszecie że jest źle. A mężczyzna.idacy do seminarium by całe dorosłe życie spędzać w czarnej sukience to nie jest przypadkiem coś dziwnego?
  • ~XX
    (2019-08-14 02:50)
    Podziwiają ksiedza za odwagę, że się publicznie przyznał, że słowa abp Jędraszewskiego odniósł do siebie i że go osobiście dotknęły. Ale na pewno abp nie myślał w ogóle o księdzu, tylko o ideologii.
  • ~Ryszard Domański
    (2019-08-14 01:48)
    Tak jak "heh". Wstyd za profesora. Zostaje nam Mickiewicz i wiara co większą niż mędrca zadymione szkiełko i niewidzace zła oko. Zaś arcybiskup powiedział wyraznie: potępia zlo genderyzmu, pozostając wierny chrzescijanskiemu umiłowaniu godności osoby jako takiej. Jak mamy takich uczonych w ogóle to i w ogóle nie liczymy się w rankingach uczonych.
  • ~DRUGI SORT!
    (2019-08-13 21:52)
    OGLĄDAŁEM CAŁĄ ROZMOWĘ W "FAKTACH PO FAKTACH" KS.PROF.POWIEDZIAŁGORZKĄ PRAWDĘ I TYLKO PRAWDĘ O JĘDRASZEWSKIM,JEDNAK PRAWDA CIEMNOTĘ PORAŻA WSYT I ŻENADA.POLACY OBUDŹCIE SIĘ!
  • ~Barbara
    (2019-08-13 18:04)
    Jeśli będą tacy kapłani, to może ten kościół się nie rozsypie...
  • ~Alik
    (2019-08-13 17:14)
    Jak homo Paetz dmuchał klerykow wbrew icch woli to LGBT Jędraszewskiemu nie przewzkadzało a teraz nagle broni wiary i cywilizacji ale homoPaetz dalej jest OK.
  • ~abacab
    (2019-08-13 16:14)
    Te zachowania nie są przypadkowe - Jędraś chce przejąć pełnię władzy w polskim kościele katolickim. On każdą taką stykową sytuację cynicznie wykorzystuje do wzmocnienia swojej pozycji i wyeliminowania przeciwników.
  • ~czy polskim monarchom jest to na reke?
    (2019-08-13 13:13)
    Dlaczego tylu uwazajacych sie za wierzacych ma tak zla edukacje religilna? Mam wrazenie, ze ich edukacja skonczyla sie na katechizmie do 1 Komunii Swietej. To ludzie dla ktorych swiat zostal stworzony w ciagu paru dni a zycie na ziemi zaczelo sie od Adama i Ewy. Czy obecnym hierarchom zalezy na takim poziomie wiernych? Nic dziwnego ze wielu uwaza ich prawie za swietych a starzy ludzie nie wierza, ze hierarchowie to tacy sami grzesznicy jak oni (moze nawet wieksi) a niektorzy ludzie uwazaja nawet, ze hierarchowie nie chodza do toalety bo to swieci a jako swieci przeciez nie musza. Gdzie byli ci wierni, kiedy inni sie ksztalcili? Wystarczy poczytac te komentarze zeby sie o tym wszystkim przekonac. Ciemnota probuje dochodzic w Kosciele do glosu wypychyjyc z niego tych madrzejszych. Wierzcie mi to nie jest dobry kierunek dla Kosciola.
  • ~ela
    (2019-08-13 11:05)
    jedryszewski to nie ksiadz to zly czlowiek
  • ~obudź się
    (2019-08-13 07:50)
    A ty wiesz co piszesz?
  • ~md
    (2019-08-13 00:42)
    Dumny jestem, że jeszcze są normalni księża i etycy w moim Kościele, że nie wszyscy ulegli niszczącej KK sekcie toruńskiej.
  • ~von Gersdorf
    (2019-08-12 23:44)
    Niech odejdzie na wieczność i nie produkuje CO 2. Tak radzi Paul Ehrlich od papieża Franciszka.