Ziobryści odchodzą, Kaczyński żartuje08 listopada 2011 Jarosław Kaczyński nie przejął się rozłamem w partii. Na ostatnim posiedzeniu klubu PiS żartował z wyrzucenia trzech europosłów z partii. Nawiązywał nawet do słynnej, komunistycznej książki.
Spotkali się. Schetyna usłyszał propozycję od Tuska07 listopada 2011 Według informacji Radia ZET po zarządzie Platformy Obywatelskiej doszło do spotkania Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną.
Kamiński: "Ziobryści" postawili się z automatu poza PiS 07 listopada 2011 Poseł PiS Mariusz Kamiński powiedział w poniedziałek, że posłowie, tzw. ziobryści, wychodząc z klubu parlamentarnego PiS, do którego przynależność członków partii jest obowiązkowa, postawili się z automatu poza Prawem i Sprawiedliwością.
Zebrał się klub PiS. "Ziobyści" nie przyszli07 listopada 2011 W poniedziałek po godz. 19 rozpoczęło się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego szef Mariusz Błaszczak ma zaprezentować parlamentarzystom swoich kandydatów do władz klubu, a także przedstawić plan pracy.
Szefowa PJN o "ziobrystach": Życzę im powodzenia07 listopada 2011 To nie koniec rozłamu w PiS - komentuje utworzenie nowego klubu parlamentarnego szefowa PJN, Elżbieta Jakubiak. Jej zdaniem to początek zmian na polskiej prawicy
Hofman: Idą swoją drogą, planowali to od początku07 listopada 2011 Założenie nowego klubu oznacza, że "wszystkie deklaracje o jedności były nic nie warte" - tak rzecznik PiS Adam Hofman komentuje informacje o utworzeniu nowego klubu przez polityków PiS związanych ze Zbigniewem Ziobrą.
Solidarna Polska - "ziobryści" tworzą własny klub w Sejmie07 listopada 2011Grupa posłów PiS, tzw. ziobrystów, powołała w poniedziałek nowy klub parlamentarny Solidarna Polska. Weszło do niego 17 osób - 16 posłów i senator. Politycy zapowiadają, że nie odchodzą z PiS, chcą jedynie przywrócenia do partii trzech wyrzuconych w piątek europosłów.
Oto nowy szef klubu PO07 listopada 2011 Rafał Grupiński kandydatem na szefa klubu PO, Cezary Grabarczyk - kandydatem na wicemarszałka Sejmu - takie decyzje miały zapaść w w poniedziałek podczas zarządu krajowego PO. Kandydatem na marszałka Senatu jest Bogdan Borusewicz.
Platforma debatuje o rządowych stołkach. Kto ministrem?07 listopada 2011 W poniedziałek po godz. 17 rozpoczęło się posiedzenie zarządu krajowego PO. Politycy Platformy mają rozmawiać m.in. o stanowiskach w rządzie i w Sejmie.
Posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze07 listopada 2011Posłowie, którzy uzyskali mandat w październikowych wyborach, odebrali z rąk szefa PKW Stefana Jaworskiego zaświadczenia o wyborze. Jaworski życzył posłom sukcesów w działalności parlamentarnej. Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu, zabrakło marszałka Grzegorza Schetyny, choć - jak informują jego współpracownicy - jest w Warszawie. Nieobecny był też premier Donald Tusk.
SLD ma już kandydata na wicemarszałka07 listopada 2011 Wicemarszałek Sejmu poprzedniej kadencji Jerzy Wenderlich będzie kandydatem SLD na tę funkcję również w tej kadencji parlamentarnej - zdecydował w poniedziałek po południu klub Sojuszu. W głosowaniu wygrał z Krystyną Łybacką.
"Ruch Palikota pod względem gospodarczym to nie lewica"07 listopada 2011 Młodzi Socjaliści apelują do Ruchu Palikota, by albo opowiedział się za lewicowym programem gospodarczym, albo przestał się określać mianem lewicy. "Podział na lewicę i prawicę jest archaiczny" - odpowiada rzecznik klubu Ruchu Andrzej Rozenek.
Śledczy sprawdzą, czy radny PiS znieważył prezydenta07 listopada 2011 To był jeden z najbardziej obraźliwych politycznych wpisów w internecie. Radny PiS napisał o konferencji prezydenta "Bydlę musi się podlansować". Teraz śledczy sprawdzają, czy wszcząć śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa.
Prokuratorzy z PiS nie będą posłami? Sąd zdecyduje w środę07 listopada 2011 Czy Dariusz Barski i Bogdan Święczkowski będą mogli być posłami? Ich odwołania od decyzji marszałka Sejmu trafiły do Sądu Najwyższego. Trybunał ma podjąć decyzję w środę.
"Ziobryści" pójdą za Ziobrą? "Za wcześnie na deklaracje"07 listopada 2011Posłowie PiS związani z wyrzuconym w piątek z partii Zbigniewem Ziobrą na razie nie chcą przesądzać o swojej politycznej przyszłości. "Tę decyzję trzeba podjąć na spokojnie" - mówi Beata Kempa. Również kojarzony z Ziobrą Andrzej Dera nie wie jeszcze, czy opuści klub PiS czy nie.
Dorn chce uderzenia na Iran. I to jak najszybciej!07 listopada 2011 "Należy sobie życzyć, by Opatrzność sprawiła, że do uderzenia na Iran dojdzie najszybciej jak to możliwe" - pisze Ludwik Dorn serwisie wpolityce.pl. Zdaniem posła Polska ma poważny interes w tym, by doszło do wojny z Iranem.
Ojciec Rydzyk o konflikcie w PiS: Diabeł zawsze dzielił07 listopada 2011 Ojciec Rydzyk nie chce oficjalnie poprzeć żadnej ze stron konfliktu między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą. Ostrzega jednak słuchaczy, że za wszystkim może stać diabeł, który "zawsze dzielił".
Rodziny ofiar katastrofy skarżą się Macierewiczowi na Kopacz07 listopada 2011 Przedstawiciele pięciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej napisali list do zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Ich zdaniem minister zdrowia kompletnie nie dopilnowała sprawy badania szczątków ofiar katastrofy tupolewa.
Tak wybierają Polacy. Kampania wyborcza nie jest potrzebna07 listopada 2011 Kampania wyborcza nie jest potrzebna. Zdaniem socjologów, większość Polaków doskonale wie, na kogo głosować. Ani billboardy, ani ulotki nie są w stanie namówić ich do zmiany zdania.
Kto do rządu? Pawlak składa propozycję Tuskowi07 listopada 2011 PSL zaproponowało PO, by bazować na dobrych doświadczeniach ostatnich czterech lat - powiedział w poniedziałek prezes Stronnictwa Waldemar Pawlak. Dlatego - jak dodał - w rządzie powinno znaleźć się trzech przedstawicieli PSL - on sam, Marek Sawicki i Jolanta Fedak.