"Propozycję dostałem od minister Kopacz i ją przyjąłem. Pani minister zapowiedziała mi, że szybko wyśle wniosek do premiera" - powiedział Jacek Domejko, dyrektor świdnickiego szpitala.

Reklama

A zgoda Tuska, to czysta formalnośc i Domejko może być pewien, że zostanie wiceszefem resortu zdrowia.Szybko będzie musiał wziąć się do pracy. Tymbardzej że minister Kopacz za zapewnia, iż dymisja wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka nie opóźni ani nie wstrzyma prac nad reformą ochrony zdrowia.

Mimo całego zamieszania, Kopacz twierdzi o Grzegorku ma bardzo dobre zdanie. "Znałam Krzysztofa Grzegorka jako świetnego lekarza, dobrego organizatora, a przede wszystkim jako bardzo uczciwego człowieka" - powiedziała minister Ewa Kopacz na specjalnie zwołanej konferencji.

O sprawie Krzysztofa Grzegorka - wiceministra, na którego padło wczoraj podejrzenie, że wziął łapówkę, gdy był ordynatorem w Skarżysku-Kamiennej - wiedział minister sprawiedliwości. Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił to w TOK FM. "Toczy się dość duże śledztwo w prokuraturze w Radomiu. Chodzi o styk dużej firmy farmaceutycznej z zakładami opieki zdrowotnej" - mówił

Minister nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy wiedział o udziale w sprawie wiceministra i posła PO, zasłaniając się tajemnicą śledztwa. Powiedział tylko, że jego zdaniem śledczy postawią w tej sprawie zarzuty wielu osobom.